قابلیت مکالمه تصویری گروهی به اسنپ چت اضافه شد
ایسنا - اپلیکیشن پیام‌رسان اسنپ چت قابلیت‌های جدیدی از جمله مکالمه تصویری گروهی را به سرویس‌های خود افزوده است تا کاربرانش بتوانند به صورت گروهی با دوستان و اعضای خانواده خود مکالمه تصویری برقرار کنند.قابلیت مکالمه تصویری و ویدئویی گروهی ظرفیت افزودن تا حداکثر  ۳۲ کاربر و عضو را دارد که اعضای گروه قادر خواهند بود محتوای مدنظر خود را اعم از تصویر، صوت و ویدئو در آن به اشتراک بگذارند.اسنپ چت همچنین اعلام کرده که می‌خواهد قابلیت Mention را به استوری‌هایش اضافه کند تا کاربران بتوانند نام و آدرس کاربری دوستان مدنظر خود را ذکر و آن‌ها را Mention کنند.
اعتراف فیس بوک به فاش کردن اطلاعات ٨٧ میلیون کاربر
 مهر - یکی از مدیران فیس بوک در یک پست وبلاگی آشکار کرد اطلاعات حدود ٨٧ میلیون کاربر آن در اختیار شرکت کمبریج آنالیتیکا قرار داشته است.مایک شروفر مدیر ارشد فناوری در فیس بوک اعلام کرد این شرکت اطلاعات بیش از ٨٧ میلیون کاربر را با کمبریج آنالیتیکا به اشتراک گذاشته است. این در حالی است که قبلا تخمین زده می شد اطلاعات ٥٠ میلیون کاربر در اختیار این شرکت قرار داشته است. شروفر اطلاعات جدید را در یک پست وبلاگی  منتشر کرده است. علاوه بر آن نیز به ایجاد ٩ تغییر در پلتفرم فیس بوک اشاره کرده است.  به گفته شروفر بیشتر کاربرانی که از اطلاعاتشان سوءاستفاده شده،  ساکن آمریکا هستند.ماه گذشته مشخص شد فیس بوک اطلاعات کاربران خود را با کمبریج آنالیتیکا( یک شرکت مشاوره سیاسی) به اشتراک گذاشته است. 
 قابلیت‌های جدید پیام‌رسان واتس‌اپ در جدیدترین به روز رسانی
ایسنا - گزارش‌ها حاکی است در تازه‌ترین به روز رسانی پیام‌رسان واتس‌اپ، دو ویژگی کاربردی معرفی خواهد شد.
کاربران این برنامه می‌توانند در به روز رسانی جدید آن، از پخش ویدئو یوتیوب و قفل ضبط صدای خود استفاده کنند.
قفل ضبط صدا به کاربران اجازه می‌دهد بدون این که مجبور به نگه داشتن دکمه ضبط صدا باشند، پیام‌های صوتی خود را ضبط کنند. برای این کار، تنها کافی است آیکون مخصوص به ضبط صدا را به سمت بالا بکشید. به این ترتیب، می‌توانید بدون این‌که مجبور باشید انگشت خود را بر دکمه ضبط نگه‌دارید، هرگونه که می‌خواهید تلفن همراه خود را به دست بگیرید.همچنین، تاکنون تنها می‌توانستید لینک یوتیوب را دریافت کنید و برای مشاهده آن، با انتخاب لینک وارد برنامه یوتیوب در تلفن همراه خود می‌شدید. اما اکنون واتس‌اپ نیز ویژگی مشابه پیام‌رسان فیس بوک پیدا خواهد کرد که به کاربران اجازه خواهد داد ویدئوهای یوتیوب را در داخل چت‌هایشان مشاهده کنند. گزارش‌ها حاکی است قابلیت مشاهده تصویر در تصویر ویدئوها در این پیام رسان نیز وجود خواهد داشت.این نسخه از به روز رسانی واتس‌اپ همچنان در نسخه بتا قرار دارد.
بایکوت یک دانشگاه کره ای به دلیل تحقیقات ساخت اسلحه هوشمند
 مهر - حدود ۵۰ کارشناس روباتیک، دانشگاه علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی را به دلیل انجام پروژه های تحقیقاتی برای ساخت اسلحه های مجهز به هوش مصنوعی بایکوت کرده اند.این درحالی است که این دانشگاه تصمیم دارد آزمایشگاه اسلحه های مجهز به هوش مصنوعی را افتتاح کند.کارشناسان بیم آن دارند که این اقدام به ایجاد مسابقه برای تولید نسل آینده تسلیحات منجر شود و در نهایت تروریست ها از آن سوءاستفاده کنند.نشریه فایننشال تایمز از ماه فوریه گزارش داده این دانشگاه مشغول انجام چند پروژه برای Convergence of National Defense and Artificial Intelligence است.این پروژه ها عبارتند از سیستم های تصمیم گیری و دستوردهی مبتنی بر هوش مصنوعی، الگوریتم های جهت یابی برای پهپادهای زیرآبی، سیستم های آموزش هوشمند برای هواپیما و فناوری های شناسایی و ردیابی اشیا با تکیه بر هوش مصنوعی. هرچند این اهداف و پروژه ها عادی به نظر بیاید اما انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی با Hanwha Systems (شرکت تسلیحات کره جنوبی) همکاری می کند.
برنامه تولیدکنندگان چینی گوشی‌های هوشمند برای افزایش صادرات
 ایسنا - منابع آگاه اعلام کرده‌اند شرکت‌های بزرگ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در چین قصد دارند در سال ۲۰۱۸ سطح تولید و فروش برون مرزی محصولات خود را افزایش دهند.