برخورد قانونی با وب سایت بزرگ استخدام هکر
فارس - به دنبال همکاری پلیس و مقامات قضایی در چندین کشور جهان یک وب سایت مشهور که خدمات استخدام هکر ارائه می کرد، از کار افتاد و تعدادی از مدیران آن هم دستگیر شدند.وب سایت Webstresser.org یکی از وب سایت های مشهور دنیا در زمینه ارائه خدمات هکری بود که افرادی را برای اجرای حملات مخرب موسوم به DOS شناسایی  و به درخواست کنندگان  معرفی می کرد.در این سایت 136 هزار کاربر ثبت شده حضور داشتند و بر اساس برآوردها هماهنگی چهار میلیون حمله از نوع DOS تنها در ماه جاری میلادی از طریق این سایت صورت گرفته است.برای شناسایی عوامل گرداننده این سایت، یوروپل و نیروهای پلیس از کشورهای آمریکا، انگلیس، هلند و غیره با یکدیگر همکاری داشته اند. عملیات منجر به شناسایی این افراد Operation Power Off نام گرفته است.
ناسا خاک مریخ را به زمین منتقل می کند
فارس –به رغم فعالیت مریخ نوردها و فضاپیماهای مختلف برای بررسی شرایط و وضعیت کره مریخ، انتقال مستقیم خاک این سیاره سرخ رنگ به زمین بررسی دقیق تر آن را ممکن می کند.با توجه به اهمیت این موضوع سازمان فضایی ناسا و آژانس فضایی اروپا قصد دارند با همکاری یکدیگر نمونه هایی از خاک سیاره مریخ را با تمهیداتی ویژه به زمین منتقل کنند.دو طرف در این خصوص بیانیه ای را منتشر کرده و برنامه های خود  را در این زمینه اعلام کرده اند. اجرای این طرح مستلزم اجرای برنامه های سفر فضایی متعدد و انجام برخی مانورهای خاص در اطراف کره مریخ است.
ویندوز ۱۰ جلوی حواس پرتی کاربران را
 می گیرد
مهر -مایکروسافت با به روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ قابلیتی را در اختیار کاربران قرار داده است که به آن ها امکان می دهد کمتر در زمان استفاده از رایانه وقت تلف کنند و روی کار خود متمرکز شوند.مایکروسافت برای مقابله با این مشکل، قابلیتی را به ویندوز ۱۰ افزوده که Focus Assist نام دارد و به افراد کمک می کند تا به طور موقت پیام های هشدار مربوط به ایمیل و شبکه های اجتماعی را دریافت نکنند. البته کاربران می توانند قابلیت یادشده را به گونه ای تنظیم کنند که پیام های خاصی را از افراد نزدیک یا مهم کماکان دریافت کنند.مایکروسافت می گوید کارکنان محیط های اداری هر سه دقیقه یک بار به علت توجه به مسائل جانبی اعم از کنترل ایمیل یا شبکه های اجتماعی تمرکزشان را از دست می دهند. نکته مهم این است که ۲۳ دقیقه طول می کشد تا افراد بتوانند به طور مجدد تمرکز خود را به دست آورند.مایکروسافت قصد دارد در آینده قابلیت تازه ای به نام تایم لاین را هم به ویندوز ۱۰ بیفزاید که بازیابی اسناد یا کارهای تمام نشده ۳۰ روز اخیر را تسهیل کند.