مدتی است برخی مشترکان موبایل ازگران شدن بسته‌های اینترنت موبایل خبرمی دهند. این موضوع به طور خاص؛ باعث اعتراض مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل شده است.به گفته مشترکان معترض ، قیمت بسته اینترنت‌ یکی از اپرتورها طی چند روز گذشته از 12 هزار تومان به 19 هزار تومان افزایش یافته است همچنین  بسته‌ یک‌ماهه اینترنت   اپراتور دیگری با تغییراتی در مدل عرضه بسته با قیمت بیشتری  نسبت به قبل عرضه شده است  به عنوان مثال ، این بسته‌های یک‌ماهه اینترنت همراه  با دو برابر اینترنت قابل استفاده از ساعت 2 تا 7 صبح در دسترس مشترکان قرار گرفته‌اند.بدین ترتیب با افزایش دو برابری  اینترنت از ساعت 2 تا 7 صبح ، در ظاهر خدمات بیشتری برای مشترک ایجاد شده و همین موضوع افزایش قیمت بسته رانیز به دنبال داشته است در حالی که برخی مشترکان معتقدند؛ گرانی بسته مذکور  اینترنت به بهانه افزایش خدمات اینترنت ،در ساعات 2 تا 7 صبح ، توجیهی برای افزایش قیمت این سرویس  است و این اقدام در حالی صورت گرفته است که اینترنت شبانه کارایی چندانی  برای آن ها ندارد و معمولا بلااستفاده می ماند .به دنبال گرانی بسته  های اینترنت موبایل  برخی کاربران ، با اعلام مصداق هایی از جمله  تغییر قیمت بسته اینترنت‌ یکی از اپراتورها از 12 هزار تومان به 19 هزار تومان، این موضوع را از طریق شبکه های اجتماعی  به وزیرارتباطات نیز منعکس کردند که البته محمد جواد آذری جهرمی در واکنشی توئیتری ؛  این افزایش قیمت را رد کرد و گفت: موضوع را بررسی کردم. این بسته‌ اینترنتی افزایش 7000 تومانی راتجربه نکرده است. با این حال وبا وجود رد گرانی قیمت اینترنت موبایل ازسوی وزیر؛ اعتراض کاربران به این موضوع همچنان پابرجاست .
همراه اول: هیچ افزایش قیمتی در بسته ها نداشته‌ایم
درپی اعتراض کاربران به افزایش قیمت اینترنت موبایل ؛ اپراتورهای اول ودوم نیز توضیحاتی را ارائه کرده اند از جمله این که اپراتور همراه اول با رد موضوع  افزایش قیمت‌ بسته‌های اینترنت به فارس اعلام کرده است : قیمت برخی بسته‌ها حتی کاهش هم داشته است برخی بسته‌ها نیز بدون تغییر مانده اند؛ البته برخی بسته‌های قدیمی حذف و بسته های جدیدی ارائه شده است  اما هیچ گونه افزایش قیمت در هیچ بسته ای نداشته ایم.همراه اول درباره مصداق‌هایی که از تغییر قیمت برخی بسته‌ها منتشر شده، توضیح داد: به عنوان مثال بسته مورد اشاره بسته تشویقی سال گذشته بوده که 2 بار نیز تمدید شده؛ اما برای فصل جاری بسته جدیدی ارائه شده است. بسته قبلی و بسته جدید اگرچه در مهلت 30 روزه زمان استفاده یکسان هستند اما در بسته جدید میزان گیگ ارائه شده افزایش یافته است. بنابراین این 2 بسته متفاوت هستند و از نظر قیمت نیز تفاوت دارند. ارائه بسته‌های ویژه با شرایط تخفیفی در مناسبت‌های مختلف جزو اختیارات اپراتورهاست و با تایید رگولاتوری ارائه می شود.
ایرانسل: بسته‌های جدید طبق الگوی مصرف مشترکان هستند
اپراتور  دوم نیز  در خصوص افزایش قیمت برخی بسته‌ها به  فارس می گوید : ایرانسل بر اساس الگوی مصرف مشترکان خود بسته‌های جدید و مقرون به صرفه اینترنت همراه ماهانه معرفی کرده است.مشترکان با توجه به شیوه مصرف و هزینه‌های خود تنوع بیشتری برای تهیه و استفاده از بسته‌های ماهانه ارائه شده، دارند.بسته‌های یک‌ماهه اینترنت همراه جدید ارائه شده ایرانسل با دو برابر اینترنت قابل استفاده از ساعت 2 تا 7 صبح در دسترس مشترکان قرار گرفته‌اند.به گزارش فارس، با این توضیحات مشخص است در ازای دریافت خدمت بیشتر، هزینه‌ای که مشترکان در بسته‌های اینترنت پرداخت می‌کنند نسبت به قبل افزایش یافته است.
رگولاتوری: بسته ها گران شده اما تخلفی صورت نگرفته !
خبرنگار خراسان ، برای پیگیری موضوع گرانی بسته های اینترنت همراه در شبکه دو اپراتور همراه اول وایرانسل ؛ با سازمان تنظیم مقررات تماس گرفت که طی آن معاون  نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ،ضمن تایید افزایش قیمت برخی بسته های اینترنت موبایل ،اعلام کرد که این افزایش قیمت ، خارج از چارچوبی که رگولاتوری برای  اپراتورهای موبایل مصوب کرده اتفاق نیفتاده است.
 به گفته  حقی، اپراتورها می توانند قیمت سرویس های خود را در چارچوب مصوب، تا سقف تعیین شده تغییر دهند و در این مورد خاص نیز بررسی ها نشان می دهد از آن جایی که قیمت برخی بسته ها افزایش یافته  این افزایش قیمت در چارچوب مقررات بوده و تخلفی نشده است .