عضلات انسان هم حافظه دارند !
مهر-رشد عضلات بدن انسان ردپایی ژنتیک در ژن های این بخش از بدن فرد برجای می گذارد که باعث می شود رشد آن ها در آینده با توجه به این نوع اطلاعات ذخیره شده با سرعت بیشتری انجام شود.عضلات اسکلت بدن انسان دارای حافظه ژنتیکی هستند که در جریان هر بار رشد اطلاعاتی در آن ها ذخیره می شود تا رشد بعدی با سهولت بیشتری صورت بگیرد.


حیوانی که پیر نمی شود
مهر-محققان متوجه شده اند موش های صحرایی برهنه پیرنمی شوند و قصد دارند با درک مکانیسم بدن این حیوان به طول عمر انسان بیفزایند.آن ها به طور متوسط بیش از ۳۰ سال زنده می مانند و آثار پیری در آن ها آشکار نمی شود.


جست وجوگر گوگل دیگر تک صدایی نیست
مهر-گوگل با ایجاد تغییراتی در الگوریتم جست وجوگر خود مدعی شده که از این پس دیدگاه های گوناگون را در زمان نمایش نتایج جست وجو مورد توجه قرار می دهد تا دیگر یک ابزار تک صدایی نباشد.بر اساس تازه ترین مطلبی که در وبلاگ گوگل ارسال شده، مهم ترین و برترین نتایج جست وجوی به نمایش درآمده در گوگل از این پس برای اولین بار نظرات مختلف درباره هر موضوعی را پوشش می دهند.


ناسا ماه‌ گرفتگی "آبی" را زنده پوشش داد
ایسنا- ناسا پدیده نادر "ابرماه سرخ آبی"(Super Blue Blood Moon) یا همان "ماه گرفتگی آبی" را از مناطق آریزونا و کالیفرنیا دیروز زنده پوشش داد.پدیده "اَبَر ماه" وقتی رخ می‌دهد که ماه در حالت بدر به نزدیک‌ترین فاصله خود از زمین می‌رسد و 14 درصد درخشان‌تر و بزرگ تر از همیشه دیده می‌شود.این سه پدیده این بار در یک زمان به وقوع پیوستند و این امر ماه گرفتگی دیروز را مهم‌تر ساخت.ماه گرفتگی کامل بعدی ژانویه 2019 از آمریکای شمالی قابل مشاهده خواهد بود.


پیوند گوش هایی که از سلول های بیمار درست شده اند
ایرنا- محققان چینی موفق شدند به یک گروه پنج نفره از کودکان گوش های جدیدی پیوند بزنند که با سلول های خود این کودکان و بر اساس الگوهای چاپ سه بعدی از گوش سالم آن ها ساخته شده بودند.


جابه‌جایی قطب‌های مغناطیسی زمین
ایرنا - محققان دریافتند زمین در آستانه جابه‌جایی قطب‌های مغناطیسی است و این پدیده تاثیرات وسیعی بر زندگی بشر دارد.در طول 20 میلیون سال گذشته قطب‌های مغناطیسی زمین هر 300 هزار تا 400 هزار سال یک بار جابه‌جا شده‌اند. گاهی نیز به محض جابه‌جایی قطب‌ها، دوباره قطب‌های مغناطیسی به وضعیت سابق باز می‌گردند. میدان مغناطیسی از زمین در برابر تشعشعات کیهانی و خورشیدی محافظت می‌کند و در زمان جابه‌جایی قطب‌ها، قابلیت حفاظت این سپر طبیعی به یک دهم کاهش می‌یابد.


هشدار به فیس‌بوک برای توقف فعالیت پیام رسان کودکان
فارس-فیس‌بوک از دسامبر گذشته پیام رسان ویژه‌ای برای استفاده کودکان زیر 13 سال راه اندازی کرده، اما برخی گروه‌های مدافع حقوق کودکان خواستار توقف فعالیت این برنامه شده‌اند.این پیام رسان از قابلیت هایی مانند امکان کنترل والدین برخوردار بوده و با اندروید و آی او اس سازگار است.گروه های مدافع حقوق کودکان با ارسال نامه ای برای مدیر عامل فیس بوک تصریح کرده اند که کودکان نباید از برنامه های پیام رسان تجاری استفاده کنند. زیرا برای سلامت روح و روان کودکان مضر است و به روند رشد سالم آن ها لطمه وارد می کند.


درآمدهای نجومی چهره‌های سرشناس از اینستاگرام
ایتنا –سال گذشته درآمد افراد مشهور از پست‌های تبلیغاتی در اینستاگرام به یک میلیارد دلار رسیده است.بازاریابی شخصیتی یکی از موثرترین شیوه‌های بازاریابی است که طی آن، برندها سعی می‌کنند با بهره‌گیری از شخصیت‌های مشهور و سرشناس، محصولات خود را تبلیغ کنند و پیام خود را به سمع و نظر افراد زیادی برسانند.بر اساس گزارش ها، در سال‌های 2016 و 2017 تعداد پست‌های تبلیغاتی که افراد سرشناس برای ترویج یک کالا یا سرویس در اینستاگرام درج کرده‌اند به 1.5 میلیون پست رسیده است. همچنین بر اساس این اطلاعات، فقط در سال 2017، درآمد حاصل از پست‌های تبلیغاتی در اینستاگرام بیش از یک میلیارد دلار شده است.


حذف بیش از 700هزار بدافزار از گوگل پلی
ایتنا - گوگل سال ۲۰۱۷ ، بیش از ۷۰۰ هزار اپلیکیشن آلوده و مشکوک به داشتن بدافزار را از فروشگاه اینترنتی پلی استور خود حذف کرده است.


سامسونگ شکست‌های قبلی را جبران کرد!
ایتنا -سامسونگ اعلام کرده است سال ۲۰۱۷ به رکورد بالاترین میزان کسب درآمد و سود حاصل از محصولاتش دست یافته ،به گونه‌ای که ۵۰ میلیارد دلار سود و درآمد کسب کرده که ۲۷ میلیارد دلار از میزان درآمد سال ۲۰۱۶ این شرکت بیشتر بوده است.