گوگل تبلیغات مزاحم را از امروز حذف می کند
مهر-گوگل از امروزتبلیغات مزاحمی را که ناگهانی روی صفحه اینترنتی کاربر ظاهر می شوند حذف می کند.این افزونه برخی از انواع تبلیغات آزاردهنده را حذف می کند، مانند Pop-up ، تبلیغات کارتونی متحرک و تبلیغاتی که تمام صفحه را اشغال می کنند و تا پایان شمارش معکوس  همچنان باقی می مانند.


 ناسا هواپیمایی با بال های تاشو آزمایش می کند
مهر-ناسا مشغول آزمایش هواپیمایی با بال های تاشو است. بال های هواپیما از موادی نوین و بسیار سبک ساخته می شوند. این پروژه SAW نام گرفته  و هدف آن استفاده از مواد نوین و بسیار سبک در ساخت بال هاست. به این ترتیب بال ها در زوایای مختلف تا می شوند.


انتقال عکس و فیلم از گوشی به پی‌سی ویندوز ۱۰ از طریق وای فای
خبرآنلاین - مایکروسافت اپلیکیشن جدید Photos Campanion رابرای گوشی‌های اندرویدی و آی او اس ساخته که از طریق آن می‌توان عکس و فیلم را از موبایل به پی سی مجهز به ویندوز 10 ازطریق پروتکل وای فای منتقل کرد. انتقال از طریق خوانش بارکد تعریف شده روی وای فای انجام می‌شود.


روش جدید دانشمندان سوئدی برای مبارزه با سرطان
 ایسنا-دانشمندان سوئدی مدعی شدند مولکول‌های کوچکی که به طور خاص آنزیم حاوی سلنیوم را در بدن انسان آزاد می‌کنند، ابزاری برای مبارزه با سرطان هستند.


هشدار درباره آسیب‌پذیری وب‌سایت سازمان‌های دولتی
ایسنا-متخصصان امنیتی به تمام سازمان‌های دولتی درجهان هشدار داده‌اند که مراقب بدافزارهای استخراج‌کننده ارزهای دیجیتالی روی وب‌سایت‌های خود باشند.


ذخیره اطلاعات روی سرورها به تاریخ می پیوندد
فارس-مایکروسافت قصد دارد با فناوری نوظهور بلاک چین، ذخیره اطلاعات کاربران را روی سرورها متوقف و برای این کار از یک شبکه غیرمتمرکز داده استفاده کند.بلاک چین به معنای شبکه ای از بلوک های داده رمزگذاری شده است.


ایجاد دی ان ای جدید با پیوند مغز استخوان
مهر-محققان دریافتند پیوند مغز استخوان ممکن است دی ان ای جدیدی برای فرد ایجاد کند.در واقع این پیوند فرد را به یک کایمرای ژنتیکی تبدیل می کند، بدین معنی که بیشتر سلول های فرد دارای دی ان ای خاص خود فرد هستند اما در خون یک دی ان ای اهدایی وجود دارد. محققان نشان داده اندموضوع به همین جا ختم نمی شود، به نحوی که نشانه هایی از DNA اهدایی در سلول های ناخن و ادرار نیز مشاهده شده است.