سرقت اطلاعات کاربران فیس بوک از طریق فایرفاکس و کروم
مهر - شرکت های گوگل و موزیلا به تازگی برای رفع آسیب پذیری های خطرناک در مرورگرهای کروم و فایرفاکس وصله های امنیتی عرضه کرده اند.این آسیب پذیری ها به مهاجمان و هکرها امکان می دهد تا اسامی کاربری و تصاویر شناسه های افراد در فیس بوک را سرقت کنند و حتی از لایک های کاربران مطلع شوند.نقص امنیتی یادشده مربوط به یکی از قابلیت های این دو مرورگر موسوم به Cascading Style Sheetsاست که در قالب بخشی از استاندارد CSS۳ در سال ۲۰۱۶ معرفی شد.آسیب پذیری مذکور باعث می شود تا داده های خصوصی کاربران در صورت بازدید از فیس بوک و ورود به این شبکه اجتماعی به سرقت رود.گوگل برای رفع این مشکل وصله ای را همراه با نسخه ۶۳ مرورگر کروم عرضه کرد و در نسخه های بعدی هم آسیب پذیری یادشده را برطرف کرد. موزیلا هم دو هفته قبل با عرضه وصله ای برای نسخه ۶۰ مرورگر فایرفاکس این مشکل را برطرف کرد. این مشکل در دو مرورگر Internet Explorer و Edgeمایکروسافت وجود ندارد.


پاسخ ناسا به پیروان عقیده مسطح بودن زمین
سیناپرس: سازمان فضایی ناسا با انتشار جدیدترین تصاویر گرفته‌شده از زمین توسط ماهواره GOES-17، نمایی کامل و بسیار زیبا به همراه جزئیات از کره زمین منتشر کرده است که در آن شکل کروی زمین به‌خوبی دیده می‌شود.در شرایطی که برخی افراد هم اکنون و در قرن بیست و یکم اعتقاددارند که کره زمین مسطح است، سازمان فضایی ناسا به انتشار تصاویر جدیدی اقدام کرده است که در آن زمین به‌صورت کاملاً گرد مشخص است.در این تصویر نیم کره غربی و بخش‌هایی از قاره آمریکا شامل آمریکای شمالی و جنوبی دیده می‌شود. ماهواره GOES-17 همچنین یک ویدئوی بسیار زیبا و خارق‌العاده از غروب آفتاب در نیم کره غربی در تاریخ ۲۰ می سال جاری میلادی برابر با ۳۰ اردیبهشت تهیه‌کرده است.


باگ جدید اندروید، نمایش آخرین پیامک های کاربر
مهر -کاربران اندروید متوجه باگ جدیدی شده اند که هنگامی که افراد کلمات خاصی را در گوگل جست وجو می کنند، آخرین پیام های فرد در نتیجه جست وجو ظاهر می شود!نخست برخی از کاربران Reddit در آمریکا متوجه شدند هنگام تایپ ۱۹۷۵.com (نام یک گروه موسیقی) در موبایل های اندروید، آخرین پیام های متنی افراد ظاهر می شود.این کاربران که قصد داشتند وارد وب سایت این گروه موسیقی شوند، هنگام تایپ آدرس به طور اشتباه دونقطه تایپ کردند و با این باگ مواجه شدندهر چند این باگ نگران کننده به نظر می رسد اما نیازی نیست کاربران نگران آن باشند. خاموش کردن اجازه دسترسی به پیامک در اپلیکیشن گوگل اجازه ظاهر شدن این پیام ها را نمی دهد. به عبارت دیگر این باگ یک مشکل داخلی است و از راه دور نمی توان آن را دستکاری کرد.


با گوشی هوشمند خود به دکتر بروید
ایسنا- شرکت سامسونگ با به روز کردن یکی از برنامه های تلفن همراه خود به کاربران انگلیسی امکان داده برای گفت وگو با پزشکان تنها از گوشی هوشمند استفاده کنند.نسخه به روزشده برنامه Health از فناوری هوش مصنوعی برای ارائه مشاوره های پزشکی بهره می گیرد. بنابراین کاربران می توانند به صورت ویدئویی با بیماران گفت وگو و مشکلات آن ها را برطرف کنند.البته ارائه این خدمات به صورت رایگان صورت نگرفته و مستلزم پرداخت ۶۷ دلار حق اشتراک در سال است. علاقه مندان برای هر بار استفاده از این خدمات هم باید ۳۳ دلار پرداخت کنند.


دست سوم سربازان برای شلیک دقیق‌تر گلوله
ایسنا- ارتش آمریکا برای کمک به سربازان و شلیک دقیق‌تر توسط آن‌ها، دستگاهی با عنوان "بازوی سوم" ساخته است که وزن سلاح‌ها را تحمل می‌کند.تاکنون پیاده نظام‌ها در ارتش مجبور بوده‌اند که خود به تنهایی حرکت کرده، شلیک کنند و با محیط اطراف ارتباط برقرار کنند و وزن سلاح‌ها را که حدود ۱۳ کیلوگرم است متحمل شوند.در همین زمینه، ارتش آمریکا دستگاهی تولید کرده که آن را "بازوی سوم" نامیده است. این دستگاه به هیچ گونه باتری نیاز ندارد. سبک وزن است و قادر است سلاح‌هایی حتی با وزن سنگین را نیز حمل کند.