ویژگی جدید توئیتر برای جذب تبلیغات
مهر-توئیتر ویژگی جدیدی اضافه کرده که تصاویر و ویدئوهای مرتبط با رویدادهای خبری را در بخش توئیتر مومنتس نمایش می دهد. این اقدام برای جذب تبلیغات انجام شده است. ویژگی camera-first  تصاویر و ویدئوهای مربوط به رویدادهای مهم خبری را براساس موقعیت مکانی در بخش  Twitter Moments نمایش می دهد.
کشف شباهت بین سلول های بنیادی جنینی و پرتوان القایی
مهر-محققان موفق شدند اثبات کنند سلول های بنیادی جنینی و سلول های iPS تقریبا کامل به هم شبیه هستند.
تلسکوپ کپلر برای همیشه خاموش می شود
مهر-دانشمندان تخمین می زنند سوخت تلسکوپ فضایی کپلر درماه های آتی تمام شود و فعالیت آن برای همیشه پایان می یابد. به این ترتیب تلسکوپی که تاکنون ٢٢٤٥ سیاره تایید شده خارج از منظومه شمسی را ردیابی کرده در ماه های آتی خاموش خواهد شد.کپلر علاوه بر این سیارات، ٢٣٤٢ سیاره دیگر نیز رصد کرده که هنوز تایید نشده اند.
۵۰۰ حمله بدافزاری در هر دقیقه!
ایسنا-شرکت امنیتی مک آفی اعلام کرده که در سه ماهه چهارم و پایانی ۲۰۱۷ تقریبا هر دقیقه ۵۰۰ حمله بدافزاری کشف و ثبت شده است.
تلاش مایکروسافت برای اجبار کاربران به نصب بیلد 1709 در ویندوز 10
ایتنا - مایکروسافت دوباره با خط مشی‌های به‌روزرسانی‌های اجباری اش موجبات اذیت کاربران را فراهم آورده است. این بار نوبت به آپدیت‌های امنیتی برای بیلدهای قدیمی رسیده است. به کاربران اطلاع داده شده که باید به بیلد 1709 (که جدیدترین بیلد است) به‌روزرسانی کنند تا همچنان بتوانند وصله های امنیتی را دریافت کنند.با این وضعیت جای تعجب نیست که همچنان بیش از 40 درصد دستگاه‌ها در حال استفاده از ویندوز 7 هستند!
 سوءاستفاده از دوربین‌های هوشمند برای مقاصد جاسوسی!
ایتنا - مراقب دوربین‌های هوشمند خود باشید، آن ها می‌توانند امنیت شما را نقض کنند و از شما جاسوسی کنند.در اجلاس تحلیل گران امنیتی کسپراسکای محققان اعلام کردند که باگ امنیتی را در دوربین های Hanwha Techwin آمریکا شناسایی کرده‌اندو13 آسیب پذیری در دوربین ها و اتصال آن ها به اینترنت وجود دارد.
این آسیب پذیری می‌تواند فرصت اتصال دوربین به مجرمان را بدهد، آن ها می توانند دوربین ها را غیر فعال کنند و راهی برای وارد شدن به شبکه رایانه ای آن ها بیابند.در این حمله مجرمان می توانند هر آنچه که کاربر در دوربین مشاهده می کند تماشا کنند.
اپل ۱۰ درصد از بازار رایانه های شخصی را در اختیار دارد 
دیجیاتو-بر اساس گزارش مؤسسه‌ Net Applications، حدود ۱۰ درصد رایانه های شخصی دنیا از سیستم‌عامل macOS استفاده می‌کنند.