باگ دردسرساز توئیتر
مهر-برخی کاربران توئیترازوجود باگی دراین اپلیکیشن خبر داده اند که تعداد کاراکترهای پیام آنان را نصف کرده و به ۱۴۰ می رساند.برخی کاربران توئیتر اعلام کرده اند باگی در این اپلیکیشن تصادفی تعداد کاراکتر پیام های آنان را از ۲۸۰ به ۱۴۰ تغییر می دهد.توئیتر اعلام کرده مشغول بررسی این مشکل است. برخی کاربران نیز معتقدند این باگ به دلیل آپدیت نرم افزاری اخیر این اپلیکیشن به وجود آمده است.


سازنده کلش آو کلنز 810 میلیون دلار سال 2017 سود کرد
دیجیاتو-کلش رویال و کلش آو کلنز دو قطب اصلی سودآوری بازی های موبایل هستند و سوپرسل، استودیوی سازنده دو بازی، به لطف آن ها توانسته  است یک سال موفق دیگر را پشت سر بگذارد.سال گذشته سوپرسل بدون عرضه یک بازی کامل توانست دو میلیارد دلار درآمدزایی کند که در این بین، 810 میلیون دلار آن سود بوده است.انتشار آپدیت های متعدد، مهم ترین دلیل موفقیت های ادامه دار کلش رویال و کلش آو کلنز به حساب می آید.


عرضه به‌روزرسانی برای مقابله با بمب متنی آیفون‌ها
ایسنا-اپل نسخه جدید به‌روزرسانی شده ۱۱.۲.۶ iOS را به منظور رفع مشکل هنگ کردن گوشی‌های آیفون منتشر کرد.چند روز پیش بود که اعلام شد کاربران آیفون و دیگر محصولات اپل در معرض خطر بمب متنی هستند که با ارسال پیام کوتاه حاوی تنها یک کاراکتر یا حروف الفبا به زبان هندی ، موجب از کار افتادن و هنگ کردن آیفون، آی‌پاد، آی‌پد، اپل واچ و مک بوک می شود.


لینکدین و مایکروسافت برای شما رزومه می‌نویسند
زومیت-مایکروسافت با همکاری لینکدین، ابزارResume Assistant را برای تهیه و تنظیم رزومه از طریق مایکروسافت آفیس ۳۶۵ در اختیار کاربران قرار خواهد داد.دیگر برای یافتن واژگان مناسب به منظور توصیف آخرین شغل خود نیازی به جست وجو در لغت‌نامه ندارید؛ مایکروسافت و لینکدین این کار را خودکار برای تان انجام خواهند داد.


اپل به لطف آیفون 10 ، مبتکرترین شرکت دنیا شناخته شد
زومیت-مجله آمریکایی فست‌ کامپانی که‌ هرسال فهرست ۵۰ شرکت مبتکر دنیا را منتشر می‌کند،امسال اپل را به لطف آیفون ۱۰، نسل سوم اپل واچ و ایرپاد‌ در صدر این فهرست قرار داده‌ است.جایگاه دوم در فهرست متعلق به نت‌فلیکس است. آمازون سال گذشته در جایگاه نخست فهرست قرار داشت، اما امسال پس از شرکت‌های اسکوئر و تنسنت به جایگاه پنجم تنزل یافته است.


پشتیبانی ازصفحه کلیدمشهور Swype متوقف شد
دیجیاتو-اگر از طرفداران صفحه کلید Swype هستید،بهتر است بدانیدکه شرکت سازنده این صفحه کلید اعلام کرده است که از این پس پشتیبانی از اپلیکیشن های iOS و اندروید کیبورد سوایپ را قطع می کند و دیگر آن را به‌روزرسانی نخواهد کرد.البته با وجود این قطع پشتیبانی، کیبورد سوایپ همچنان از گوگل پلی و اپ استور قابل دانلود خواهد بود اما دیگر قابلیت جدیدی برای آن منتشر نمی شود.


اندروید جدید جاسوسی از دوربین را غیرممکن می کند
مهر-بسیاری از بدافزارها و ویروس های گوشی های هوشمند با هدف فعال کردن مخفیانه دوربین گوشی و جاسوسی از کاربران طراحی می شوند اما نسخه جدید اندروید جلوی وقوع این مشکل را می گیرد.اندروید پی به گونه ای طراحی شده که برنامه های خرابکار نمی توانند دوربین و میکروفن آن را مخفیانه روشن کنند. در صورتی که برنامه ای بدون اجازه کاربر دوربین گوشی را روشن کند، اندروید آن را از کار می اندازد و پیام خطایی را برای افراد نمایش می دهد.


تولید نانوکامپوزیت های ضد میکروب با پوست میگو
مهر-محققان کشور در صدد هستند تا نانو کامپوزیت هایی بر پایه نانو ذرات کیتوسان و با بهره گیری از پوسته میگو تولید کنند که در صنایع مختلف غذایی، آرایشی و  بهداشتی و ... مورد استفاده قرار بگیرد.