چهارپایه ای که بد نشستن را به شما تذکر می دهد
فارس - بدنشستن روی صندلی در میان عموم می تواند وجهه شما را در میان دیگران خراب کرده و از شما چهره‌ای بی مسئولیت ترسیم کند. حال هوش مصنوعی برای حل این مشکل هم به میدان آمده است. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، محققان آلمانی برای اولین بار چهارپایه هوشمندی را تولید کرده اند که دارای چراغ های ال ای دی متنوعی است و افراد را به درست و مودب نشستن روی این چهارپایه ترغیب می کند. این کار هم به سلامت بدنی افراد و آسیب ندیدن کمر آن ها کمک می کند و هم موجب می شود آن ها افرادی باشخصیت و مبادی آداب نشان داده شوند. چهارپایه مذکور مجهز به تعداد زیادی حسگر است که با بررسی دقیق نحوه اعمال فشار از سوی بخش های گوناگون بدن به نقاط مختلف این محصول، از توزیع مناسب یا نامناسب وزن بدن مطلع می شوند.


کاهش درد بیماران در اورژانس با واقعیت مجازی
مهر - در بیمارستانی در فرانسه از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی بیماران در بخش اورژانس استفاده می شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، یکی از مصارف استفاده واقعیت مجازی در علم پزشکی است. به عنوان مثال محققان با استفاده از ظرفیت واقعیت مجازی حواس بیمار در مطب دندان پزشکی را پرت می کنند. بنابراین تعجبی ندارد که از این فناوری در اورژانس نیز استفاده شود. در همین راستا گروهی از دانشجویان دانش آموخته در بیمارستان سن جوزف فرانسه یک برنامه واقعیت مجازی طراحی کرده اند که به بیماران کمک می کند آرامش یابند و قدرت تحمل درد آن ها بدون مسکن افزایش یابد. این برنامه بسیار ساده است. بیماران یک عینک واقعیت مجازی به چشم می زنند و وارد دنیای سه بعدی از تپه های آرام بخش برفی و باغ های چینی می شوند. چنین درمانی با محرک های دلپذیر صوتی و بصری حواس بیمار را از تحمل ناراحتی و درد جراحی پرت می کند.


بهبود ۲ دقیقه ای زخم ها با پلاسمای سرد!
مهر - یک شرکت آلمانی به نام کلد پلاسما تک یکی از فناوری های جذاب نمایش داده شده در فیلم سینمایی استار ترک را در جهان حقیقی به کار خواهد گرفت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، این فناوری انقلابی اساسی در زمینه مداوای زخم ها و به خصوص جراحت های حاد که جان بیماران اورژانسی را تهدید می کند، ایجاد خواهد کرد. در قالب این فناوری از وصله های تولید شده با استفاده از پلاسمای سرد که با کمک سیلیکون تولید شده اند برای مداوا و ترمیم سریع زخم ها استفاده می شود. این روش یادآور ابزاری موسوم به بازسازی کننده پوست در فیلم علمی – تخیلی استار ترک است که با استفاده از آن زخم های عمیق و خطرناک افراد به سرعت ترمیم می شدند. وصله یادشده از یون ها و تشعشعات اشعه ماوراء بنفش به منظور ضدعفونی و التیام بخشیدن سریع زخم ها استفاده می کند و در واقع جایگزینی برای آنتی بیوتیک محسوب می شود.