اسکایپ با گوشی های اندرویدی ضعیف سازگار شد
مهر-یکی از مشکلات گوشی های اندرویدی دارای سخت افزارهای قدیمی یا ضعیف، نصب نشدن بسیاری از برنامه های کاربردی و مفید است.مایکروسافت این مشکل را با عرضه نسخه تازه ای از برنامه اسکایپ حل کرده که با گوشی های اندرویدی دارای پردازنده های نه چندان قدرتمند سازگاری دارد و می توان برنامه یادشده را روی آن ها نصب کرد.نسخه جدید اسکایپ با نسخه های قدیمی تر اندروید هم سازگاری دارد و کیفیت تماس صوتی و تصویری مناسب را برای کاربران این گوشی ها فراهم می آورد.


حذف پیام در واتس اپ ۶۸ دقیقه پس از ارسال
مهر- واتس اپ با ارتقای یک ویژگی به کاربران خود اجازه می دهد تا ۶۸ دقیقه پس از ارسال پیام آن را پاک کنند.قبلا کاربران فقط می توانستند پیام ها را تا ۷ دقیقه پس از ارسال پاک کنند.


اینترنت نسل چهارم حفره های امنیتی دارد
مهر-تحقیق جدیدی نشان می دهد شبکه اینترنت «ال تی ای» حفره های امنیتی متعددی دارد و هکرها می توانند با تجهیزات بسیار ساده ابزار هک شبکه را فراهم و از افراد جاسوسی کنند.طبق این تحقیق شبکه موبایل مذکور شرایط را برای ده ها حمله هکری فراهم می کند. به عنوان مثال حفره های امنیتی آن به هکرها اجازه می دهد از تماس ها و پیامک های فرد جاسوسی کنند، مکان افراد را رصد، دستگاه ها را خاموش و حتی پیام های هشدار تقلبی ارسال کنند. هکرها می توانند با استفاده از سه پروتکل اصلی(مانند اتصال یک دستگاه به شبکه موبایل و حفظ ارتباط) بدون نیاز به احراز هویت به شبکه موبایل «ال تی ای» متصل شوند.


پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی آمریکا
فارس-در حالی که شبکه های اجتماعی مختلفی در آمریکا مورد توجه قرار گرفته اند، فیس بوک و یوتیوب کماکان محبوب ترین شبکه های اجتماعی در این کشور هستند.68 درصد از کل آمریکایی ها از فیس بوک استفاده می کنند و سه چهارم مردم این کشور هم روزانه از این شبکه اجتماعی بهره می گیرند. فیس بوک در میان افراد زیر 65 سال محبوب است و در تمامی نقاط آمریکا به طور گسترده کاربرد دارد.


با اندروید جدید از تماس های مزاحم راحت شوید
مهر-گوگل در تلاش برای طراحی نسخه تازه ای از اندروید است که از امکانات متنوعی برای تامین امنیت و حریم شخصی کاربران برخوردار خواهد بود.یکی از امکانات جالب اندروید پی امکان بلوکه کردن انواع تماس های مزاحم است.


یاهو 23 ساله شد
باشگاه خبرنگاران -یاهو، معروف‌ترین و دومین سایت پربازدید موتور جست‌وجوی جهان در ژانویه 1994 متولد شد.این سایت از پربازدیدترین سایت های جست‌وجو محسوب می‌شود وهرماه حدود 700 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.


توافق دراپ‌باکس و گوگل
ایتنا - دراپ‌باکس اعلام کرده با غول اینترنتی گوگل در زمینه سازگاری متقابل با جی‌سوئیت برای نخستین بار همکاری می کند. کاربران سایت ذخیره‌سازی مشهور دراپ‌باکس، قادر خواهند بود فایل‌های جی سوئیت را مستقیم داخل دراپ‌باکس باز و مشاهده کنند.


ژن درمانی به کمک نابینایی آمد
مهر-عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ازدرمان یکی ازانواع بیماری های ارثی شبکیه به کمک ژن درمانی خبر داد.وی با اشاره به هزینه سنگین این روش درمانی که اکنون در آمریکا انجام می شود، افزود: هزینه درمان این بیماری ژنتیکی شبکیه ۸۰۰ هزار دلار برآورد می شود.