افشای اطلاعات کاربران اپلیکیشن جاسوسی والدین از فرزندان
مهر - یک اپلیکیشن جاسوسی والدین از فعالیت های نوجوانان، اطلاعات هزاران نفر از کاربران خود را در یک سرور بدون اقدامات امنیتی رها کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزمودو، اپلیکیشن TeenSafe که برای جاسوسی والدین از فعالیت های آنلاین فرزندان به کار می رود، اطلاعات هزاران حساب کاربری آنلاین را فاش کرده است. والدین از این خدمت برای کنترل رفتارهای آنلاین و تماس های فرزندانشان استفاده می کنند. این اپلیکیشن حداقل یکی از دو سرور خود را در خدمت ابر حسابرسی آمازون بدون اقدامات ایمنی رها کرده بود. بنابراین هرکسی می توانست بی نیاز از پسورد، به اطلاعات ذخیره شده در آن دسترسی یابد.


تولید خودروی برقی با شتاب صفر تا صد 3.5 ثانیه ای
فارس - شرکت تسلا که به علت تولید و فروش خودروهای برقی شهرت دارد، خودروی تازه ای به نام مدل 3S عرضه کرده که موتور دوگانه ای دبلیو دی دارد. به گزارش گروه علمی دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، شرکت تسلا که به علت تولید و فروش خودروهای برقی شهرت دارد، خودروی تازه ای به نام مدل 3S عرضه کرده که موتور دوگانه ای دبلیو دی دارد. این خودرو مجهز به چرخ های 20 اینچی بوده و در تولید بدنه آن از فیبر کربنی استفاده شده است. قیمت این خودرو 78 هزار دلار بوده و یکی از جنبه های جالب آن شتاب صفر تا 100 این خودرو است. سرعت این خودرو در عرض 3.5 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت می رسد.


تبدیل بقایای مواد غذایی به انرژی الکتریکی
ایرنا - محققان دانشگاه ملی سنگاپور یک سیستم بازیافت بی هوازی و پایدار ساختند که قادر است بقایای مواد غذایی را به انرژی الکتریکی، گرما و کود تبدیل کند. به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، کار با این سیستم پایدار بسیار ساده است و در مقایسه با دیگر روش ها نیاز به نگهداری کمتری دارد و حداکثر کارآیی و امنیت را در اختیار می گذارد. نکته قابل توجه این است که این سیستم قادر است حدود 80 درصد از ضایعات مواد غذایی را به یک شیره غنی از مواد غذایی تبدیل کند که می توان آن را در یک فرایند دیگر به کود مایع مورد نیاز برای کشاورزی و باغبانی تبدیل کرد. این سیستم به حسگرهایی مجهز است که پایان هر مرحله از کار را اعلام می کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، موضوع را با استفاده از گوشی هوشمند و تلفن ثابت به صورت لحظه ای به متخصصان اطلاع می دهند.


شناسایی آنلاین دانش آموزان حواس‌پرت
خبرآنلاین -   مدرسه‌ای در چین شاگردانی را که به حرف‌های معلم گوش نمی‌دهند، شناسایی می‌کند. به گزارش خبرآنلاین، محصول «چشمان هوشمند» در دبیرستان هانگژو در استان ژجیانگ بر اساس فناوری تشخیص چهره آنلاین مبتنی بر خلق‌وخوی تعریف‌شده و مودهایی مانند سورپرایز، غمگین، متعجب، نگران، عصبانی، شاد، ترس یا خنثی در آن دسته‌بندی‌شده است. نرم‌افزار مربوط از ماه مارس به‌صورت آزمایشی به کار گرفته‌شده و مدیران آموزشی پس از بازخورد مثبت، قرار است از این محصول برای تغییر سیستم آموزشی در دبیرستان‌ها استفاده کنند. معلمان از طریق بسته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نصب‌شده در کلاس می‌توانند گراف زمانی توجه دانش آموزان به مطالب آموزشی را مشاهده کنند   ضمن این که متوجه شوند کدام دانش‌آموز بیشتر توجه کرده است.


بررسی تشخیص پوکی استخوان از روی تراشه‌های ناخن
ایرنا - محقق واحد علوم و تحقیقات، استفاده از تراشه‌های ناخن را برای تشخیص ابتلا به بیماری پوکی استخوان به عنوان جایگزین تست سنجش تراکم استخوان بررسی کرد. به گزارش ایرنا از واحد علوم و تحقیقات، یکی از محققان این طرح با اشاره به بیماری پوکی استخوان به عنوان معضلی در بهداشت عمومی توضیح داد: در تست سنجش تراکم استخوان (BMD) که اکنون قطعی‏ترین روش برای تشخیص پوکی استخوان است، علاوه بر هزینه زیاد، فرد باید تحت اشعه ایکس قرار بگیرد که می‏تواند موجب عارضه جسمی شود.