"ایربگ گوشی" ساخته شد
انشجویان آلمانی توانستند یک راه حل برای افرادی که به طور مداوم گوشی‌های شان بر روی زمین می‌افتد، پیدا کنند.به گزارش ایسنا ، دانشجوی "دانشگاه آلن" (Aalen University) آلمان توانست یک ایربگ برای گوشی‌های هوشمند طراحی کند.این قاب گوشی "کنترل فعال"(AD) نام دارد و دارای حسگرهای مختلف و هشت فنر است که شبیه  قلاب یا نیزه هستند.این حسگرها می‌توانند به طور خودکار زمانی را که گوشی افراد در حال سقوط آزاد است تشخیص داده و سپس فنرها برای گرفتن گوشی در هنگام سقوط باز می‌شوند.هر گوشه این ایربگ دارای دو فنر است. کاربر پس از برداشتن گوشی از زمین می‌تواند فنرها را به سمت داخل جمع کند تا این دستگاه برای افتادن بعدی آماده باشد.این فناوری در آینده نزدیک در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

فناوری هوش مصنوعی به درمان دیابت شتافت
حققان دانشگاه واترلو در کانادا، با استفاده از فناوری رادار و هوش مصنوعی سیستمی طراحی کردند که مبتلایان به دیابت را از گرفتن نمونه خون برای اندازه گیری میزان قند، بی نیاز می کند.
به گزارش ایرنا ، این سیستم از فناوری رادار برای ارسال امواج رادیویی با فرکانس بالا به خون و دریافت امواج بازگشتی استفاده می کند. سپس این اطلاعات در اختیار یک نرم افزار قرار می گیرد که با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.این نرم افزارقادراست تغییرات گلوکز را بر اساس تغییرات بیش از 500 خصوصیت امواج رادیویی، محاسبه کند. در آزمایش های اولیه این سیستم محققان  توانستند قند خون داوطلبان را با دقت 80 درصد روش های متداول کنونی اندازه گیری کنند.