وزیر ارتباطات با اشاره به تخلفات متعدد اپراتورها در فروش اینترنت اعلام کرد:اپراتورهای اینترنتی در این زمینه به مردم احجاف کرده اند وباید پول های اضافه دریافتی را به مردم بازگردانند.‌جهرمی در حاشیه مراسم روز ملی فناوری فضایی همچنین در پاسخ به خراسان مبنی براین که آیا شروط ایران از سوی تلگرام پذیرفته شد یاخیر،گفت :تلگرام اعلام کرده پیام هایی را برای ممانعت از انتشار خشونت در شبکه‌های اجتماعی به مدیران کانال‌ها ارسال کرده و از آن‌ها خواسته است این گونه پست‌ها را حذف کنند.این موضوع از دید مدیران تلگرام برای کنترل خشونت است ولی از دید ما مطلوب نیست.وی با اذعان به انجام چندین تخلف از سوی  شرکت های اینترنتی در اجرای مصوبه اینترنت غیرحجمی افزود : یکی از دلایل اعتراض مشترکان اینترنت به تعرفه جدید اینترنت رویه اشتباه اپراتورهای اینترنت در واگذاری این سرویس،بدون توجه به امکانات فنی خطوط تلفن ثابت مشترکان بوده است  که از رگولاتوری خواستیم  موارد را رسیدگی کند.وی در پاسخ به سوالی در خصوص  ادامه نارضایتی مشترکان  از تعرفه های جدید اینترنت،با اذعان به چندین مورد تخلف اپراتورهاگفت :در بحث تعرفه اینترنت تاکنون چند اشکال در اجرای مصوبه به ما گزارش شده است که در حال بررسی هستیم .اولین نکته آن است که اپراتورهادر واگذاری سرویس رویه اشتباهی را دنبال کرده اند و قبل از ارزیابی امکانات فنی، به هر میزانی که مشترک درخواست داشته است،سرعت اینترنت وی را تایید کرده اند.اگر بخواهم عامیانه تر بگویم یعنی این که خط مشترک اساسا ظرفیت سرعت درخواستی را نداشته  است با این وجود وقتی مشترک مراجعه می کند،اپراتور بدون توجه به این که خط مشترک از نظر فنی با سرعتی که تقاضا داده است همخوانی دارد یا خیر،سرویس را حتی باسرعت بیشتر واگذار کرده است. در چنین شرایطی یا مشترک اعتراض می کند و درخواست کم کردن سرعت را می دهد یا این که ناراضی می شود ولی نمی داند که باید برود واین سرعت را تغییر دهد و پول کمتری پرداخت کند .
طبیعتا این اجحاف در حق مشترک است و از سازمان تنظیم مقررات  هم خواسته ایم ضمن رسیدگی به موضوع روال را اصلاح کند و به مشترکان هم اطلاع رسانی شود که حق وحقوق شان چیست ؟بنابراین اگر مشترکی خطی را با ظرفیت چهار مگابیت بر ثانیه خریداری کرده،ولی بیشتر از دو مگ سرعت  دریافت نمی کند، باید به شرکت مراجعه و پول خود را در خواست کند و البته سازمان تنظیم مقررات هم بایدنظارت های موثرتر ودقیق تری داشته باشد .
وی همچنین مورد دیگر نارضایتی کاربران را مربوط به تعریف مصرف منصفانه اینترنت بیان کرد و گفت:در زمان ابلاغ این مصوبه، اپراتورهای اینترنت به دلیل آن که سقف مصرف منصفانه را در فرایندهای تجاری جذاب تر نشان دهند،سقف مصرف منصفانه را عدد ترافیک داخلی قرار دادند.برای مثال در حجم مصرفی ۸۰۰ گیگابایت استفاده از ترافیک داخلی،میزان ترافیک خارجی معادل ۴۰۰ گیگابایت محاسبه می شد. این مسئله سبب شداین برداشت اشتباه در ذهن مشترکان جابیفتد که اینترنت گران تر شده است.
جهرمی با دفاع از مصوبه تعرفه اینترنت در جهت کاهش قیمت گفت: با اعمال این تعرفه، ۳۰ درصد در قیمت داخلی کاهش مشاهده می شود.به نحوی که کاربرانی که هنوز سرویس حجمی استفاده می کنند هر گیگابایت اینترنت را ۳۶۰۰ تومان می خرند ،درحالی که در مصوبه جدید هر گیگابایت اینترنت، دو هزار تومان محاسبه می شود. این به معنای کاهش هزینه فروش هر گیگابایت ترافیک تا حدود ۳۳ درصد است.اما متاسفانه این مفهوم به غلط در ذهن مردم جا افتاده که اینترنت گران شده است.در این زمینه رگولاتوری نیز به اپراتورها تذکر داده است سقف مصرف منصفانه را به ترافیک بین الملل بازگردانند و ترافیک داخلی را نیم بها محاسبه کنند.
تمامی سایت‌های داخلی مشمول ترافیک نیم بها هستند
جهرمی نارضایتی بعدی کاربران اینترنت را در محاسبه ترافیک نیم بها برای ۵۰۰ سایت پربازدید بیان کرد و گفت: در این مصوبه تمامی سایت های پربازدید مشمول تعرفه نیم بها شده اند.
وزیر ارتباطات موضوع بعدی نارضایتی کاربران به تعرفه های جدید اینترنت را مربوط به برخی کسب و کارهایی اعلام کرد که نیاز به سرعت بالا و سقف مصرف پایین دارند و گفت: این موضوع از ابتدای صدور مجوز نیز مدنظر ما بود و برای آن که اعمال همزمان آن در مصوبه اصلی، اختلال ایجاد نکند برای آن سه ماه زمان درنظر گرفتیم. هم اکنون پیشنهاد تعریف تعرفه جدید برای این مدل مصرف، آماده است و تلاش می کنیم تا فروردین آن را اعلام کنیم اما راهکار این است که کاربران فعلا از ظرفیت موبایل استفاده کنند تا این تعرفه تدوین شود.با تمام این مجموعه اعتراضات به بحث تعرفه جدید اما نظرسنجی انجام شده از رضایت بیش از ۷۰ درصدی کاربران از این مصوبه حکایت دارد.
وی همچنین در پاسخ به خراسان مبنی براین که آیاشروط ایران ازسوی تلگرام پذیرفته شده است، نیز گفت : صحبت ما با مدیریت تلگرام این بود که باید خشونت و ضربه زدن به اموال عمومی متوقف شود. این موضوع تنها نگرانی ما نیست، بلکه کشورهای دیگر نیز در حال مذاکره برای توقف این مسئله در تلگرام هستند.وی با بیان این که در این زمینه پیگیری‌ها در حال انجام است، ادامه داد: اگر این پلتفورم بخواهد مورد استفاده دایمی مردم باشد و به عنوان زیرساخت از آن بهره‌برداری کنیم‌، باید به مقررات حاکمیتی ما احترام بگذارند و این در حالی است که چارچوبی که آن‌ها پیگیری می‌کنند، بر اساس مدلی است که با عنوان «کاربردهای نامناسب» تعریف می‌شود.
به تازگی پیغام‌هایی از سوی تلگرام در خصوص ممانعت از انتشار خشونت در شبکه‌های اجتماعی به مدیران کانال‌ها ارسال و از آن‌ها خواسته می‌شوداین گونه پست‌ها را حذف کنندکه از دید مدیران تلگرام،این اقدام برای کنترل خشونت است ولی از دید ما مطلوب نیست.
کدهای دستوری موبایل فعلا قطع نمی شود
وی همچنین  درباره اخبار ضد ونقیضی در خصوص  قطع سرویس کدهای دستوری (USSD) از ۱۵ بهمن افزود:موضوع توسعه امنیت در نظام پرداخت که از سوی بانک مرکزی مطرح است و بر اساس آن قصد توقف سرویسUSSD وجود دارد،مورد تایید ما نیز هست و از آن حمایت می کنیم اما با توجه به این که قطع یک باره این سرویس باعث ایجاد اختلال در نظام اقتصادی اپراتورها و نیز خدمت رسانی به مردم می شود، درخواست ماست که همه جوانب قطع این سرویس دیده شود .
در مذاکرات شفاهی با بانک مرکزی درخواست تعویق اجرای چهار ماهه این طرح را دادیم اما بانک مرکزی نارضایتی داشت که چرا رسانه ای شدن موضوع از سوی وزارت ارتباطات بوده است .در هر حال جلسه ای میان رگولاتوری، اپراتورها و بانک مرکزی برگزار و مقرر شد فعلاً قطع کدهای دستوری اجرایی نشود.
وی همچنین در پاسخ به سؤالی در زمینه موازی‌کاری صدا و سیما با بخشی از فعالیت‌های سازمان فضایی تصریح کرد:در قانون اشاره نشده است که صدا و سیما ماهواره بخرد اما درزمان بودجه‌ریزی، اعتبار به آن اختصاص می‌دهند.وی همچنین ازبرنامه استقرار 31 بالون مخابراتی در استان‌هاخبر داد و گفت:در تلاش هستیم هر بالون که در ارتفاع 500متری زمین قرار می گیرد 10 هزار کاربر را با 10 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند پوشش دهد .
 وی همچنین اعلام کرد: سه ماهواره ایرانی در نوبت  پرتاب قرار گرفته است.