احتمال احضار مدیران گوگل و توئیتر به کنگره آمریکا
مهر -برخی منابع مطلع می گویند بعد از احضار مدیرعامل فیس بوک به کنگره آمریکا و پرسش از وی به علت نقض حریم شخصی کاربران، قرار است مدیران گوگل و توئیتر هم در کنگره این کشور حضور یابند .گوگل، یوتیوب و توئیتر سایت های بسیار بزرگی هستند که  حجم زیادی از اطلاعات خصوصی و شخصی صدها میلیون نفر را در سراسر دنیا در اختیار دارند.در جریان یک بررسی بیش از ۳۰۰ آگهی تبلیغاتی در سایت های یادشده شناسایی شده که حاوی تبلیغات تند وافراطی، حمایت از نازی ها و برخی گروه های تندروی دیگر است.حامیان حقوق کودکان هم می گویند در برخی موارد محتوای ویدئویی و تصویری نامناسب در آگهی های به نمایش درآمده در این سایت ها موجود بوده که آرامش و سلامت روحی و روانی کاربران را به خطر می انداخته است.
راه‌اندازی ایستگاه فضایی جدید برای چرخش به دور "ماه"
ایسنا - ناسا یک ایستگاه فضایی جدید تاسیس خواهد کرد که در سال 2025 راه اندازی می‌شود و برای ارسال فضانوردان به مریخ مورد استفاده قرار می‌گیرد.ناسا به تازگی یک جدول زمانی برای راه اندازی یک پایگاه فضایی در اطراف ماه منتشر کرده است. این ایستگاه تحت عنوانLunar Orbital Platform-Gateway"(LOP-G) " تا سال 2025 به دور ماه گردش خواهد کرد.این ایستگاه فضایی به مطالعه سطح ماه کمک خواهد کرد و به عنوان یک ایستگاه فضایی مستقر در فضا برای فضانوردانی خواهد بود که به ماه خواهند رفت.ناسا امیدوار است در سال 2022 این ایستگاه را تاسیس کند.ناسا از سال آینده شروع به صرف هزینه در این پروژه خواهد کرد و مدل‌های سکونت در فضا موضوع بعدی قابل بحث خواهد بود.
اندازه گیری دمای مغز به کمک یک کاوشگر کوچک!
خبرگزاری صدا وسیما -محققان دانشگاه آدلاید استرالیا کاوشگر کوچک اپتیکی را ساختند که قادر است از درون مغز عکس برداری و دمای آن را اندازه گیری کند.باتوجه به این که قطر این کاوشگر تنها به اندازه یک تار موی انسان است، می توان آن را با کمترین آسیب به درون اندام های مختلف وارد و اطلاعات فیزیولوژیکی را بی درنگ ثبت و ضبط کرد.این کاوشگر که با استفاده از یک فیبر نوری عمل می کند، با هدف بررسی آثار گرمازدگی ناشی از مصرف داروها در مغز طراحی و ساخته شده است. استفاده از برخی داروها می تواند منجر به افزایش دمای بیش از حد بخش هایی از مغز و آسیب دیدگی آن ها شود.این کاوشگر جدید که قطر آن به 130میکرون می رسد، به دماسنجی مجهز است که امکان اندازه گیری دمای بخش های مختلف مغز را فراهم می کند.
تولید خودروی برقی با شتاب صفر تا 100 کمتر از 2 ثانیه
مهر - شرکت «پینینفارینا» از تولید خودروی برقی جدیدی خبر داده که شتاب صفر تا 100 آن کمتر از 2 ثانیه است.البته هنوز جزئیات چندانی درباره این خودروی جدید برقی در دسترس نیست. اما گفته می شود که این محصول در سال ۲۰۲۰ در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.شتاب خودروی یادشده آن قدر زیاد است که سرعت آن در عرض تنها ۱۱ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت خودروی مذکور ۴۰۰ کیلومتر در ساعت است که در میان خودروهای برقی رقمی بسیار قابل توجه به نظر می رسد.شتاب زیاد این خودرو ناشی از نصب دو موتور برقی قدرتمند و تعداد زیادی باتری است که با یک بار شارژ می تواند مسافتی ۵۰۰ کیلومتری را طی کند. خودروی یادشده از برخی قابلیت های خودروهای خودران هم برخوردار است؛ هر چند به طور کامل به صورت خودران طراحی نشده است.
ابداع خنک کننده برای سفر به مریخ توسط یک ایرانی
ایسنا  - با توجه به برنامه ریزی جدی ناسا به منظور اعزام فضانورد به کره مریخ، خنک نگه داشتن محیط پیرامون فضانوردان به یک دغدغه جدی مبدل شده است. گروهی از مهندسان مکانیک در موسسه پلی تکنیک ورکستر در ایالت ماساچوست با سرپرستی جمال یعقوبی پژوهشگر ایرانی موفق به طراحی یک سیستم خنک کننده برقی جدید شده اند که فاقد هرگونه قطعه متحرک است.این سیستم الکتروهیدرودینامیک که با موفقیت در ایستگاه فضایی بین المللی یا ISS مورد آزمایش قرار گرفته، از برخی مایعات دارای شارژ الکتریکی برای خنک کردن محیط استفاده می کند. مایعات مذکور از لوله های باریکی می گذرند تا گرما را بدون ایجاد سروصدا یا لرزش از محیط اطراف فضانوردان دور کنند.گرما یکی از بزرگ ترین تهدیدات برای سفرهای فضایی است که به طور مداوم برای فضانوردان مشکل ایجاد می کند.به گفته جمال یعقوبی این سیستم با موفقیت در سال ۲۰۱۷ در ایستگاه فضایی بین المللی مورد آزمایش قرار گرفته است و تا سال ۲۰۲۱ نمونه ای پیچیده تر و پیشرفته تر از آن با صرف هزینه ۱۰ میلیون دلاری ساخته خواهد شد.