موسس آمازون اقامتگاه دایمی  در ماه می سازد
مهر - موسس آمازون قصد دارد در میانه دهه آینده میلادی فضانوردان را به ماه بفرستد و در آن جا یک اقامتگاه دایمی بسازد.
به اعتقاد او ماه یک مکان مناسب برای شهرک سازی است. مدت هاست که جف بزوس قصد دارد فضانوردان را به ماه بفرستد. درهمین باره او در مصاحبه ای با مجله GeekWire اعلام کرد، شرکت بلواوریجین قصد دارد با ناسا و سازمان فضایی اروپا همکاری کند تا یک اقامتگاه دایم در ماه بسازد. او اعلام کرد در این خصوص از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.این درحالی است که شرکت بلواوریجین قصد دارد لندر Blue Moon را در میانه دهه ۲۰۲۰ میلادی پرتاب کند. البته این موضوع مشروط به دست یابی به پشتیبانی های کافی است.بزوس در این باره می گوید: ماه یک مکان مناسب برای شهرک سازی است. او به فاصله کم آن تا زمین و وجود آب در ماه اشاره می کند که می توان آن را به هوا و پیشرانه موشک ها تبدیل کرد.همچنین بزوس معتقد است در دهه های آینده انتقال صنایع سنگین زمینی به فضا آسان تر می شود.  


چاپ ساختارهای سه بعدی با استفاده از قند
ایرنا - محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا نوع جدیدی از چاپگرهای سه بعدی را ساختند که قابلیت چاپ ساختارهای زیستی را با استفاده از قند دارد.این چاپگر سه بعدی بر خلاف نمونه های موجود در بازار از نوعی قند موسوم به ایزومالت استفاده می کند که از چغندر گرفته می شود.زمانی که این ماده ذوب می شود و برای چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد، ساختارهای قندی سرد و خشک می شود و یک چارچوب سخت را در اختیار می گذارد که در تولید تجهیزات و حوزه های مربوط به سلامت از جمله مهندسی دارو و تحقیقات سرطان کاربرد دارد. هم اکنون محققان در تلاش هستند تا پوشش هایی را برای کنترل زمان و نحوه حل شدن ساختارهای سه بعدی تولید کنند.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Additive Manufacturing منتشر شده است.


نرم افزار ضدویروس، به روزرسانی ویندوز ۱۰ را مختل کرد
مهر -همزمان با عرضه به روزرسانی آوریل سال ۲۰۱۸ برای ویندوز ۱۰ بسیاری از کاربران از نبود امکان نصب فایل های به روزرسان به دلیل ناسازگاری آن ها با یک نرم افزار ضدویروس خبر داده اند.
پیش از این خبرهایی از ناسازگاری ویندوز ۱۰ با برخی سخت افزارهای تولیدی شرکت اینتل منتشر شده بود و البته دو طرف با همکاری یکدیگر مشکل یادشده را حل کرده بودند.مایکروسافت و Avast فعلا در حال بررسی موضوع هستند، اما مایکروسافت فعلا و به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه مشکلی، نصب به روزرسانی های آوریل ۲۰۱۸ را روی رایانه های مجهز به ضدویروس مذکور ناممکن کرده است. البته یک راه حل ساده برای این مشکل پاک کردن ضدویروس مذکور از روی رایانه، به روز کردن ویندوز ۱۰ و سپس نصب مجدد Avast  روی رایانه است.


مایکروسافت گوشی با نمایشگر تاشو می سازد
مهر - در یک سال اخیر رقابت شرکت های فناوری برای تولید گوشی هایی با نمایشگرهای تاشو بالا گرفته است و برخی منابع مطلع می گویند مایکروسافت هم در این زمینه برنامه های خاصی دارد.
این گوشی خاص از سری سرفیس، نمایشگر بزرگی دارد که در حالت عادی در قالب یک تبلت قابل استفاده است، اما با تا زده شدن به شکل یک گوشی هوشمند به کار گرفته می شود.سیستم عامل یادشده از هر دو معماری سخت افزاری و پردازنده های ARM  و  X86 پشتیبانی می کند، هر چند گفته می شود گوشی تاشوی سرفیس مجهز به تراشه های ARMخواهد بود.
کاربر می تواند مطالبی را روی این نمایشگر لمسی دوتکه بنویسد و از امکانات لمسی آن به طور کامل استفاده کند. مایکروسافت اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است.


روباتی که علف های هرز را می کشد
مهر - محققان سوئیسی روباتی ساخته اند که با کمک دوربین و حسگرهای بصری علف های هرز را رصد می کند و می تواند میزان استفاده از علف کش های شیمیایی را تا ۲۰ برابر کاهش دهد.یک شرکت سوئیسی به نام ecoRobotix به تازگی از یک روبات کشاورزی رونمایی کرده که می تواند علف های هرز را از بین ببرد. این روبات چهار چرخ شبیه یک میز متحرک است اما به طرز نامحسوسی می تواند شیوه های کشاورزی و کشت محصول را تغییر دهد.
این درحالی است که سالانه ۲۶ میلیارد دلار هزینه علف کش ها می شود.
این مواد شیمیایی بیشتر اوقات روی کل محصولات کشاورزی اسپری می شود که از نظر ژنتیکی اصلاح شده اند تا در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشند. از سوی دیگر شرکت های بزرگی مانند بایر و داو دوپونت و سیگنتا به طور معمول دانه های اصلاح شده ژنتیکی و مواد شیمیایی را تولید می کنند که روی آن ها اسپری می شود. در این میان روباتecoRobotix می تواند از ترکیبات شیمیایی که روی محصولات اسپری می شود، بکاهد.پنل های خورشیدی نصب شده روی روبات، انرژی مد نظر آن را تامین می کنند. همچنین این گجت با کمک فناوری جی پی اس می تواند جهت یابی کند. .وزنecoRobotix  کمتر از ۳۰۰ پوند است، بنابراین تاثیرگذاری آن بر زمین  بسیار کمتر از تجهیزات خاص کشاورزی است.روبات قادر است ۱۲ ساعت به طور خودکار فعالیت کند. همچنین کشاورز می تواند آن را به وسیله اپلیکیشن موبایل از راه دور کنترل کند.