عینک هوشمند برای رفع اختلالات بینایی

عینک هوشمندی ساخته شده که به اپلیکیشن متصل می شود و برای افراد با اختلالات بینایی مناسب است.

به گزارش  مهر،عینک Relumino ،  چهار حالت دارد که در حالت معمولی خطوط اشکال را بهتر نشان می دهد و تاری تصویر را از بین می برد. حالت Color Invert برای خواندن متون و Partial vision  برای افرادی طراحی شده که مرکز بینایی آن ها از بین رفته است. حالت Display Color Filter نیزعملکردی شبیه عینک آفتابی دارد.


با این لامپ قهوه سازتان را هم روشن کنی

دشرکت سیلوانیا لامپ هوشمندی  به نام اسمارت پلاس  را درنمایشگاه سی ای اس به نمایش گذاشته است که  از آن می توان  برای کنترل ومدیریت دیگر لوازم منزل به وسیله آیفون و آی پد استفاده کرد.

 به گزارش مهر ؛ به عنوان مثال می توان با ادای عبارت صبح به خیر هم این لامپ را روشن   و هم فعالیت دستگاه قهوه ساز برای درست شدن صبحانه را ممکن کرد. این لامپ بابلوتوث به کلیه سیستم ها و دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS متصل می شود .


 بزرگ ترین عدد اول جهان کشف شد
یک کارمند پست در آمریکا بزرگ ترین رقم اول جهان را کشف کرده که شامل ۲۳ میلیون عدد است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، یک کارمند ۵۱ ساله شرکت پستی FedEx بزرگ ترین عدد اول جهان را پس از ۱۴ سال تحقیق یافت! جاناتان پیس یک مهندس الکتریک در ایالت تنسی برنده جایزه ای سه هزار دلاری برای این کشف شده است.عدد مذکور که M۷۷۲۳۲۹۱۷ نام گرفته، بزرگ تر از یک است و فقط بر خود تقسیم می شود. جالب آن که این رقم به طور دقیق شامل ۲۳۳۴۹۴۲۵ عدد است. طول این رقم در صورت چاپ شدن  به اندازه ۱۵۰۰ اتوبوس لندنی است که پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند.


قطع آنتن 3هزار گوشی تلفن همراه از روز گذشته
ایرنا - رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران گفت: سه هزار گوشی تلفن همراه از نشان تجاری اپل به دلیل ورود غیر قانونی به کشور بر اساس تصمیم مسئولان از عصر روز گذشته خدمات شبکه تلفن همراه دریافت نمی کنند.مهدی محبی  در گفت و گو با  ایرنا افزود: شهروندانی که این نوع گوشی ها را خریداری کرده اند از عصرروز شنبه خدمات شبکه تلفن همراه کشور را روی تلفن های خود دریافت نمی کنند و گوشی های آن ها با محدودیت برقراری ارتباط مواجه خواهد شد.
محبی گفت: شهروندانی که گوشی های آنان از خدمات شبکه تلفن همراه باز می ماند، برای دریافت وجه خود به فروشگاهی که آن جا خرید کرده اند، مراجعه کنند؛ در صورت خودداری فروشگاه از بازگرداندن مبالغ مشتریان، مردم می توانند به محل اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی تهران واقع در خیابان حافظ جنب ساختمان بورس کوچه شهید حسنی مراجعه و اقدام های لازم را آن جا پیگیری کنند.


تخلفات پژوهشی در کشور از متوسط جهانی پایین تر است
ایرنا -معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تخلفات پژوهشی در ایران از متوسط جهانی بسیار پایین تر و در مقایسه با میزان زیاد مقاله های بین المللی منتشر شده از سوی دانشگاهیان کشورناچیز است.
مسعود برومند در حاشیه بیست و یکمین نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه های برتر کشور در دانشگاه اصفهان افزود: سال گذشته حدود 50 هزار مقاله علمی از سوی استادان و دانشجویان کشور در دنیا منتشر شد، اما تعداد تخلف های پژوهشی در مقایسه با آن ها ناچیز است . برومند بابیان این که قانون مقابله با تخلف های پژوهشی در مجلس به تصویب رسیده است گفت :  همچنین  آیین نامه ای نیز برای برخورد با این تخلفات به دانشگاه ها ابلاغ شده است.