تعداد کاربران فعال توئیتر؛ 330 میلیون
ایسنا- گزارشی از تعداد کاربران فعال جهانی در توئیتر طی سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ منتشر شده که نشان‌دهنده رشد و افزایش استقبال کاربران از این شبکه اجتماعی است.بر این اساس، توئیتر در سه ماه سوم و چهارم ۲۰۱۷   میزبان ۳۳۰ میلیون کاربر فعال در ماه بوده است.


عمر مفید گوشی‌های اپل ؛4 سال
ایسنا-کارشناسان آمریکایی عمر مفید تلفن‌های همراه اپل را چهار سال اعلام کردند.به گفته کارشناسان، از دو میلیارد گوشی اپل که به فروش رفته ، هم‌اکنون بیش از ۷۵۰ میلیون عدد از استفاده کاربران خارج شده است.


بیشترین کاربران واتس اپ اهل عربستان هستند
ایسنا- فهرستی از ۱۲ کشوری که بیشترین کاربران واتس اپ در جهان را دارند، منتشر شده است که نشان می دهد کاربران عربستان بیشترین استفاده را ازواتس اپ کرده‌اند در این فهرست عربستان با اختصاص سهم بیش از ۷۳ درصد از جمعیت کاربرانش، مالزی با بیش از ۶۸ درصد و آلمان با ۶۵ درصد از کاربرانش، به ترتیب در جایگاه‌های نخست، دوم و سوم جای گرفته‌اند.


پورشه هم تاکسی پرنده می سازد
مهر-پورشه به جمع شرکت هایی پیوسته که قصد دارند تاکسی های پرنده تولید کنند.این تاکسی پرنده سرعت چشمگیری هم خواهد داشت،رانندگی از کارخانه پورشه تا فرودگاه اشتوتگارت نیم ساعتی طول می کشد، اما طی این مسیر به صورت هوایی تنها سه دقیقه و نیم طول می کشد.


دیوارهای شیشه ای مرکز اپل کار را به تماس با پلیس کشاند
فارس-طراحی شیشه ای بسیاری از دیوارهای ساختمان مرکزی جدید اپل موجب برخورد افراد حواس پرت با آن ها و وقوع جراحاتی شده که کار را به تماس با پلیس کشانده است.ساختمان بزرگ مذکور میزبان 13 هزار کارمند اپل است که پشت سه هزار قطعه دیوار شیشه ای مشغول به کار هستند، اما برخورد ناخواسته تعدادی از کارمندان با این دیوارهای کم وبیش نامرئی مشکلاتی را به وجود آورده است.


آمازون فروش محصولات خانگی هوشمند گوگل را متوقف می‌کند
فارس-آمازون فروش محصولات خانگی هوشمند متعلق به گوگل را متوقف می کندکه نشان دهنده تشدید اختلافات میان دو طرف است.


هوش‌ مصنوعی گوگل پس‌زمینه ویدئو‌های یوتیوب را تغییر می‌دهد
زومیت-هوش‌ مصنوعی گوگل این امکان را برای یوتیوبرها فراهم آورده است تا پس‌زمینه ویدئو‌ها را تغییر دهند.متأسفانه امکان استفاده‌ عمومِ کاربران از این سیستم وجود ندارد و تنها قشر معدودی از یوتیوبرهای مشهور که به سرویس Youtube Stories نیز دسترسی دارند، امکان استفاده از آن را پیدا کرده‌اند.


اجرای بزرگ ترین پروژه شجره‌نامه در جهان
ایسنا-"مرکز ژنوم نیویورک" یک شجره‌نامه تشکیل داده است که شامل پروفایل 13 میلیون فرد است وبزرگ ترین شجره‌نامه در جهان است و قدیمی‌ترین اجداد این پروژه حدود 500 سال پیش زندگی می‌کردند. همچنین محققان دریافتندژن‌های خوب می‌توانند عمر فرد را به طور متوسط تا پنج سال افزایش دهند.


دستکش ضد لرزش
ایسنا-دستکشی ضد لرزش تولید شده است که به مبتلایان به "پارکینسون" اجازه می‌دهد کارهای روزانه خود را راحت تر انجام دهند.دستکش جدید به بیماراجازه می‌دهد حرکات ارادی انجام دهد و در عین حال لرزش فرد رفع شود.