در این مطلب با مکان‌هایی آشنا می شوید که باید از گذاشتن گوشی خود در آن جا پرهیز کنید تا سلامتی خود و تلفن همراه‌تان را به خطر نیندازید.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تنها راه فرار از عوارض و پیامدهای سوء آن، استفاده صحیح و به کار بردن راهکاری مناسب برای بهره‌گیری از آن است. در این مطلب با مکان هایی آشنا می شویم که باید از گذاشتن گوشی خود در آن جا پرهیز کنیم تا سلامتی خود و تلفن همراه مان را به خطر نیندازیم.
1- جیب های لباس
به دلیل دسترسی سریع، جیب های جلو و پشت شلوار از مکان های راحتی هستند که ما عموما تلفن همراه خود را آن جا می گذاریم.در حالی که  تحقیقات نشان می دهد امواج الکترومغناطیس تلفن همراه اثری منفی بر کیفیت و کمیت اسپرم ها دارد و در نتیجه با گذاشتن مدت زمان بیشتری ناخودآگاه باروری خود را در معرض خطر قرار می دهید. بسیاری از درد های ناحیه شکم و پاها نیز بر اثر گذاشتن تلفن همراه در جیب پشتی است.همچنین  امواج الکترومغناطیس استخوان های لگن را نیز تضعیف می کند. دانشمندان معتقدند گذاشتن تلفن همراه در نزدیکی سینه نیز خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد.
2- مکان های سرد و بسیار گرم
به طور کلی اختلاف دما آسیب بسیاری به وسایل الکترونیکی می زند. در هوای سرد و دمای زیر صفر درجه، تلفن همراه تان را مدت زیادی در خیابان یا ماشین رها نکنید. چون با ورود به یک محیط گرم دستگاه دچار انقباض می شود و این در اجزای داخلی تلفن مشکل ایجاد می کند. همچنین در هوای بسیار گرم، تلفن همراه خود را در داخل ماشین   یا فضای باز رها نکنید چرا که دمای بالا هم برای وسایل الکترونیکی بسیار مضر است.
3- زیر بالش
خوابیدن نزدیک تلفن همراه خطرناک است چه بسا افرادی آن را زیر بالش خود می گذارند. شایان ذکر است تلفن همراه اشعه لیزری و امواج ظریفی از خود تولید می کند که سازمان بهداشت جهانی در سال 2011 میلادی آن را منبع سرطان در کودکان اعلام کرده است، همچنین این امواج در دراز مدت باعث بروز سردرد و سرگیجه می شود. پس پیشنهاد می کنیم هنگام خواب تلفن همراه را از خود دور کنید چون علاوه بر سرطان عوارض سوء دیگری نیز دارد.نور ساطع شده از تلفن همراه به هنگام روشن شدن هشدارها، هورمون ملاتونین تولید می کند که تنظیم کننده خواب و بیداری است و باعث اختلال در خواب شما می شود.
4- روی پوست
با چسباندن تلفن همراه به صورت خود هنگام مکالمه باعث منتقل شدن باکتری های روی صفحه لمسی یا کلیدهای تلفن به پوست خود می شوید؛ همچنین امواج الکترومغناطیس نیز به شما نزدیک تر می شود. پیشنهاد می شود تلفن را حداقل نیم تا یک و نیم سانتی متر از صورت تان دور نگه دارید.
5-کالسکه بچه
بر اساس تحقیقات به عمل آمده گذاشتن تلفن همراه در کالسکه بچه باعث مشکلات رفتاری مثل بیش فعالی، اختلال کم توجهی و همچنین سرطان در کودکان می شود.