نمایشگاه CES 2018 آغاز به کار کرد
ایسنا-نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی یا به اختصار CES در سال 2018 ،از روز گذشته در لاس‌وگاس آمریکا برای معرفی آخرین محصولات دنیای فناوری کار خود را آغاز کرد.بیش از 3500 شرکت‌کننده از این نمایشگاه میان‌کشوری به عنوان ویترین خود بهره می‌برند.امسال نمایشگاه پذیرای 317 شرکت فناوری از سراسر جهان است.


اپل نخستین شرکت با ارزش یک تریلیون دلارمی شود
ایتنا -رقابت برای تبدیل شدن به نخستین شرکت یک تریلیون دلاری جهان میان شرکت‌های بزرگ از جمله اپل، آمازون، فیس‌بوک و آلفابت ادامه دارد و در این میان احتمال می‌رود تولیدکننده آیفون در مقابل رقبای خود پیروز شود.اپل در این زمینه از تمامی شرکت‌های جهان جلوتر است و در چند روز گذشته، ارزش سرمایه‌های آن در تالار بورس آمریکا 869 میلیارد دلار محاسبه شده و باید توجه داشت که بهای هر سهام اپل هر روز در حال افزایش است.


آسیب‌پذیری همه محصولات اپل در برابر بدافزارهای جدید
ایتنا - اپل به کاربران خود اطمینان داده است، چنان چه آخرین نسخه از به روزرسانی نرم‌افزاری این شرکت را نصب کنند، آسیب‌پذیری‌های موجود رفع می‌شود.این شرکت اعلام کرد بدافزارهای جدید -که با نام‌های Meltdown و Spectre شناخته می‌شوند- به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند تمام رایانه‌های مک و دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر iOS را در معرض خطر جدی قرار دهند.


دقیق‌ترین ساعت اتمی
محققان به فناوری تازه‌ای برای تولید پرتوهای لیزر دست یافته‌اند که می‌تواند دقت زمان‌سنجی ساعت‌های اتمی را به ۱۰ برابر افزایش دهد. این فناوری در هر شش میلیون سال فقط یک ثانیه خطا پیدا می‌کند.به گزارش ایسنا، اساس ساعت‌های اتمی را دیودهای لیزرتاب تشکیل می‌دهندکه نوری با فرکانس بسیار دقیق برای ارتباط با اتم‌هایی به وجود می‌آورند که گذار الکترون‌هایشان برای سنجش زمان استفاده می‌شود.


تار موی خود را پست کنید، بچه‌تان را تحویل بگیرید!
خبرآنلاین- پژوهشگران ادعا کرده‌اند در آینده، زوج‌ها می‌توانند به جای سلول‌های جنسی، با سلول‌های پوست یا تارهای مو بارور شوند. کافی است چند تار موی خود را پست کنید و کمی بعد،جنین خود را تحویل بگیرید!


گوگل هر ثانیه یک بلندگوی هوشمند می‌فروشد
زومیت-گوگل ادعا می‌کندپس از شروع فروش اسپیکر هوم مینی، توانسته است هر ثانیه یک بلندگوی هوشمند گوگل هوم به فروش برساند.


دستکش هوشمند ویژه بیماران ضایعات نخاعی
دستکش روباتیکی تولید شده که کف دست و انگشت های اشاره و میانی را در بر می گیرد. دستکش NeoMano به یک پَد لاستیکی متصل می شود که از طریق آرنج یا بازو فعال و می تواند عملیات گرفتن و رها کردن را شبیه سازی کندومی توان با فرمان صوتی یا حرکت سر نیز آن را فعال کرد.


وقتی انگشت اشاره به تلفن همراه تبدیل می شود
مچ‌بندی که کاربران را قادر می‌سازد تنها با نگه داشتن انگشت اشاره نزدیک گوش با دیگران مکالمه تلفنی داشته باشند،روانه بازار می‌شود.به گزارش ایسنا ،مچ‌بند Sgnl انگشت کاربر را به میکروفن و اسپیکر برای مکالمه تلفنی تبدیل می‌کند. زمانی که این مچ بند با گوشی همراه متصل شود، کاربر می‌تواند به سبکی که در فیلم‌های علمی-تخیلی دیدیم، فقط با لمس گوش خود به تماس‌های دریافتی پاسخ دهد.