واتس اپ به زودی روی برخی گوشی ها اجرا نمی شود
مهر/ واتس اپ فهرستی از تعدادی گوشی و سیستم عامل ارائه کرده است و می گوید برنامه گپ مذکور دیگر روی این محصولات قابل اجرا نخواهد بود.اگر چه ممکن است انتشار این خبر در وهله اول نگران کننده باشد، اما گوشی ها و سیستم عامل های مذکور عمدتا قدیمی و از رده خارج هستند و کمتر کسی از آن ها استفاده می کند. به نظر می رسد فیس بوک که مالک واتس اپ است به دلیل دغدغه های امنیتی این تصمیم را گرفته است. طبق این فهرست واتس اپ دیگر از گوشی های نوکیا که روی آن ها سیستم عامل سیمبین اس ۶۰ نصب شده باشد، پشتیبانی نمی کند.
این تصمیم درخصوص سیستم عامل های بلاک بری و بلاک بری ۱۰ نیز صادق است. همچنین پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز فون ۸ و نسخه های قدیمی تر آن هم متوقف شده است و نسخه ۲.۳.۷ سیستم عامل اندروید و نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل از اول فوریه سال ۲۰۲۰ پشتیبانی نخواهند شد و همین موضوع درخصوص نسخه ۷ سیستم عامل آی او اس نیز مصداق دارد.


تصمیم جدید اینستاگرام که به نقض حریم شخصی کاربران می‌انجامد
ایسنا / اینستاگرام اعلام کرده است که از خبر دادن به کاربران این شبکه اجتماعی هنگامی که دیگران از استوری‌های آنان اسکرین‌شات می‌گیرند، منصرف شده است.
 در ماه فوریه امسال بود که شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد که می‌خواهد قابلیت جدیدی را به پلت‌فرم خود بیفزاید که بدین ترتیب، به منظور حفظ حریم شخصی و خصوصی کاربرانی که دیگران از استوری‌های آنان عکس و اسکرین شات (screenshot) می‌گیرند، درصورت وقوع و گرفتن عکس اطلاع دهد.
اما حالا به نظر می‌رسد که این غول شبکه اجتماعی از این کار خود منصرف و پشیمان شده است.این قابلیت که مدتی به صورت آزمایشی برای تعداد محدودی از کاربران داوطلب اینستاگرام قابل اجرا و دسترسی بود، حالا قرار نیست به‌صورت همگانی و عمومی اجرا شود و در دسترس عموم کاربران قرار گیرد.


اولین تصویر از بخش جدید Activity در اینستاگرام
باشگاه خبرنگاران/ اینستاگرام بخشی را به نام Activity به اپلیکیشن خود اضافه خواهد کرد که مدیریت زمان را برای کاربران بهبود می‌بخشد.با بخش جدیدی به نام Activity که قرار است به اینستاگرام اضافه شود، کاربران بهتر می‌توانند زمان خود را مدیریت کنند و شاید با این کار کسانی که صبح تا شب خود را در این اپلیکیشن سر می‌کنند، متحول شوند و زمان استفاده از این اپلیکیشن را کمتر کنند .


نقشه اپل خراب است؛ ازگوگل مپ استفاده کنید
ایسنا- خیل عظیمی از کاربران دستگاه‌های الکترونیکی اپل نظیر آیفون اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند از برنامه نقشه اپل (Apple Maps) استفاده کنند.اپلیکیشن اپل مپ که برنامه مخصوص اپل برای نشان دادن نقشه و جهت‌های جغرافیایی برای دستگاه‌های الکترونیکی اپل با سیستم عامل مبنی بر او اس (OS) است، بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی وب سایت downdetector.com که برای اعلام خرابی نرم‌افزارهای مختلف توسط کاربران فضای مجازی استفاده می شود، با مشکلات فنی و خرابی مواجه شده است،  به گونه‌ای که حدود ۶۰ درصد از کاربران اعلام کرده‌اند که اپل مپ هیچ نقشه و مسیری را برای آن‌ها نشان نمی‌دهد و ۳۹ درصد از کاربران نیز اصلا نمی‌توانند اپلیکیشن مذکور را باز کنند. بنابراین اعلام شده است که کاربران محصولات اپل در صورت نیاز به جهت‌یابی و استفاده از نقشه‌های جغرافیایی، باید تا زمانی که برنامه نقشه اپل (اپل مپ) مشکل دارد، از نسخه iOS برنامه نقشه گوگل (گوگل مپ) استفاده کنند.
البته اپل در واکنش به این گزارش‌های مردمی هنوز به‌صورت رسمی واکنشی نشان نداده و بیانیه‌ای در این باره صادر نکرده است.