همکاری غول‌های فناوری برای حفظ بی‌طرفی اینترنت
فارس-انجمن اینترنت آمریکا که بیش از 40 شرکت بزرگ فناوری در آن عضویت دارند، قصد دارد جلوی از دست رفتن بی طرفی نت در این کشور را بگیرد.


حرکت زمین و اجرام آسمانی را روی موبایل خود دنبال کنید
دیجیاتو- تمرکز اصلی نرم افزار Cosmic Watchروی نمایش حرکت زمین، خورشید، ماه، سیارات منظومه شمسی و صورت های فلکی و موقعیت آن ها در لحظه است. قابلیت سفر در زمان این اپلیکیشن به شما امکان می دهد سرعت این حرکات را زیاد و موقعیت آینده این اجرام آسمانی را در آینده مشاهده کنید.


عضله مصنوعی انعطاف‌پذیر با توان خود ترمیمی
ایسنا-پژوهشگران موفق به ابداع عضله مصنوعی شده‌اند که علاوه بر استحکام و انعطاف‌پذیری، قابلیت ترمیم خود را دارد و بسیار کم‌هزینه است.این عضله، استقامت یک فیل، سرعت یک مرغ مگس‌خوار و انعطاف بازوی اختاپوس را داردومی‌تواند کارهای گوناگونی مانند برداشتن مواد ظریف و حتی حمل بارهای سنگین را انجام دهد.


میزان لو رفتن اطلاعات در فیس بوک فاش شد
مهر-وب سایتی ساخته شده که با توجه به آن چه کاربر در حساب فیس بوک خود منتشر کرده است، نشان می دهد افراد غریبه به چه میزان از اطلاعات شخصی او دسترسی دارند.اگر فردی مرتب حساب کاربری فیس بوک خود را چک و پست منتشر کند، احتمالا اطلاعات زیادی از خود را فاش می کند.به همین منظور ابزار جدیدی ساخته شده است که نشان می دهد افراد غریبه تا چه اندازه به اطلاعات شخصی کاربر در این شبکه اجتماعی دسترسی دارند.


تب فضایی!
ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد فضانوردان در ماموریت های فضایی طولانی مدت، در معرض ابتلا به 'تب فضایی' هستند.محققان متوجه شدند چنین تغییراتی در دمای بدن ناگهانی صورت نمی گیرد، بلکه به تدریج و در طول دو و نیم ماه ایجاد می شود و از آن جا که حتی تغییر اندک دمای بدن می تواند به تضعیف عملکرد فیزیکی و روانی انسان منجر شود، این یافته می تواند پیامدهایی برای سفرهای فضایی طولانی مدت از جمله ماموریت به مریخ داشته باشد.


اطلاعات شخصی یک میلیارد هندی حراج شد
ایتنا - داده‌های شخصی یک میلیارد شهروند هندی شامل اثر انگشت و اسکن عنبیه چشم آن ها به قیمت ۶ پوند روی اینترنت حراج شد.این داده‌ها روی فضایی ذخیره شده‌است که از آن به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه داده بیومتریک جهان یاد می‌شود.


کهنه کارترین فضانورد ناسا درگذشت
مهر-جان یانگ، کهنه کارترین فضانورد ناسا در سن ۸۷ سالگی درگذشت.وی یکی از 12 فضانوردی بود که روی ماه راه رفت، فرماندهی نخستین شاتل فضایی را بر عهده داشت و ۴۲ سال از عمر خود را در برنامه های فضایی سپری کرد.


حل مشکلات صنعت با فناوری نانو
حاجیان -مدیرتوسعه بازار وصادرات ستادفناوری نانو با اشاره به اجرای برنامه چالش فناوری گفت :در این برنامه که درقالب مسابقه برگزارمی شود صنایع مختلف مشکلات خود را مطرح وشرکت های نانویی ماموریت پیدا می کنند این مشکلات را با فناوری نانو حل کنند. قجاونددرگفت و گو با خراسان افزود :این برنامه با هدف نفوذ بیشتر فناوری نانو در بخش صنعت طراحی شده است.وی ادامه داد : چنان چه با اجرای برنامه هایی از این دست بتوانیم دربخش صنعت این تحرک را ایجاد کنیم که چالش ها و تقاضاهای خود را به فناوران منتقل کنندو حوزه علم وصنعت با هم درگیر شوند،در آینده نه چندان دوراکو سیستم بسیار خوبی شکل می گیرد.