درمان عفونت با عصاره حشره

دانشمندان روسی به تازگی موفق به استخراج ماده‌ای از حشره ماگوت شدند که موجب افزایش اثر آنتی‌بیوتیک‌ها می‌شود.
به گزارش فارس، زیست‌شناسان روسی اعلام کردند: ماده استخراج شده از گوشت حشره «ماگوت» می‌توانددر فرایند  درمان عفونت ؛ اثرات آنتی‌بیوتیک‌ها را افزایش دهد.براساس گزارش خبرگزاری «شینهوا»، طبق تحقیقات انجام شده، این عصاره می‌تواند علاوه بر افزایش اثر آنتی‌بیوتیک‌ها، زیست‌لایه‌ها (گروهی از میکروارگانیسم‌هایی که اغلب باعث ایجاد زخم‌های مزمن می‌شوند) را از بین ببرد.  همچنین دانشمندان روسی در حال ایجاد تکنولوژی برای تولید انبوه این عصاره هستند.

با این هدست از  بازی‌ها  لذت  ببرید
شرکت اچ پی  ، هدستی را تولید کرده است که نهایت لذت را در زمان اجرای  بازی های رایانه ای  و به ویژه در زمینه پخش صدای آن ها به ارمغان می آورد.
به گزارش فارس ،  این هدست که مایندفریم نام دارد از قابلیت های مختلفی از جمله  حذف صداهای مزاحم محیطی، پخش سه بعدی صدا با استفاده از سیستم صوتی فراگیر مجازی، هدفون دی تی اس و پورت ارتباطی USB 2.0 Type-A برخوردار است . قابلیت دیگر این دستگاه  خنک نگه داشتن گوش افراد در گرمای فصل تابستان است که باعث می شود جلوی عرق کردن صورت فرد گرفته شود و وی بتواند راحت تر بازی های رایانه ای مدنظر خود را اجرا کند.

این تایرها پوست عوض می کنند!
 پژوهشگران نروژی موفق شده‌اند تایرهایی برای دوچرخه ابداع کنند که پوشش آن ها، قابل تعویض باشد.به گزارش جی پلاس، پژوهشگران نروژی، سیستمی ابداع کرده‌اند که مجموعه ای از تایرهای 568 گرمی نرم را در بر دارد. این تایرها، با روشی غیرمعمول روی رینگ نصب می‌شوند و به صورت دایمی روی دوچرخه باقی می‌مانند.این تایرها، پوششی از جنس لاستیک دارند که با یک زیپ، بسته می‌شود و سراسر آن‌ها را می‌پوشاند. نصب یا برداشتن این پوشش، در چند ثانیه امکان پذیر است و هنگام قرار گرفتن در زیر تایر، بالا و پایین نمی‌رود.پژوهشگران در نظر دارند پوشش‌هایی مجهز به لامپ‌های LED و تجهیزات الکترونیکی ابداع کنند که قابلیت برقراری ارتباط با تلفن کاربر را داشته باشند.
 

چتری که صاحبش را دنبال می‌کند!
طراحان ژاپنی نمونه اولیه یک چتر خودران طراحی کرده‌اند که بدون نیاز به دست صاحبش، بالای سر وی پرواز و کاربر را از باران و آفتاب محافظت می‌کند.
به گزارش ایسنا این چتر با استفاده از یک "دوربین" و "هوش مصنوعی" کاربر خود را به هنگام پیاده‌روی، ردیابی و دنبال می‌کند. این چتر هم در تابستان قابل استفاده است و هم در هنگام باران و بدون نیاز به دست، بالای سر کاربر پرواز می‌کند. نمونه اولیه این چتر تقریبا ۵ کیلوگرم وزن دارد و قادر است در مدت زمان ۲۰ دقیقه، پرواز کند.طراحان این چتر امیدوارند وزن آن را به کمتر از یک کیلوگرم کاهش و همچنین زمان پرواز آن را به یک ساعت یا بیشتر افزایش دهند.