متهم شدن دوباره رئیس سامسونگ به فرار مالیاتی
دیجیاتو-همین چند روز پیش بود که پسر مدیر و موسس سامسونگ پس از تحمل ۳۵۳ روز حبس به جرم دریافت رشوه و اختلاس، از زندان آزاد شد. اما به نظر می رسد دستگاه قضایی کره جنوبی به این زودی ها دست از سر این شرکت برنمی دارد، چرا که حالا اتهام تازه ای در خصوص فرار مالیاتی متوجه خود «لی کان هی» به عنوان رئیس هیئت مدیره سامسونگ شده است.پلیس کره جنوبی معتقد است که این کارآفرین بزرگ طی سال های گذشته از پرداخت بیش از 7.5 میلیون دلار مالیات شانه خالی کرده است. کارآگاهان معتقدند او این کاررا با گردش پولی حدود ۳۶۷ میلیون دلار در حساب های متعدد کارمندان خود انجام داده است.رئیس هیئت مدیره سامسونگ مدیریت ۲۶۰ حساب بانکی متعلق به ۷۲ نفر از مدیران رده بالای این شرکت را در اختیار دارد و به کمک آن ها توانسته 8.2 میلیارد وون را از دسترس بازرسان مالیاتی مخفی نگاه دارد.


گوگل پیام رسان مخصوص اندروید می سازد
مهر- گوگل قصد دارد نسخه جدیدی از اپلیکیشن پیام رسان برای اندروید بسازد و از این پس کاربران آن می توانند با استفاده از مرورگرهای وب برای یکدیگر پیام ارسال کنند.


نمایشگر ضدضربه موتورولا پوسته پوسته می شود!
مهر-برخی کاربران موبایل های موتورولا گزارش داده اند نمایشگر های ضد ضربه و ضد خردشدن دستگاه شان پوسته پوسته می شود!موتورولا ادعا می کرد نمایشگر مجهز به این فناوری پنج لایه دارد و تا چهار سال ترک نمی خورد یا خرد نمی شود.


اوبر ۲۴۵ میلیون دلار به گوگل غرامت داد
مهر-اوبر با پرداخت ۲۴۵ میلیون دلار غرامت به گوگل به دعوای قانونی میان دو شرکت پایان داد.


ایجاد بافت کلیه انسان در بدن موش‌ها
ایسنا-برای اولین بار در جهان، یک پیشرفت فوق‌العاده پزشکی، بشر را قادر به رشد و تولید بافت کلیه انسان در آزمایشگاه کرده است.کارشناسان از سلول‌های بنیادی برای ایجاد کلیه‌های کوچک استفاده کردند که این کلیه‌ها در بدن موش‌ها قرار داده شده بودند و آزمایش‌ها نشان دادآن ها قادر به فیلترکردن و دفع فضولات بودند.


بدافزار جاسوس از عکس و فیلم و موقعیت جغرافیایی
ایسنا-امکان دزدیدن داده‌های متعلق به برنامه‌هایی مانند فیس‌بوک، گرفتن عکس و فیلم از راه دور، ضبط تماس‌ها و پیام، نظارت بر موقعیت جغرافیایی کاربر و اطلاعات ذخیره‌شده در حافظه‌ دستگاه توسط یک جاسوس‌افزار فراهم شده است که به هکرها امکان کنترل کامل دستگاه آلوده را از راه دور می‌دهد.این ابزاربا نام اسکای‌گوفری ، یک جاسوس‌افزار اندرویدی است که برای نظارت هدفمند طراحی شده است.برخی ویژگی‌های آن شامل ضبط صوت مبتنی بر مکان با میکروفن دستگاه، استفاده از سرویس‌های دسترسی‌پذیری اندروید برای دزدیدن پیام‌های واتس‌اپ و قابلیت متصل کردن دستگاه‌های آلوده‌شده به شبکه‌های وای‌فای مخرب کنترل‌شده توسط مهاجمان است.برای جلوگیری از این که قربانی این جاسوس‌افزار شوید ، از دانلود برنامه‌ها از طریق وب‌سایت‌ها و لینک‌هایی که از طریق پیام یا ایمیل برایتان ارسال می‌شود، حذر کنید.


اولین خودروی پرنده با قیمت 500 هزار دلارآماده‌ فروش شد
زومیت-شرکت لیبرتی خودروی پرنده سه‌چرخ را آماده کرده است که اولین نمونه تجاری جهان خواهد بود و با قیمت  ۵۰۰ هزار دلار تا سال آینده تحویل خریداران می‌شود.محصول جدیدمی‌تواند در ۵ تا ۱۰ دقیقه از حالت خودرو به هواپیما تبدیل شود. در اروپا با گواهی نامه خلبانی تفریحی یا مجوز خلبانی خصوصی می‌توان با این خودروی پرنده پرواز کرد.در جاده خودروی پرنده شبیه موتورسیکلت به اطراف کج می‌شود.این خودرونیاز به ۹۰ تا ۲۰۰ متر در ۲۰۰ متر فضای بدون مانع برای تیک‌آف دارد.


ایرپادهای اپل هم آتش گرفت!
ایسنا-گزارش‌ها حاکی از آن است که ایرپاد بی سیم اپل آتش گرفته است.ایرپاد بی سیم محصولی است که اپل به منظور حذف جک 3.5 میلی متری از گوشی های خود روانه بازار کرد.مقصر اصلی سوختگی گوشی های ایرپاد اپل نیز باتری های این محصول است.