حسگر ضربان قلب ساعت اپل دزدی است
 مهر -یک استارت آپ تندرستی از اپل شکایت کرده که در ساعت هوشمند خود از حق امتیاز اختراع های این شرکت استفاده کرده است.این شرکت ادعا می کند حسگر ضربان قلب ساعت اپل براساس یک فناوری دزدی ساخته شده است.استارت آپ تندرستی Omni MedSci اپل را متهم کرده که با استفاده از چهار فناوری ثبت شده این شرکت ساعت خود را ساخته است. این موارد همه به استفاده از منبع نور در گجت پوشیدنی برای سنجش معیارهای مختلف خون اشاره دارند.  
محمد اسلام، موسس این استارت آپ در شکایت خود اعلام کرده که با متخصص فناوری پزشکی اپل، طراح سخت افزار و حتی نایب رئیس بخش بازاریابی اپل چندبار  ملاقات کرده و درباره این حق امتیازها مذاکره کرده است.اسلام ادعا می کند حق امتیاز اختراع های خود را به کارمندان اپل نشان داده اما در ۲۰۱۶ این شرکت ناگهان ارتباطش را با او قطع کرد. 
پیش‌بینی ژنتیکی رفتارهای انسان
ایسنا -محققان دانشگاه ویرجینیا می‌گویند، در آینده روزی فراخواهد رسید که کودکان کارت‌های گزارش "DNA" دریافت کنند.
 این گزارش ها راجع به پیش‌بینی احتمال ابتلای آن ها به بیماری‌هایی از قبیل "حمله قلبی"و"سرطان" است. همچنین احتمال "اعتیاد به تنباکو" و "باهوشی بیش از حد متوسط" را نیز پیش‌بینی می‌کند.به نظر می‌رسد که شایع‌ترین بیماری‌ها و بسیاری از رفتارها و صفات از جمله "هوش"، نتیجه یک یا چند ژن نیست. بلکه تعداد بسیار زیادی از ژن‌ها در این ویژگی‌ها دخیل هستند.با استفاده از داده‌های حاصل از مطالعات ژنتیکی در حال انجام، محققان در حال توسعه روشی موسوم به "نمرات احتمالی پلی‌ژنیک"(چند ژن) هستند. این اعداد بر اساس ویژگی‌های دسته‌ای از ژن‌هاست و به عنوان یک معیار، برای پیش بینی بروز یک صفت تعیین می‌شود.اریک ترکهیمر ژنتیک‌شناس و استاد دانشگاه "ویرجینیا" گفت: نکته ای که این کارت‌ها را هم جالب و هم هشدار دهنده می‌کند، این است که می‌تواند هم مورد استفاده منفی قرار گیرد و هم مثبت.
 حراج مجموعه ای از تصاویر کمیاب عصر رقابت فضایی
دیجیاتو- مجموعه ای از 1500 تصویری که در عصر طلایی فضا توسط ناسا تهیه شده قرار است با قیمت 12 هزار دلار در 30 فروردین ماه در گالری Swan به حراج گذاشته شود.این مجموعه شامل بسیاری از اولین های ناسا، از جمله تصاویر اولین کاوش های فضایی انسان هاست و همچنین پروژه های مشهوری از جمله مأموریت های جمنای (یکی از پروژه‌های فضایی ناسا در زمان رقابت فضایی میان آمریکا و شوروی)، مرکوری (پروژه فضایی ناسا که مهم ترین دستاورد آن ارسال نخستین فضانورد آمریکا به مدار زمین بود) و نیز مأموریت آپولو (برنامه ای برای ارسال انسان به ماه) را شامل می شود.این مجموعه شامل تصاویری از اولین راه رفتن انسان روی کره ماه، اولین پیاده روی فضایی و اولین حضور انسان در مدار زمین است. فهرست بندی که برای این عکس ها انجام شده، شامل تصاویری از 11 سال (1961 تا 1972) حضور انسان در فضاست که برخی از آن ها تا به حال دیده نشده است.
تراشه های نوری سریع رایانه ها را متحول می کند
مهر -محققان دانشگاه ام آی تی با استفاده از دانش خود در دو حوزه الکترونیک و نور موفق به تولید تراشه های جدید اپتوالکترونیک پیشرفته ای شده اند که سرعت پردازش رایانه ها را افزایش می دهد.این تراشه ها سرعت انتقال و تبادل داده از طریق خود را به میزان چشمگیری افزایش می دهند که نتیجه آن کاهش ۹۵ درصدی مصرف انرژی در زمان تبادل داده و برقراری ارتباط میان تراشه های مختلف است.
علاوه بر این با استفاده از تراشه های یادشده مصرف کلی انرژی در شرکت های بزرگ ارائه دهنده خدمات داده تا ۵۰ درصد کاهش می یابد.از زمان اختراع تراشه های سیلیکونی در ۶۰ سال قبل تا به حال، قدرت رایانه ها هر دو سال یک بار دو برابر شده است. اما سرعت فعالیت سیستم های رایانه ای پیشرفت قابل توجهی نداشته و چندان تغییر نکرده است. مشکل اصلی در این زمینه پیدا نکردن راهی برای بهبود سرعت انتقال داده ها از تراشه ای به تراشه دیگر بوده که به نظر می رسد با این دستاورد تازه برطرف شده است.دانشمندان فعلا موفق به تولید تراشه ای دوگانه شده اند که هم دارای مولفه ها و بخش های الکترونیکی و هم بخش های نوری است. آن ها امیدوارند در آینده با حذف کامل سیم های مسی تراشه هایی بسازند که برای انتقال داده تنها به نور متکی باشند. امید می رود اولین تراشه تجاری حاصل این تحقیقات در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شود.
تشخیص باکتری‌های خطرناک موادغذایی با یک برچسب
 ایسنا - برچسب جدید ابداع شده توسط محققان ایرانی دانشگاه "مک‌مستر" کانادا به مشتریان امکان می‌دهد پاتوژن‌های خطرناک را در سوپرمارکت شناسایی کنند.محققان ایرانی دانشگاه "مک‌مستر" کانادا به سرپرستی دکتر "توحید دیدار" موفق شدند یک پچ ابداع کنند که وجود باکتری‌های خطرناک درون مواد غذایی بسته‌بندی شده را تشخیص می‌دهد.به گفته محققان، این پچ، نیاز به باز کردن بسته‌بندی برای تست آلودگی را از بین می‌برد، چرا که این پچ انعطاف‌پذیر و شفاف مجهز به یک سنسور مولکولی برای تشخیص باکتری از داخل بسته‌بندی مواد غذایی است.مشتریان می‌توانند این برچسب را با گوشی خود اسکن کنند تا وجود پاتوژن‌های مضر را دریابند.این برچسب طوری تنظیم شده است تا یک راه قابل اعتماد برای اطمینان از سلامت مواد غذایی باشد.