"خاموش کردن جست وجو" به اپلیکیشن یوتیوب افزوده شد
مهر -یوتیوب چندویژگی جدید از جمله خاموش کردن جست وجو را به اپلیکیشن مخصوص کودکان افزوده است.اکنون این شرکت مشغول انجام تغییراتی در نسخه اپلیکیشن YouTube Kids است تا فضایی امن تر برای کودکان ایجاد کند.
در همین زمینه این شرکت مجموعه ای از ویدئوهای بررسی شده، محتواهای مورد تایید والدین و حتی قابلیت خاموش کردن جست وجو در اپلیکیشن را ارائه کرده است.به این ترتیب والدین مطمئن می شوند کودکان فقط می توانند محتوای خاصی را تماشا کنند.همچنین YouTube Kids  قابلیت جست وجو در اپلیکیشن را خاموش می کند.
 در این وضعیت فقط ویدئو از کانال هایی به کاربر کودک پیشنهاد می شود که گروهی از کارشناسان داخل شرکت آن را تایید کرده اند. امسال یوتیوب قابلیت دیگری عرضه می کند که به والدین اجازه می دهد ویدئو و کانال هایی را که کودک تماشا می کند خود تعیین کنند.
تحقیق آمریکا از هواوی برای نقض احتمالی تحریم های ایران
ایسنا – دادستان های آمریکایی در نیویورک سرگرم تحقیقاتی هستند تا دریابند آیا شرکت هواوی تحریم‌های آمریکا مربوط به ایران را نقض کرده است.
خبر تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا در حالی منتشر شده که واشنگتن با هدف محدود کردن دسترسی هواوی و شرکت ZTE به اقتصاد آمریکا، اقداماتی انجام داده است. دولت آمریکا مدعی است که این شرکت ها با استفاده از فناوری آمریکایی از آمریکایی ها جاسوسی می کنند.
تحقیقات از هواوی مشابه تحقیقاتی است که از شرکت ZTE انجام شده است. آمریکا هفته گذشته فروش قطعات و نرم افزارهای شرکت های آمریکایی به ZTE را به دلیل نقض شرایط توافق مربوط به  نقض تحریم های ایران به مدت هفت سال ممنوع کرد. این شرکت اکنون می گوید حیاتش به خطر افتاده است.شرکت ZTE که در آمریکا تلفن های هوشمند می فروشد، ۸۹۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کرد و یک جریمه ۳۰۰ میلیون دلاری دیگر نیز ممکن است به این شرکت تحمیل شود.
اتحادیه اروپا خواستار نظارت بیشتر بر 
شبکه های اجتماعی شد
ایرنا-کمیسیون اروپا روز پنج شنبه به شرکت های ارائه کننده شبکه های اجتماعی هشدار داد درصورتی که برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در شبکه های خود تلاش نکنند،با اقدامات سخت‌گیرانه ای مواجه خواهند شد.کمیسیون اروپا افزوده است: شرکت های فناوری مانند گوگل و فیس بوک ظرف شش ماه آینده بایستی تلاش های خود را برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی افزایش دهند،درغیر این صورت با اقدامات سخت‌گیرانه و سازمانی اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.
کمیسیون اروپا به شبکه های اجتماعی هشدار داده تا ماه اکتبر مهلت دارند اقدامات ملموسی برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی انجام دهند.