فروش اطلاعات کاربران موبایل با یک حفره امنیتی
ایسنا - بر اساس اعلام یک دانشجوی علوم کامپیوتر، اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی کاربران گوشی‌های هوشمند تحت تاثیر یک حفره امنیتی موجود در وب سایت شرکت LocationSmart افشا شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، این روزها که بازار آسیب‌پذیری و ضعف‌های رایانه‌ای به شدت رونق گرفته و اطلاعات شخصی کاربران را تهدید می‌کند، شرکت‌های توسعه‌دهنده و غول‌های تکنولوژی بسیاری نیز به دنبال برطرف کردن این موانع و مشکلات سایبری هستند و در این زمینه نسخه‌های به‌روزرسانی جدیدی را منتشر می‌کنند. شرکت LocationSmart مستقر در شهر سن دیه گو، با استفاده از یک آسیب پذیری و ضعف امنیتی موجود بر روی وب سایت خود توانسته است به لوکیشن یا مکان جغرافیایی کاربران گوشی‌های هوشمندی که از اپراتورهای ورایزن، تی – موبایل، اسپرینت و AT&T تهیه و خریداری شده بودند، دسترسی پیدا کند.


تخریب 580 کیلومتر صخره مرجانی در آمریکا
فارس - بیماری مرموز 580 کیلومتر صخره مرجانی را در آمریکا تخریب کرد. صخره های مرجانی فلوریدای آمریکا یکی از جاذبه های جهانگردی مهم این ایالت و همین طور آمریکا محسوب می شود که یک بیماری مرموز موجب تخریب آن شده است. به گزارش گروه علمی دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از تک تایمز، صخره های مرجانی فلوریدای آمریکا یکی از جاذبه های جهانگردی مهم این ایالت و همین طور آمریکا محسوب می شود که یک بیماری مرموز موجب تخریب آن شده است. بیماری ناشناخته یادشده باعث از بین رفتن سریع این صخره ها به طول 580 کیلومتر شده است. صخره های مرجانی یادشده از نظر وسعت در دنیا رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند.


هوش مصنوعی خدمات بانک آمریکا را تمام هوشمند می‌کند
ایسنا - بانک آمریکا (Bank of America) با رونمایی از دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی پیشرفته خود، اعلام کرد که کاربران گوشی‌های هوشمند قادر خواهند بود با استفاده از آن، به انجام کارهای بانکی خود بپردازند. به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت زد دی نت، بانک آمریکا (Bank of America) از دستیار صوتی فوق پیشرفته خود که مبتنی بر هوش مصنوعی است و اریکا (Erica) نام دارد، رونمایی کرد. به گفته مدیران ارشد این بانک، اریکا به ۲۵ میلیون کاربر گوشی‌های هوشمند در این کشور کمک می‌کند تا بسیاری از کارهای بانکی موردنیاز خود را از طریق آن انجام دهند.


اقدام نسخه جدید مرورگر گوگل کروم برای امنیت سایت‌ها
ایسنا - گوگل قصد دارد نماد قفل سبزرنگ و کلمه Secure را که مبنی بر امن بودن وب سایت مدنظر است، از نسخه جدید مرورگر گوگل کروم حذف کند. به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت Siliconrepublic، شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده است که در جدیدترین نسخه به‌روزرسانی شده از مرورگر اینترنتی اختصاصی خود یعنی گوگل کروم، دیگر از نماد قفل سبزرنگ و واژه Secure که به معنای امن بودن درگاه اینترنتی و وب سایت مدنظر کاربران است، استفاده نمی‌کند. بنابراین باید در نسخه جدید (version۷۰) مرورگر گوگل کروم، منتظر حذف این نمادهای متداول در کنار پروتکل‌های رمزنگاری شده HTTPS باشیم. گوگل چند سال پیش به منظور افزایش آگاهی کاربران از میزان امنیت وب سایت مدنظرشان، از نماد قفل سبزرنگ و واژه Secure و همچنین افزودن حرف S در کنار پروتکل اینترنتی HTTP استفاده کرد تا کاربران را از خطر حملات سایبری باج افزارها و بدافزارهای تحت پوشش درگاه‌های اینترنتی نا امن برهاند.


روسیه فضاپیمای باری می‌سازد
ایرنا - روسیه قصد دارد تا سال 2022 در پایگاه سفینه سرنشین دار «سایوز»، سفینه باری بسازد که دارای قابلیت بازگرداندن بار از فضا به زمین باشد. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت موشکی وصنایع فضایی «اِنرگیا»، این سفینه باربری قابلیت انتقال دو تن بار از زمین به فضا و بازگرداندن 500 کیلوگرم بار از فضا به زمین را خواهد داشت.