کاربران ایرانی در رتبه 7 اینستاگرام
خبرآنلاین- کاربران ایرانی با عضویت 24 میلیونی در اینستاگرام رتبه هفتم کاربران فعال این شبکه اجتماعی را به خود اختصاص دادند.کاربران آمریکایی با 110 میلیون عضو فعال در ژانویه 2018 رتبه اول و برزیلی‌ها با 57 میلیون کاربر رتبه دوم را کسب کردند.اندونزیایی‌ها هم با 53 میلیون کاربرسوم شدند.اینستاگرام تا سپتامبر 2017 بیش از 800 میلیون عضو فعال داشته است.


گوگل تاخیر پرواز هواپیماها را پیش بینی می‌کند
مهر-گوگل با هوش مصنوعی تاخیر پروازهای مختلف را با ۸۰ درصد صحت پیش بینی می کندومی تواند قبل از شرکت هواپیمایی، وجود تاخیر در پرواز را به مسافران اطلاع دهد.پیش بینی های  Google Flights همراه نام شرکت هوایی و دلیل تاخیر نشان داده می شود.


استخدام در گوگل بدون نیاز به فرم مشخصات!
گوگل با نصب بنرهایی جالب در برخی کشورها اعلام کرده است که نیرو استخدام می کند،اما نکته این است که در ادامه آن، آورده است: نیازی به ارائه فرم درخواست نیست چرا که ما همه اطلاعات شما را در اختیار داریم!


قطب های زمین جا به جا می شوند!
مهر-دانشمندان با توجه به اطلاعات ماهواره ای معتقدند در آینده نزدیک قطب های زمین جابه جا خواهد شدکه به غیرقابل سکونت شدن برخی مناطق کره خاکی منجر می شود.این حوزه مغناطیسی طی  ۲۰۰ سال اخیر ۱۵ درصد ضعیف تر شده است.


 واکسنی که تومورهای سرطانی  را از بین برد
ایسنا-واکسن سرطان ساخته محققان دانشگاه استنفورد در طول آزمایش ها، تومورها را در موش‌ها نابود کرد.این ترکیب شامل "CpG"، یک قطعه از دی.ان.ای و یک آنتی‌بادی علیه پروتئین سلول ایمنی موسوم به "OX40" است.


 خاص‌ترین موشک تاریخ
ایسنا-موشک "فالکون هوی" شرکت اسپیس‌ایکس بدون شک منحصربه فردترین موشکی است که دنیا تاکنون به خود دیده ؛ چرا که قرار است اولین انسان را به مریخ ببردوتنها چند روز تا پرتاب احتمالی آن باقی مانده است.اسپیس‌ایکس با موفقیت تمامی 27 موتور لازم برای مرحله اول پرتاب را آزمایش کرده است.این موشک یکی از قدرتمندترین فضاپیماها ست که از سه هسته راکتی فالکون 9 که قابل استفاده مجدد است، ساخته شده است.