شکایت دسته جمعی صاحبان موبایل های پیکسل از گوگل
مهر -عده ای از مالکان موبایل های گوگل قصد دارند به طور دسته جمعی از این شرکت شکایت کنند. آن ها ادعا می کنند گوگل با علم به معیوب بودن موبایل هایش، آن ها را به مردم فروخته است.طبق گزارش های مختلف صاحبان این گوشی ها ادعا می کنند میکروفون های دستگاه هایشان از ابتدا معیوب بوده و گوگل نیز با وجود اطلاع از این موضوع آن ها را در نخستین نسل از دستگاه های پیکسل به کار برده است.در همین زمینه آنان قصد دارند به طور دسته جمعی از گوگل شکایت کنند.از سوی دیگر گوگل در مارس ۲۰۱۷ به وجود مشکلاتی در میکروفون های موبایل اعتراف کرد.


مقصر حمله سایبری به اوبر شناسایی شد
ایسنا -یک مدیر ارشد امنیتی در شرکت اوبر (سرویس آنلاین درخواست خودرو و تاکسی مستقر) اعلام کرده که حمله سایبری سال ۲۰۱۶ توسط هکرهایی در کانادا و آمریکا صورت گرفته است.جان فلین - مدیر ارشد بخش تکنولوژی و امنیت سایبری شرکت اوبر - اعلام کرده است که حمله سایبری سال ۲۰۱۶ میلادی به این شرکت که موجب شد اطلاعات شخصی، خصوصی و مالی بیش از ۲۵ میلیون کاربر افشا شود، توسط دو هکر که در کانادا و فلوریدای ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کرده‌اند، صورت گرفته است.از این ۲۵ میلیون کاربر، 4.1میلیون نفر راننده خودروهای شرکت اوبر بودند که تحت تاثیر این حمله سایبری متحمل آسیب ها و خسارت های بسیاری شدند.


آزمایش جدید دی ان ای ۱۹۳ اختلال نوزادان را شناسایی می کند
مهر - به تازگی آزمایش دی ان ای برای نوزادان طراحی شده است که قابلیت شناسایی۱۹۳ اختلال ژنتیک را دارد.این آزمایش جدیدکه شامل جمع آوری نمونه دی ان ای موجود در آب دهان کودکان است به والدین کمک می کند تا نوزادان تازه متولد شده و کودکان خود را به منظور اطلاع از وجود بیماری های مختلف آزمایش کنند.هم اکنون نوزادان در آمریکا برای وجود ۳۴ بیماری ژنتیکی بررسی می شوند. اما آزمایش جدید که Sem4Natalis نام گرفته برای شناسایی ۱۹۳ اختلال طراحی شده که همه آن ها در کودکی آغاز می شوند.این شرکت ادعا می کند تمام اختلالاتی که با این آزمایش مشخص می شوند با دارو یا رژیم غذایی قابل کنترل یا درمان هستند.


ورود گوگل به دنیای گیم با کنسول و سرویس استریمینگ جدید
خبرآنلاین - شرکت گوگل با عرضه پلتفورم جدید و یک سرویس استریمینگ به نام Yeti قصد دارد به طورمستقل به دنیای گیم ورود کند.بدین ترتیب کاربران بدون دانلود، قادر به بازی کردن خواهند بود و فناوری کلود گوگل اساس آن است.گوگل به طور مخفی با توسعه‌دهندگان گیم به مذاکره نشسته است تا بتواند ضمن توسعه گیم‌های اختصاصی، کنسول مرتبط را نیز طراحی کند و همزمان روی کروم‌کست نیز به اجرا در بیاید.


شناسایی منشأ بزرگ ترین میدان مغناطیسی خورشید
ایرنا - محققان منشأ بزرگ ترین میدان مغناطیسی سطح خورشید را که تاکنون اندازه‌گیری شده است، شناسایی کردند. محققان پس از چند سال مطالعه و بررسی دریافتند این میدان مغناطیسی که چهار سال قبل در سطح خورشید اندازه‌گیری شد، حاصل خروج گاز از یک لکه خورشیدی و وارد کردن فشار به یک لکه دیگر است. لکه‌های خورشیدی شباهت زیادی به چاله‌ها دارند؛ اما درون آن‌ها بسیار سردتر و تاریک تر از سطح خورشید است. میدان‌های مغناطیسی در تاریک‌ترین بخش این لکه‌ها یعنی در سایه ایجاد می‌شوند.  


فروش ساعت‌های هوشمند اپل رکورد زد
ایسنا -شرکت اپل با فروش ۸ میلیون دستگاه ساعت هوشمند اپل واچ در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به رکوردی بی‌سابقه دست یافته است.موسسه تحقیقاتی کانالیز به تازگی در تازه‌ترین گزارش آماری خود اعلام کرده است که میزان فروش ساعت‌های هوشمند اپل (اپل واچ) در سه ماهه چهارم و پایانی سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی رکورد زده است.