مدل جدید مک بوک پرو سال ۲۰۱۹ می آید
مهر - شرکت اپل تلاش برای تولید مدل جدید رایانه مک بوک پرو را آغاز کرده است، اما عرضه این رایانه پرطرفدار به بازار تا قبل از سال ۲۰۱۹ رخ نخواهد داد.بهینه سازی نمایشگر این رایانه که از مدت ها قبل بدون تغییر باقی مانده، اصلی ترین عامل تاخیر در عرضه مک بوک پروی جدید است.
 در واقع اپل می خواهد نمایشگر پرقدرتی برای این رایانه طراحی کند که همه رقبا را به عقب براند.منابع مطلع می گویند تلاش اپل تنها بر روی ارتقای پردازنده ها، افزودن کارت گرافیک قدرتمند و ارتقای رم متمرکز نشده است و این شرکت قصد دارد نسخه هایی تازه از نرم افزارهای اختصاصی خود مانند فاینال کات پرو ایکس و لاجیک را هم برای مک بوک پروی جدید عرضه کند.
اپل هنوز اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است. اما منابع مطلع می گویند مک بوک پروی جدید تا بدان حد قدرتمند خواهد بود که سنگین ترین برنامه های گرافیکی و چندرسانه ای را در عرض چند ثانیه باز می کند.
کارمندان گوگل به همکاری با وزارت دفاع آمریکا اعتراض کردند
ایرنا  - بیش از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با امضای نامه ای به همکاری این شرکت با پروژه های وزارت دفاع آمریکا اعتراض کرده اند.
در این نامه نوشته شده است: ما معتقدیم گوگل نباید در کسب و کار جنگ وارد شود.کارمندان این شرکت از همکاری گوگل و وزارت دفاع در پروژه ای به نام Maven ناراضی هستند و نخستین بار نشانه های این نارضایتی در ماه مارس گزارش شد. طبق این پروژه گوگل سیستم نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی می سازد تا در تحلیل تصاویر ثبت شده توسط پهپادها به ارتش کمک کند. این فناوری می تواند خودرو و اشیای دیگر  و حرکات و فعالیت های آن ها را ردیابی کند.
به هرحال این نامه چند هفته است که در یک سرور ارتباطات داخل شرکتی، میان کارمندان گوگل دست به دست می شود و تاکنون بیش از ۳۱۰۰  نفر آن را امضا کرده اند. کارمندان گوگل خواهان آن هستند که «پیچای» به طور رسمی این شراکت را لغو کند.
نگهداری از کودکان دیجیتال شد
مهر - بر اساس حق اختراعی که سه سال قبل توسط گوگل در اروپا به ثبت رسیده، گوگل در تلاش برای طراحی یک ابزار دیجیتال نگهداری از نوزادان و کودکان است. بر اساس حق اختراعی که گوگل به ثبت رسانده یک پلتفورم جامع پیچیده و قابل انطباق برای کمک به والدین طراحی می شود تا به آن ها برای نگهداری نوزادان و کنترل شرایطشان کمک شود.این پلتفورم به خصوص به والدین بی تجربه کمک می کند تا بتوانند به امکانات و اطلاعات مورد نیاز برای نگهداری و پرورش صحیح اطفال دسترسی داشته باشند.
 قرار است این محصول با پلتفورم هوشمند گوگل هم سازگاری داشته باشد.در این سیستم از مجموعه ای از ابزار حفاظتی و کنترل، انواع حسگرهای حرارتی، صوتی و دوربین های مختلف و ... برای کنترل لامپ ها، قفل درها، جریان برق و سیستم های امنیتی استفاده می شود. با استفاده از این محصول می توان اطلاعات آب و هوایی را هم دریافت کرد.سیستم مذکور در زمانی که والدین به دلیل ترافیک، سانحه یا هر علت دیگری دیر به منزل برسند قادر به کنترل شرایط خانه و تامین امنیت و نیازهای نوزاد هم خواهد بود. زمان عرضه این محصول که هوش مصنوعی هم بالایی دارد، هنوز اعلام نشده است.
پلیس آمریکا سایت بک پیج را تعطیل کرد
فارس - دولت آمریکا سایت Backpage.com را تعطیل کرده است. این سایت در زمینه انتشار انواع تبلیغات تجاری و برخی انواع تبلیغات محرمانه و خاص و حتی مجرمانه فعالیت می کرد. اطلاعیه تعطیلی این سایت روی خود آن درج شده و وزارت دادگستری آمریکا هم این موضوع را تایید کرده است.این وب سایت توسط پلیس فدرال آمریکا تعطیل شده و قرار است به زودی درباره علل این موضوع اطلاعات بیشتری منتشر شود.
 سایت یادشده به علت دخالت در قاچاق کارگران جنسی از طریق بخش خدمات بزرگ سالان خود در سال های اخیر به شدت بحث برانگیز شده بود.
به دنبال افزایش نگرانی ها در این زمینه مدیر سایت یادشده دستگیر و بخش خدمات بزرگ سالان از سایت یادشده حذف شد. البته مناقشه درباره برخی خدمات تبلیغاتی و تجاری نامناسب دیگر در این سایت ادامه داشت.ماه گذشته کنگره آمریکا مصوبه ای جنجالی را به تصویب رساند که به موجب آن پلیس و مقامات قضایی این کشور حق دارند با سایت های ارائه دهنده خدمات آنلاین قاچاق کارگران جنسی و دیگر سایت های مشابه مقابله کنند.