Subway پرطرفدارترین بازی موبایلی شد
ایسنا-تعداد دانلودهای کاربران از بازی موبایلی Subway Surfers در فروشگاه پلی استور گوگل از مرز یک میلیارد بار هم گذشت.این بازی محبوب تقریبا از شش سال پیش به فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین همچون پلی استور گوگل و اپ استور اپل قدم گذاشت و گاهی هم با انتشار نسخه‌های به روزرسانی، قصد داشت توجه بسیاری از کاربران موبایل در جهان را به خود جلب کند.
اقدام اپل برای کنترل اعتیاد کودکان به آیفون
مهر-اپل صفحه وبی طراحی کرده است که به والدین آموزش می دهد میزان استفاده فرزندان شان از آیفون را مدیریت کنند.صفحه Families  مجموعه ای از گزینه های انتخابی را برای والدین فراهم می کند.به عنوان مثال به والدین نشان می دهد چگونه خریدهای اینترنتی فرزندان با گوشی های آیفون را کنترل کنند، موقعیت مکانی فرزندان را رصد کنند و به نوجوانان اجازه ندهند هنگام رانندگی از موبایل استفاده کنند.
سیارکی بزرگ حیات کره زمین را به خطر می اندازد
مهر-محققان هشدار داده اند سال ۲۱۳۵ میلادی سیارکی بزرگ تر از یکی از برج های نیویورک با زمین برخورد و احتمالا حیات را از روی زمین پاک می کند. محققان متوجه شده اند متوقف کردن این صخره فضایی امکان پذیر نیست.
دیدار جالب رونالدو با یک روبات انسان نما 
باشگاه خبرنگاران- رونالدو ستاره پرتغالی تیم رئال مادرید با یک روبات انسان نما به نام «سوفیا» دیدار کرد. در این دیدار این روبات افتخارات رونالدو را برشمرد و رونالدو که از شنیدن این اطلاعات سوفیا ذوق زده شده بود صحبت های این روبات انسان نما را تایید کرد.سوفیا توسط "دیوید هنسون" که به ساخت روبات های انسان نما معروف است ساخته شده و دارای هوش مصنوعی، قدرت پردازش داده ها و تشخیص چهره ها ست.
سرمایه‌گذاری 158 میلیون دلاری اچ تی سی وچین روی واقعیت مجازی
دیجیاتو-اچ تی سی در پروژه ای مشترک با مقامات دولتی شهر شنژن به سرمایه گذاری 158 میلیون دلاری روی فناوری های واقعیت مجازی پرداخته است و به شرکت هایی که در بازار چین فعالیت دارند کمک مالی می رساند.
انگلیس اولین سکوی پرتاب فضایی را در اروپا می‌سازد
ایسنا-انگلستان با وضع قوانین جدید و اختصاص بودجه‌های کلان برای تحقیقات، ساخت و توسعه پایگاه‌های فضایی به دنبال میزبانی برترین پرتاب‌های فضایی است.هدف دولت انگلیس، میزبانی اولین پایگاه پرتاب فضایی در اروپا ست.این پایگاه با بودجه 10 میلیون پوند تا سال 2020 به طور کامل عملیاتی خواهد شد.
گوگل:امنیت اندروید مانند رقیب اش iOS است
ایسنا-گوگل درتازه‌ترین گزارش سالانه خود در خصوص امنیت اندروید، می گوید امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS است.به گونه ای که در سال ۲۰۱۶ احتمال دانلود و نصب یک اپلیکیشن آلوده 0.04 درصد بود اما در سال ۲۰۱۷ این عدد به کمتر از 0.02 درصد کاهش یافت که این خود به وضوح نشان دهنده تلاش چشمگیر گوگل برای افزایش ضریب امنیت اندروید است.هم اکنون حدود دو میلیارد کاربر گوشی هوشمند از اندروید استفاده می کنند.
بدنه برج خلیفه بزرگ‌ترین نمایشگر جهان شد
ایتنا - نخستین تصاویری که روی بزرگ ترین نمایشگر جهان به نمایش درآمد با نام «گام‌ها» معرفی شد و مردم در هر نقطه ازدبی توانستند روی بدنه برج خلیفه آن را تماشا کنند.کارشناسان با تمرکز روی فناوری LED بدنه این برج را به بزرگ ترین نمایشگر جهان تبدیل کردند.این تصاویر ویدئویی که در 60 دقیقه تنظیم شده‌اندهرروز از ساعت 18:15 تا ساعت 22:15 به صورت مستمر و روزانه پخش می‌شوند.