امنیت اینترنت وای فای همچنان در ابهام
ایسنا-محققان بار دیگر درباره آسیب‌پذیری بالای مودم‌های اینترنت بی‌سیم وای فای به کاربران هشدار دادند.یکی از پروتکل‌های امنیتی موجود در تعداد زیادی از مودم‌های وای فای به وسیله یک بدافزار شکسته و تخریب و موجب شده است نگرانی‌ها درباره امنیت اینترنت وای فای و حفاظت ازاطلاعات شخصی و محرمانه کاربران تشدید شود.
بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی در جهان ؛18 تا 29 سال
ایسنا-براساس تازه‌ترین گزارش‌ها، بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی در جهان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال قرار دارند.۸۸ درصدکاربران ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۷۸ درصد۳۰ تا ۴۹ ساله، ۶۴ درصد ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۳۷ درصدکاربران بالای ۶۵ سال از شبکه‌های اجتماعی محبوب و پرطرفدار جهان استفاده می‌کنند و از کاربران فعال و نیمه فعال آن‌ها به شمار می‌روند.بر اساس نتایج این پژوهش‌ها، ۹۴ درصدکاربران شبکه‌های اجتماعی که در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال به سر می‌برند، از یوتیوب استفاده می‌کنند،تنها ۵۶ درصدکاربران بالای ۵۰ سال از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. کاربران در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال همچنین از اسنپ چت، اینستاگرام و توئیتر نسبت به سایر رده‌های سنی بیشتر استفاده می‌کنند.۸۰ درصد بزرگ سالان نیز در سنین ۱۸ تا ۴۹ سال از کاربران فیس بوکی محسوب می‌شوند.
راه تازه فیس بوک برای جمع آوری اطلاعات کاربران
فارس-یک شرکت وابسته به فیس بوک که خدمات تحلیل محتوا به این شبکه اجتماعی ارائه می کند، برنامه موبایلی را عرضه کرده که به فیس بوک امکان می دهد به میزان بیشتری از داده‌های کاربران دسترسی یابد.برنامه Bolt App Lock به کاربران اجازه می دهد امکانات امنیتی اضافی را به برنامه هایی که دوست ندارند دیگران به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنند، بیفزایند. اما در صورت استفاده از این برنامه اطلاعات فراوانی درباره نحوه استفاده کاربر از برنامه های دیگر قفل گذاری شده و از جمله فیس بوک جمع آوری می شود و سپس همه این اطلاعات در اختیار فیس بوک قرار می گیرد.
پرتاب بدون مجوز ۴ ماهواره خطرناک به فضا
مهر-راکت هندی پی اس ال وی سی ۴۰ که ژانویه گذشته به فضا پرتاب شد، ۳۱ ماهواره را در مدارهای مختلف قرار داد،اما این راکت برای اولین بار حامل چهار ماهواره کوچک نیز بود که کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مجوز پرتاب آن ها را اعطا نکرده بود. نگران کننده این است که این ماهواره هاممکن است هزاران ماهواره دیگر را که درفضا در حال گردش هستند به خطر انداخته و با آن ها برخورد کنند.
بافتن، فشار خون را کاهش می دهد
ایرنا-محققان متوجه شدندبافتنی بافتن مانند یوگا آرامش بخش است، حواس انسان را از دردهای مزمن مانند آرتریت منحرف می کند و موجب تقویت سلامت، پایین آوردن فشار خون و تقویت ذهن می شود.