فیس بوک به دنبال ارائه‌ ویژگی مشاهده‌ زمان سپری‌شده
به‌ دنبال اقدامات اپل و گوگل برای ارائه‌ اطلاعات زمان سپری‌شده، فیس بوک نیز روی یک ویژگی به‌ نام «زمان سپری‌شده» کار می‌کند. به گزارش زومیت این ویژگی جدید به کاربران فیس بوک اجازه می‌دهد زمان سپری‌شده را در این رسانه‌ اجتماعی مشاهده کنند. این خبر، نخستین بار در تک‌کرانچ منتشر شد.فیس بوک گزینه‌ای به کاربر ارائه می‌کند تا با استفاده از آن بتواند یک محدودیت زمانی روزانه برای گذران وقت تنظیم کند و همچنین یک لینک در اختیار کاربر می‌گذارد تا اعلان‌های فیس بوک را مدیریت کند.


 "هوش مصنوعی" به مراکز خرید راه می‌یابد
شرکت "مارکز اند اسپنسر"( Marks & Spencer) در حال همکاری با "مایکروسافت" است تا چگونگی تاثیر فناوری "هوش مصنوعی"روی تجربه خرید کردن مردم را بسنجد.به گزارش ایسنا، فروشگاه "مارکز اند اسپنسر "( Marks & Spencer) که یک شرکت خرده‌فروشی انگلیسی و چندملیتی است و با در اختیار داشتن  هزار و ۱۰ شعبه فروشگاه های پوشاک، موادغذایی و کالاهای لوکس در انگلیس و ۴۰ کشور جهان فعالیت می‌کند، در حال همکاری با "مایکروسافت" است تا دریابد چگونه فناوری می‌تواند موجب بهبود در روند "خرید کردن" شود.هم اکنون "مایکروسافت" در حال کار روی این فناوری است که ‌ممکن است سبب حذف  صندوق داران  و خطوط پرداخت  از فروشگاه‌ها شود. M&S به اولین فروشگاه خرده‌فروشی دیجیتالی تبدیل خواهد شد.


ساخت میکرولیزری از دانه های پلیمری
محققان دانه های ریزی از پلیمر و ترکیب ذرات نانو ساخته اند که می توان از آن به عنوان میکرو لیزر کوچک استفاده کرد.به گزارش مهر ، محققان متوجه شده اند دانه های پلیمری با قطر پنج میکرون را می توان با ذرات نانو(سدیم، فلوراید ییتریوم که با تولیوم ترکیب شده باشد) مخلوط  کرد. این ترکیب در مجاورت نور مادون قرمز، اشعه هایی با طول موج خاص منتشر می کند.این معجون سبب می شود نور دور سطح داخلی هر دانه خم شود و نوعی تصادم ایجاد کند که به طور مداوم شدت نور را قدرتمندتر می کند.می توان از این لیزرهای کوچک حتی در وضعیت جامد و سخت نیز پنج ساعت مداوم استفاده کرد. حتی اگر این دانه ها وارد خون یا محیط های دیگر  شوند، بازهم قابلیت عملکرد دارند. همچنین آن ها به راحتی فرسوده نمی شوند.محققان متوجه شده اند این دانه را می توان پس از ماه ها یا سال ها به عنوان لیزر استفاده کرد.


ایجاد سردترین دمای هستی  درفضا
محققان ناسا اعلام کردند که ایجاد سردترین دمای هستی در فضا، ممکن است راه تولید رایانه‌های کوانتومی قدرتمند را هموار سازد.به گزارش ایسنا ، پیش از این ناسا اعلام کرده بود که قصد دارد دستگاهی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کند تا دمایی ۱۰ میلیارد برابر سردتر از دمای خلأ  را در فضا ایجاد کند.این دستگاه موسوم به "آزمایشگاه سرد اتم"(CAL)، ابزاری در اندازه یک جعبه یخ است. در این دستگاه از ترکیبی از لیزرها و آهن‌رباهای قدرتمند برای سرد و کند کردن ابری از اتم‌ها به اندازه ذره‌ای بالاتر از دمای صفر مطلق(منفی 273.15 درجه سلسیوس یا منفی 459.67 درجه فارنهایت) استفاده خواهد شد.این ماده عجیب که نه مایع است نه جامد و نه گاز، به دانشمندان کمک می‌کند که دنیای مکانیک کوانتومی را مشاهده کنند که در آن رفتار پدیده‌های فیزیکی در کوچک ترین مقیاس بررسی می‌شود.در این دمای بسیار سرد، اتم‌ها تقریبا هیچ حرکتی ندارند و به دانشمندان اجازه می‌دهند که رفتارهای بنیادی و رفتارهای کوانتومی اتم را بررسی کنند که این موضوع در دماهای بیشتر بسیار دشوار است.نتایج این پژوهش  ممکن است توسعه "رایانه‌های قدرتمند کوانتومی" را سرعت بخشد.


فضا نوردی که اولین عکس سلفی راگرفت
پیش از این که گرفتن عکس "سلفی" در دنیای مدرن متداول شود، یکی از فضانوردان ناسا اولین سلفی جهان را درفضا به ثبت رسانده است.به گزارش ایسنا ،  " باز آلدرین"( Buzz Aldrin) فضانورد آمریکایی ناسا اولین سلفی جهان را در فضا به ثبت رسانده است. اومتولد ۲۰ ژانویه ۱۹۳۰ میلادی است و و دومین انسانی است که طی ماموریت » آپولو ۱۱ » در ۲۱ ژوئیه ۱۹۶۹بر کره ماه گام نهاد.وی در ۱۲ نوامبر سال ۱۹۶۶ میلادی، طی پیاده روی فضایی خود در ماموریت «جمینای12 12  Gemini)» عکس  سلفی خود را هنگامی گرفت که دریچه فضاپیما باز بود.آلدرین این عکس را در حالتی غیر معمول انداخت، وی دوربین را در لبه دریچه فضاپیما قرار داد، کلاه ایمنی خود را سرش گذاشت و سپس اولین سلفی جهان را به ثبت رساند.


سرعت اینترنت را با استفاده از موبایل خود اندازه گیری کنید
 Internet Speed Meter Lite  اپلیکیشنی بسیار کاربردی در زمینه سنجش سرعت اینترنت توسط موبایل است که  به کاربر امکان می دهد تا  سرعت دقیق و جزئیات ریز اینترنت خود را بداند . به گزارش آخرین خبر، نرم افزار Internet Speed Meter Lite از ویژگی های مختلفی از جمله نمایش سرعت لحظه ای در نوار وظیفه ، نمایش آمار روزانه، نمایش میزان دیتای مصرفی به صورت جداگانه برای WiFi و شبکه موبایل، امکان ذخیره سازی ترافیک دیتای 30 روز آخر، مصرف کم باتری و داشتن تم های مختلف برخوردار است .


تبدیل نیروگاه زغال‌سنگ به نیروگاه ذخیره برق توسط مرسدس بنز
مرسدس بنز و شرکایش یک نیروگاه سوخت فسیلی را که با زغال‌سنگ کار می‌کرد، با استفاده از باتری‌های خودروهای الکتریکی خود به شبکه برق آلمان متصل کردند.به گزارش ایسنا ، 1920 باتری برای ایجاد این ایستگاه نسل سوم کنار هم قرار گرفته‌اند.از این ایستگاه جدید در جنوب وستفالن برای ذخیره انرژی از منابع تجدیدپذیر در صورت تولید برق بیش از میزان مورد نیاز استفاده می شود.