آپلود همزمان چند عکس در استوری اینستاگرام ممکن شد
مهر -اینستاگرام با آپدیت جدید خود به کاربرانش اجازه می دهد همزمان چندعکس یا ویدئو را در بخش استوری آپلود کنند.شبکه اجتماعی اینستاگرام  به تازگی ارتقا یافته است و اکنون به کاربران خود اجازه می دهد تا چند عکس یا ویدئو را به طور همزمان در استوری های خود آپلود کنند.کاربر برای استفاده از این ویژگی باید گزینه Upload media را انتخاب کند. پس از آن کاربر می تواند با انتخاب این گزینه چند عکس یا ویدئو را از گالری خود برگزیند. می توان به هرکدام از گزینه های انتخابی استیکر یا متن چسباند. هنگامی که تمام تصاویر و ویدئوها بررسی شدند به یک باره و به ترتیب انتخاب در استوری آپلود می شوند.این آپدیت برای دستگاه های اندروید عرضه شده و نسخه iOS آن نیز در هفته های آینده عرضه می شود.
جلوگیری از کوری دیابت با لنز تماسی درخشان
ایسنا - محققان موسسه فناوری کالیفرنیا موفق به ابداع یک لنز تماسی شدند که احتمالا می‌تواند از کوری ناشی از دیابت جلوگیری کند.ابداع جدید محققان آمریکایی ممکن است امید جدیدی برای بیماران مبتلا به دیابت توسط لنزهای درخشان باشد.این لنزها شامل قسمت‌های استوانه‌ای‌شکل کوچک حاوی تریتیوم است که یک ایزوتوپ رادیواکتیو(اما ظاهرا امن) از گاز هیدروژن است که در نشانگرهای ساعت مچی برای درخشیدن در تاریکی استفاده می‌شود.
خطر ابتلا به «ام اس» با قرار گرفتن در نزدیکی گوسفندان
فارس -تحقیقات آزمایش‌شده نشان می‌دهد که سم تولیدشده در بدن گوسفند با افزایش بیماری ام اس مرتبط است.بیماری «مالتیپل اسکلروزیس (MS)» یک بیماری خودایمنی است که ارتباطات مغز و نخاع را کند می‌کند و در نهایت به بروز مشکلاتی در بینایی، تعادل، کنترل عضلات و دیگر فعالیت‌های اساسی  منجر می‌شود.براساس گزارش «ساینس آلرت»، هم اکنون این بیماری بیش از 2.3 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده است.محققان دانشگاه «اکستر» انگلیس دریافتند که قرار گرفتن در معرض سمی که عمدتا در گوسفندان یافت می‌شود، می‌تواند با گسترش بیماری ام اس مرتبط باشد.آخرین تحقیقات آزمایش شده روی 250 نفر که نیمی از آن ها مبتلا به ام اس بودند نشان داد که نزدیک به 43 درصد از افرادی که مبتلا به این بیماری بودند، حامل پادتن توکسین اپسیلون هستند که این بدان معناست که میزان توکسین موجود در بدن این افراد به قدری است که سیستم ایمنی آن ها به آن واکنش نشان داده است. 
از آن جایی که باکتری «کلستریدیوم پرفرنژنس» در روده گوسفند توکسین تولید می‌کند محققان به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که در نزدیکی گوسفندان زندگی یا کار می‌کنند، می‌توانند در معرض این بیماری قرار بگیرند.
 مانیتور دسکتاپ ۴۳ اینچی به بازار می آید
مهر -شرکت فیلیپس قصد دارد تابستان امسال مانیتور دسکتاپ ۴۳ اینچی با وضوح تصویر ۲۱۶۰ در ۳۸۴۰ پیکسل عرضه کند.این نمایشگر با نام تجاریPhilips Momentum ۴۳۶M ، ۴۳ اینچ است و وضوح تصویر آن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰پیکسل اعلام شده است. نمایشگر مذکور در تابستان امسال با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه خواهد شد.در این نمایشگر فناوری Ambiglow  نیز به کار رفته است که هاله نوری خارج از نمایشگر ایجاد می کند. این فناوری با پردازش هر تصویر منعکس شده و همخوانی میان درخشندگی رنگ ها، این تصور را به وجود می آورد که نمایشگر بزرگ تر است. کاربران می توانند  خود میزان نور را تعیین کنند.
تهیه اطلس ژنوم انسان با استفاده از 
سلول های بنیادی
ایرنا– محققان با استفاده از فناوری پیشرفته ویرایش ژن و سلول های بنیادی جنینی به تهیه اطلس ژنوم انسان موفق شدند. این اطلس نقش ژن ها در سلامت و انواع بیماری ها را آشکار می کند.سلول های بنیادی جنینی منبع منحصر به فردی هستند؛ چراکه توانایی تبدیل به انواع سلول های بالغ را دارند. 
محققان آمریکایی به تازگی به ابزار جدیدی برای ترمیم عملکرد تمام ژن ها با استفاده از سلول های بنیادی جنینی دست یافتند. در این دستاورد جدید تمام ژن های موجود در ژنوم انسان با بیش از 180 هزار جهش متمایز بررسی شده است. برای تهیه چنین مجموعه ای، از فناوری پیشرفته ویرایش ژن کریسپر «CRISPR» و یک نوع جدید از سلول های بنیادی جنینی که به تازگی توسط همین گروه مطالعاتی مشتق شده، استفاده شده است.