هوش مصنوعی گوگل مدل سه بعدی می سازد
مهر - گوگل موفق به ابداع الگوریتم هوش مصنوعی جدیدی شده که قادر به تهیه مدل های سه بعدی با استفاده از چند عکس دو بعدی است.شبکه هوش مصنوعی یادشده کهGenerative Query نام دارد، می تواند بخش های مختلف یک شیء را بر مبنای عکس های آن از زوایای مختلف به یکدیگر بچسباند و در نهایت یک مدل سه بعدی از آن تحویل دهد.این کار بدون هرگونه نظارت یا دخالت انسانی صورت می گیرد. از این فناوری می توان برای توانمندسازی روبات های مختلف نظامی و غیرنظامی نیز استفاده کرد و درک و آگاهی آن ها را از محیط اطرافشان افزایش داد.حداقل تعداد عکس های دو بعدی که این سیستم هوش مصنوعی برای طراحی مدل های سه بعدی به آن ها نیاز دارد، پنج تصویر است. Generative Query از همین طریق ابعاد، اندازه و رنگ یک شیء را تشخیص می دهد و تمامی اطلاعات مذکور را با یکدیگر ترکیب می کند و نتیجه نهایی را ارائه می دهد.نتیجه نهایی اجرای این طرح، تولید دستگاه های هوشمندی خواهد بود که به طور خودکار از محیط اطراف اطلاعات کسب می کنند و بدون دخالت افراد می توانند محصولاتی ابداع کنند.


قابلیت حذف پیام‌های ارسال شده به اسنپ چت اضافه می شود
ایسنا- اپلیکیشن اسنپ چت به عنوان بزرگ ترین رقیب اینستاگرام، به تازگی اعلام کرده که قابلیت حذف مکالمات کاربران را به پلتفرم خود افزوده است. یکی از بزرگ ترین رقبای شبکه اجتماعی اینستاگرام در چند سال اخیر، اپلیکیشن اسنپ‌چت بوده است که توانسته تعداد زیادی از کاربران و طرفداران شبکه‌های اجتماعی مختلف همچون اینستاگرام و فیس‌بوک را به خود جذب کند.اسنپ‌چت (snapchat)  اعلام کرده که می‌خواهد به زودی قابلیت حذف مکالمات و چَت کاربران را حتی بعد از ارسال پیام به مخاطبان، به پلتفرم خود اضافه کند.نسخه جدید به روزرسانی اپلیکیشن اسنپ چت، این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند روی هر پیام ارسال شده از جمله متن، تصویر، ویدئو و استیکر چند ثانیه دست نگه دارند و سپس با لمس و کلیک روی گزینه حذف (Delete) یا ارسال نشدن (Unsend)، به حذف پیام های مدنظر خود حتی بعد از ارسال و انتشار آن اقدام کنند.این به روزرسانی جدید قرار است در هفته های آتی منتشر شود و در دسترس عموم کاربران اسنپ چت قرار گیرد.


اعتراض یک قاضی آمریکایی به  مترجم گوگل
دیجیاتو- مترجم گوگل، به نظر اپلیکیشن همه‌کاره‌ای است و با آپدیت‌هایی که همواره برای آن عرضه می‌شود، بدل به وسیله‌‌ای شده که رضایت کاربران را برانگیخته است. با این حال به تازگی، یک قاضی آمریکایی حکمی رسمی صادر کرده است که افسران پلیس نمی توانند با استفاده از این اپ، از دیگر افراد رضایت بگیرند. از نظر این قاضی، مترجم گوگل به هیچ وجه نمی تواند جای مترجم زنده را بگیرد. به گفته این قاضی، مترجم گوگل غالباً ترجمه تحت لفظی مناسبی فراهم می‌آورد که معنای منطقی ندارد. به عبارت دیگر، متون تهیه شده از این اپ، اصولاً قادر نیستند مفهوم را به طور کامل انتقال دهند.


این روبات، بی دردسر از شما آزمایش خون می گیرد
مهر -پژوهشگران دانشگاه راجرز آمریکا به منظور تسهیل و افزایش دقت فرایند خون گیری از افراد، روباتی را تولید کرده اند که هم قادر به خون گرفتن از افراد و هم قادر به آزمایش دقیق خون است.روبات یادشده دارای سه بخش مجزاست که اولی یک رگ خونی را که باید برای دریافت خون استفاده شود، از طریق اشعه مادون قرمز و تصویربرداری مافوق صوت مشخص می کند. در نهایت این بخش سوزن را وارد رگ خونی انتخاب شده می کند.بخش دوم، خون را استخراج و به سمت بخش سوم پمپاژ می کند که وظیفه تجزیه و تحلیل و انجام آزمایش را بر عهده دارد. این بخش مجهز به تراشه ای است که می تواند اجزای خون را به دقت بررسی کند. زمان عرضه این روبات به بازار و قیمت آن هنوز مشخص نیست.


 ژن درمانی، نخاع آسیب دیده را درمان می کند
مهر - بررسی های محققان انگلیسی و هلندی نشان می دهد که ژن درمانی می تواند در درمان بیماری های مهلک نخاعی موثر باشد. آزمایش هایی که روی موش ها انجام شده ثابت کرده است، موش های قطع نخاع شده بعد از دستکاری ژنتیکی قادر به تکان دادن مجدد پاها و پنجه هایشان بوده اند.وارد آمدن آسیب به نخاع افراد باعث می شود آن ها کنترل تمام یا بخشی از اجزای بدن خود را از دست بدهند. علت این موضوع، قطع ارتباط سلول های عصبی رشته نخاع با یکدیگر و با عضلاتی است که وظیفه کنترل آن ها را بر عهده دارند اما از طریق ژن درمانی، می توان بافت های آسیب دیده نخاع را طی مدت دو هفته احیا کرد، به گونه ای که موش ها بعد از مدت مذکور توانستند از نردبان هم بالا بروند.پژوهشگران امیدوارند از این طریق، در گام اول بتوانند دست های افراد قطع نخاعی را مجددا به کار بیندازند و در آینده حتی راه رفتن این اشخاص را هم ممکن کنند. البته برای تکمیل این روش درمانی بر روی انسان، هنوز باید آزمایش های بیشتری انجام شود.