دادگاه فدرال استرالیا اپل را جریمه کرد
دادگاه فدرال استرالیا اپل را به دلیل عدم خدمت‌رسانی و اطلاع‌رسانی درست درباره تعمیر آیفون‌های معیوب و بروز Error53 در این محصولات، به پرداخت 7.6 میلیون دلار جریمه محکوم کرد.به گزارش ایسنا، مقامات قضایی در این دادگاه بر این باورند که کوتاهی و سهل‌انگاری اپل درباره تعمیر دستگاه‌های آیفون و آی‌پد موجب بروز اختلال «Error53 » شده است و بدین ترتیب، حقوق مصرف کنندگان استرالیایی از سوی اپل نقض شده است.این اختلال برای نخستین بار در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی در برخی از گوشی‌های آیفون ۶ رویت شد و اوایل سال ۲۰۱۶ که خسارات بسیار زیاد و جبران‌ناپذیری را برای کاربران محصولات اپل در این کشور ایجاد کرد، موضوع نقض حق مصرف‌کنندگان رسانه‌ای شد و دادگاه فدرال استرالیا در مدت دو سال، فهرستی از تمام محصولات مذکور تهیه کرد.


قابلیت جدید بینگ شبیه گوگل‌لنز خواهد بود
به تازگی موتور جست‌وجوی بینگ این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده تا بتوانند با استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند خود، به جست‌وجوی تصویری بپردازند.به گزارش ایسنا، در صورتی که کاربران عکس را در این پلتفرم جست‌وجو کنند، لینک‌های مربوط درباره عکس مذکور برای آن‌ها به نمایش درخواهد آمد.به‌عنوان مثال، شما قادر خواهید بود از منظره روبه روی خود عکس بگیرید و اطلاعات گردشگری و مسافرتی آن را توسط موتور جست‌وجوی بینگ دریافت و مشاهده کنید.شما همچنین می‌توانید از هر وسیله مورد استفاده خود در منزل، محیط کار،   خیابان و فروشگاه نیز عکس بگیرید تا بتوانید اطلاعات موردنیاز خود را راجع به نام برند، قیمت، جنس و دیگر داده‌های ثبت شده در آن به‌دست آورید. این قابلیت شباهت بسیار زیادی به سرویس گوگل لنز دارد .


دلجویی اپل از صاحبان مک بوک
به تازگی اپل اعلام کرده که بالاخره برای جلب رضایت کاربران شاکی از کیبورد‌ مک بوک ها فکری کرده و آن ها می‌توانند با ارائه‌ مک بوک و مک بوک پروی خود به مراکز مخصوص، صفحه کلیدشان را بدون دریافت هیچ هزینه‌ای تعمیر کنند.به گزارش دیجیاتو، حتی اگر فردی پیش از این نیز مجبور شده باشد برای تعمیر صفحه کلیدش پولی بپردازد، اپل خاطر نشان کرده که این هزینه ها را به وی پس خواهد داد.
چندی پیش هزاران نفر از کاربران، طوماری اعتراضی را امضا کردند. در این نامه هزاران کاربر، صفحه‌ کلید مک بوک پرو‌ی سال ۲۰۱۶ به بعد را معیوب نامیدند و معتقدند این نقص از طراحی اشتباه شان به وجود آمده است.


رفع فیلترینگ اینترنت در بخشی از چین به منظور ترویج توریسم
چین قصد دارد در آینده بخشی از فیلترینگ اینترنت اعمال شده بر استان هاینان را به منظور ترویج توریسم متوقف کند. به گزارش دیجیاتو، افرادی که به مناطق مشخصی از این جزیره جنوبی استوایی می روند می توانند به فیس بوک، توئیتر و یوتیوب دسترسی داشته باشند. متوقف کردن فیلترینگ با هدف بدل شدن این بخش به بندر آزاد تا سال 2020 اعلام شده است. چین به واسطه سیستم فیلترینگ خود که «دیوار آتش بزرگ» نامیده شده، دسترسی به شبکه های اجتماعی خارجی و سایت های خبری خارجی را مسدود کرده است. توریست ها در آینده می توانند در دو شهر از استان هاینان به شبکه ها و سایت های یاد شده دسترسی داشته باشند.


فشارهابه  آمازون برای جلوگیری از فروش یک فناوری به پلیس
پس از اعلام فروش فناوری تشخیص چهره توسط آمازون به پلیس، این شرکت با بمبارانی از نامه‌ها و درخواست‌های اعتراض‌آمیز مواجه شده است.به گزارش زومیت شروع این مسئله زمانی بود که اتحادیه‌ آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) مدارک و ایمیل‌هایی را افشا کرد که نشان می داد آمازون نه تنها فناوری تشخیص چهره را به پلیس فروخته بلکه منابع خود را برای استقرار این سیستم در اختیار پلیس گذاشته است.


احیای عکس های 2 قرن پیش توسط پژوهشگران کانادایی
 گروهی از پژوهشگران دانشگاه وسترن در اونتاریوی کانادا با استفاده از یک فناوری مبتنی بر نور موفق به احیای عکس های بسیار قدیمی شده اند که در گذر زمان و به علت نگهداری نامناسب تقریبا از بین رفته بود .به گزارش فارس، برای احیای عکس های یادشده از فناوری سینکروترون استفاده شده است.سینکروترون نوعی شتاب دهنده ذرات به شکل یک حلقه دایره‌ای است که با کمک میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی، تابش الکترومغناطیسی تولید می‌کند. ذراتی که با سرعتی نزدیک به سرعت نور در یک محیط الکترومغناطیسی حرکت می‌کنند، در جهت حرکتشان، نوری منتشر می‌کنند که تابش سینکروترون یا نور سینکروترون نامیده می‌شود. تابش سینکروترون یک امکان توانمند برای مطالعه ساختمان مولکولی و تغییرات شکل و ترکیبات سلولی هنگام واکنش‌های شیمیایی است که در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی و کاربردی در فیزیک، پزشکی، عکاسی، صنعت، زیست‌شناسی، باستان شناسی و ... کاربرد دارد.


«اسپیس ایکس» ماهواره نظامی محرمانه آمریکا را به فضا می فرستد
شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس برنده قراردادی 130 میلیون دلاری به منظور ارسال یک ماهواره محرمانه وطبقه بندی شده نیروی هوایی ارتش آمریکا به فضا شده است.به گزارش فارس، شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس برنده قراردادی 130 میلیون دلاری به منظور ارسال یک ماهواره محرمانه  وطبقه بندی شده نیروی هوایی ارتش آمریکا به فضا شده است.