آیا می دانید که شما به صورت میانگین هر چند دقیقه یک بار به تلفن همراه هوشمند خود نگاه می کنید و از آن استفاده می نمایید؟ بر اساس آمارهای ارائه شده توسط مرکز آمار و تحقیقات بین الملل ، افرادی که از تلفن های همراه هوشمند استفاده می نمایند در روز چیزی حدود 2617 بار به صورت میانگین گوشی تلفن همراه خود را لمس می کنند و جالب است بدانید که میانگین روزانه استفاده از تلفن همراه که توسط این موسسه تخمین زده شده است چیزی در حدود 145 دقیقه در روز می باشد.
خب به نظر می آید که برای برنامه نویسان تلفن های همراه و بازاریابان دیجیتال خبر خوبی باشد ، زیرا اگر بخواهیم به این آمار و ارقام استناد کنیم اکنون زمان آن رسیده است که برنامه نویسی برای تلفن های همراه و بازاریابی کاربران هدف از طریق تلفن های همراه را آغاز نماییم. جالب است بدانید که کاربران موبایل از جمله فعال ترین و در دسترس ترین کاربران به حساب می آیند و بازاریابی از جامعه هدف کاربران تلفن های همراه کاری آسان و در عین حال بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
مزیت کاربران هدف موجود در میان کاربران تلفن های همراه آن است که شما می توانید آنها را به سادگی از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه بیابید و می توانید آنها را به سادگی مجاب کنید که از محصولات شما دیدن کنند و آنها را یکبار امتحان نمایند و سپس می توانید آنها را مجاب کنید که از شما خرید کنند و یا در مجموعه اعضای گروه ها و شبکه های شما عضو شوند.
بازاریابی تلفن ها همراه هر روز رو به پیشرفت است و این تلفن های همراه دنیای بازاریابی دیجیتال را متحول کرده است و بخش عمده ای از بازاریابی دیجیتال را به خود اختصاص داده است. بسیاری از صاحبان برندهای مختلف امروزه به جدیدترین تکنولوژی بازاریابی ، یعنی اپلیکیشن های تلفن همراه هوشمند روی آورده اند و می خواهند که از این تکنولوژی برای بازاریابی های خود استفاده نمایند تا بتوانند برند خود را به کاربران بشناسانند و مشتریان بیشتری برای خود جذب کنند.
پس اگر شما نیز می خواهید از این فرصتی که در عرصه بازاریابی دیجیتال ایجاد شده است استفاده نمایید و از مزایای اپلیکیشن های موبایل بی بهره نمانید باید بیشتر درباره طراحی اپلیکیشن های موبایل بدانید. حقیقت آن است که اگر بخواهید اپلیکیشن خوبی تولید کنید باید بتوانید ابزار مناسب و کارآمدی را برای طراحی اپلیکیشن خود انتخاب نمایید. اما مهمتر از ابزاری که شما برای توسعه اپلیکیشن خود استفاده می نمایید ، زبان برنامه نویسی انتخابی شما برای طراحی اپلیکیشن می باشد. شما باید زبان برنامه نویسی مناسبی را انتخاب نمایید که با پلتفرم های مدرن تلفن های همراه سازگاری بالایی داشته باشد.
بررسی های انجام شده بر روی آمار مربوط به دنیای دیجیتال نشان می دهد که آمار خرید و فروش تلفن های همراه هوشمند در دوره زمانی بین سال های 2009 تا 2016 افزایش بسیار چشم گیری داشته است و میزان فروش سالانه تلفن های همراه هوشمند در سال 2015 از مرز 1.3 میلیارد گذشته است. همچنین آمارها نشان می دهد که اکثر این تلفن های هوشمند فروخته شده از سیستم عامل اندروید استفاده می نمایند. پیشگویی های افراد متخصص در مرکز آمار و تحقیقات ابزارهای دیجیتال حاکی از آن است که فروش تلفن ها همراه در سال 2020 به 1.6 میلیار در سال خواهد رسید و همچنان اکثر این تلفن های همراه از سیستم عامل اندروید استفاده خواهند نمود. این بدان معنی است که سیستم عامل اندروید هم در دنیای امروز و هم در چند سال آینده بر دنیای تلفن های همراه هوشمند حکومت خواهد کرد!