ژاپن با کوچک ترین موشک دنیا ماهواره به فضا برد
مهر-ژاپن با کوچک ترین موشک جهان ماهواره ای به مدار زمین فرستادکه با مجموعه ای از دوربین ها زمین را رصد خواهد کرد. SS-۵۲۰-۵ کوچک ترین موشکی است که تاکنون یک ماهواره به مدار زمین برده است. این ماموریت بخشی از حرکت صنعت هوافضای جهان به سمت استفاده از موشک های کوچک تر برای ارسال محموله های کم حجم تر به فضاست.هدف از تولید موشک های کوچک تر کاهش هزینه های ارسال محموله به فضاست.


گوگل و آرامکوی عربستان هاب فناوری تاسیس می‌کنند
زومیت-به گزارش وال‌ استریت ژورنال، دو شرکت آلفابت و آرامکوی عربستان درصدد هستند هاب فناوری درعربستان راه‌اندازی کنند.آمازون و اپل نیزکه باید آن‌ها را به‌عنوان بزرگ‌ترین رقبای آلفابت گوگل شناخت در حال مذاکره با ریاض هستند تا در صورت رسیدن به توافق وارد بازار عربستان شوند و در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. سرمایه‌گذاری مشترک آرامکو و آلفابت می‌تواند راه حضور این شرکت سعودی را در بازار آمریکا بیش از پیش هموار کند. آرامکو یک شرکت نفتی بزرگ سعودی است که به‌صورت خصوصی اداره می‌شود.


قابلیت Type به اینستاگرام اضافه شد
باشگاه خبرنگاران -اینستاگرام قابلیتی به نام "Type" به بخش استوری اضافه کرده است تا کاربران متن های خود را راحت تر قرار دهند.بارها در استوری های دوستان خود مشاهده کرده اید به جای تصویر، در قسمت ذکر شده متن قرار می دهند. برای این کار مجبور هستندابتدا تصویری ثبت کنند تا بتوانند روی آن بنویسند. اینستاگرام با قابلیت "Type" کار را برای کاربرانی که می خواهند در استوری خود فقط متن قرار دهند، آسان کرده است.اینستاگرام در قسمت تایپ، فونت ها و سبک های خاصی برای نوشتن اضافه کرده که می توانید با آن ها به متن ها جلوه خاصی دهید.این قابلیت در گذشته برای برخی کاربران فعال شده بود اما ویژگی "Type" هم اکنون برای تمامی کاربران فعال شده است.


1.5 میلیارد گوشی سال ۲۰۱۷ فروخته شد
ایسنا-به طور کلی مجموع کل گوشی‌هایی که سال ۲۰۱۷ به فروش رفته ، حدود 1.5 میلیارد دستگاه گزارش شده که تقریبا برابر با همان آمار ۲۰۱۶ است که خود نشان دهنده آن است که بازار گوشی های هوشمند اشباع شده است.