محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی ۲۰۱۸
ایتنا - javaScript، Java، Python، Ruby و Perl محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای سال 2018 محسوب می شوند و بیشترین درخواست‌ها برای استخدام افرادی ارائه می‌شود که در این زمینه مهارت دارند.
برنامه‌نویسی و کدگذاری نرم‌افزاری همچنان محبوب‌ترین مهارت در عرصه فناوری محسوب می‌شود.


اپل اشتباهی نسخه‌های قدیمی iOS را در دسترس قرار داد
زومیت-اپل اغلب اجازه‌ برگشت به نسخه‌های قبلی iOS را نمی‌دهد‌ اما ظاهرا این بار اشتباهی رخ داده و اپل به‌صورت اتفاقی چند ساعت چندین نسخه از iOS را به وضعیت ساین‌شده در آورد.
در نتیجه، تعدادی از کاربران شانس داشتند که از حصار iOS 11 فرار کنند.


گوگل برقراری تماس ویدئویی با گوشی را متحول کرد
مهر-رد و بدل کردن پیام و برقراری تماس صوتی و تصویری از طریق نرم افزارهای پیام رسان مستلزم نصب آن از سوی فرستنده و گیرنده است، اما گوگل این رویه را تغییر داده است.گوگل مدتی است نرم افزار پیام رسان موبایلی Duo را عرضه کرده که از امکاناتی مشابه واتس اپ و تلگرام برخوردار است، اما از این پس کاربران این برنامه می توانند از طریق آن حتی با افرادی که Duo را روی گوشی خود نصب نکرده اند، تماس بگیرند.


سقوط ارزش سهام فیس‌بوک
ایتنا - پس از این که فیس‌بوک اعلام کرد تغییرات بزرگی در نحوه خبررسانی خود ایجاد می‌کند تا وقت کمتری از مخاطبان بگیرد، روز جمعه ارزش سهام آن ۴ درصد سقوط کرد.
 نیوز فید، یکی از مهم ترین قسمت‌های فیس‌بوک که در آن تبلیغات انجام می‌شود، از این پس به جای ترجیح دادن مفاد مرتبط، شروع به اولویت دادن به تعاملات با معنی اجتماعی خواهد کرد.


حذف ۶۰ برنامه آلوده به تبلیغات مستهجن از فروشگاه گوگل
مهر-گوگل ۶۰ بازی را از فروشگاه برنامه های موبایلی خود موسوم به پلی استور حذف کرده، زیرا آلوده به تبلیغات مستهجن بوده اند.بسیاری از این بازی ها برای استفاده کودکان طراحی شده اند.برخی از این بازی ها بسیار محبوب هستند و حتی بیش از یک میلیون بار بارگذاری شده اند.


ماهواره انگلیسی ویدئوی رنگی از زمین می گیرد
مهر-انگلیس ماهواره ای به مدار زمین فرستاده که قابلیت تصویربرداری رنگی   با کیفیت بالا از زمین را دارد و حتی اشیائی به کوچکی ۶۵ سانتی متر در سیاره را شناسایی می کند.