از آخرین رویداد اپل که بر محور آموزش تمرکز داشت، حدود ۶ سال زمان می‌گذارد. حال این شرکت دوباره تصمیم گرفته است پس از ۶ سال، در ۷ فروردین‌ماه رویدادی با محوریت آموزش برگزار کند. انتظار می‌رود در این رویداد، اپل از دستگاه‌های مقرون‌به‌صرفه و همچنین اپلیکیشن‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و دانشجویان رونمایی کند؛ در واقع هدفِ اپل از رویداد پیشِ‌ رو، ترویج‌ هرچه بیشترِ محصولات اپل در بین محصلان است.

برطبق گفته‌ی اپل، این رویداد در دبیرستان Lane Tech واقع در شیکاگو برگزار خواهد شد و بر «ایده‌های خلاقانه برای آموزگاران و دانش‌آموزان» تمرکز خواهد داشت.

باتوجه به این موضوع که در تصویر دعوت‌نامه اشاره‌هایی به اپل پنسل می‌شود، انتظار می‌رود که کوپرتینویی‌ها از آیپد‌های ارزان‌تری در این رویداد رونمایی کنند.

اکنون ارزان‌ترین مدلِ آیپد پرو با قیمتی ۳۲۹ دلار روانه‌ی بازار شده است؛ اما برطبق گمانه‌زنی‌ها، اپل در صدد معرفی نسخه‌ای ارزان‌تر با قیمت ۲۵۹ دلار است. مسلماً چنین قیمتی تهیه این تبلت‌ها را برای مدارس و دانشگاه‌ها آسان‌تر می‌کند. اگر اپل در رویداد پیشِ‌ رو از چنین دستگاهی رونمایی کند، با ارزان‌قیمت‌ترین دستگاه قابل‌ حمل تاریخِ این شرکت مواجه خواهیم بود.

با این وجود، اپل تنها بر محصولات سخت‌افزاری خود تمرکز نخواهد کرد و قصد دارد از نسخه‌ی جدید و بازطراحی‌شده اپلیکیشن iBook (احتمالاً با نام Books) با پشتیبانی از کتاب‌های صوتی و بهبود خرید کتاب رونمایی کند. تاکنون اپلیکیشن‌های Classroom، آیتیونز یو و سوئیفت پلی‌گراند قدم‌هایی اساسی‌ در زمینه‌ی آموزشی‌ برداشته‌اند.

گمان می‌رود این شرکت از کیت توسعه‌دهندگانِ جدیدِ خود با نام ClassKit نیز رونمایی کند. توسط این کیت، توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌هایی در زمینه‌های آموزش توسعه دهند.

وب‌سایت 9to5mac پیش‌تر گزارش داده بود که اپلیکیشن Classwork نیز در دستور کار کوپرتینویی‌ها قرار گرفته و قرار است توسط این اپلیکیشن، آموزگاران پیشرفت دانش‌آموزانشان را رصد کنند.

 برخلاف رویداد‌های پیشین، اپل جریانِ این رویداد را به‌صورت زنده استریم نخواهد کرد. این مراسم در روز ۷ فروردین و ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران، شروع خواهد شد ..