با یادآوری جی‌میل به ایمیل‌تان پاسخ دهید
 پست الکترونیکی گوگل موسوم به جی‌میل (Gmail) قابلیت جدیدی را به پلتفرم و رابط کاربری خود افزوده تا درصورت فراموشی، به کاربران یادآوری کند به ایمیل‌های قبلی پاسخ دهند.این قابلیت جدید بدین صورت است که جی‌میل به کاربران یادآوری می‌کند به آن دسته از ایمیل‌هایی که فراموش کرده‌اند به آن‌ها replyکنند، پاسخ و ایمیل بدهند.قابلیت «پاسخ و ارسال ایمیل هوشمند» می‌تواند برای آن دسته از کاربرانی که به علت مشغله و گرفتاری‌های زیاد کاری، فراموش می‌کنند بلافاصله بعد از مشاهده ایمیل‌های مختلف به آن‌ها پاسخ دهند، مفید و کاربردی باشد.این قابلیت جدید که کاملا مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی است، به جی‌میل این امکان را می‌دهد تا به کاربران فراموشکار و پرمشغله، یادآوری کند به ایمیل‌های خود پاسخ داده و واکنش نشان دهند.


آیفون لوکس ۴۵۰۰ دلاری با شارژر خورشیدی
مهر - یک شرکت روس تولیدکننده لوازم جانبی گوشی های هوشمند فروش نسخه ای لوکس از گوشی آیفون ایکس را آغاز کرده که ۴۵۰۰ دلار قیمت دارد و مجهز به صفحات خورشیدی برای تامین انرژی است.آن چه که این گوشی را از گوشی اصلی آیفون متمایز می سازد یک قاب ضخیم است که به طور مستقیم به آیفون ایکس متصل شده و متشکل از یک صفحه خورشیدی برای شارژ باتری گوشی است. شرکت سازنده مدعی است این قاب ضد آب است و در برابر گرد و خاک نیز مقاومت کافی دارد.«خاویار» تنها قصد دارد ۹۹۹ واحد از این گوشی را تولید کند و بعد از آن تولید این گوشی متوقف می شود. میزان حافظه آیفون یادشده ۶۴ گیگابایت بوده و البته مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن هم موجود است.این شرکت قبلا هم گوشی های لوکس و گران قیمت تولید کرده که از جمله آن ها می توان به مدلی ۲۵۰۰ دلاری از یکی از گوشی های نوکیا و مدلی ۳۰۰۰ دلاری از ساعت هوشمند اپل اشاره کرد.


تولید کوچک ترین و ارزان قیمت ترین بینی الکترونیک جهان
مهر - اگر چه بینی سگ ها به بو بسیار حساس است، اما دانشمندان موفق به تولید بینی الکترونیک تازه ای شده اند که از بینی سگ دقیق تر و ارزان‌تر است. این بینی برای اجرای عملیات امداد و نجات زلزله، سیل یا دیگر سوانح طبیعی طراحی شده است.در بینی هوشمند مذکور علاوه بر حسگرهای یادشده از تعدادی حسگر تجاری موجود در بازار هم برای شناسایی دی اکسیدکربن و رطوبت استفاده شده که حضور افراد در زیر آوار را به طور قطعی مشخص می کند. این بینی هوشمند قابل نصب روی انواع وسایل الکترونیک هوشمند، روبات ها، پهپادها و ... است.