ضبط صدای افراد توسط فیس بوک
 

ایسنا - گزارش‌ها حاکی از آن است که فیس بوک به طور نامحسوس واکنش افراد حین تماشای تبلیغات را ضبط می‌کند. گفته می‌شود اختراع جدید فیس بوک به صورتی است که میکروفن گوشی افراد هنگام شنیدن صدای تلویزیون، روشن می‌شود. بر خلاف انتشار این خبر ، زاکربرگ، موسس فیس بوک این خبر را یک "تئوری توطئه" نامیده است. فیس بوک چند سال است که ایده‌های هیجان انگیز و پیچیده ای را ثبت کرده است. برای مثال در هفته اخیر اختراع تازه فیس بوک نشان داد که چگونه یک هوش مصنوعی می‌تواند وقایع مهم زندگی کاربران مانند تولد کودکشان یا مرگ والدین‌شان را پیش‌بینی کند. آخرین اختراع فیس بوک که به تازگی در روزنامه Metro UK منتشر شده است، نشان می‌دهد طرح جدید فیس بوک به صورتی است که میکروفن گوشی کاربران توسط سیگنال‌های غیر قابل شنیدن تلویزیون، هدف قرار می‌گیرد. در این طرح فیس بوک به صورت مخفیانه واکنش افراد را به محتوای تبلیغات تلویزیون ضبط می‌کند.


روبات معروف ژاپنی بازنشسته شد
 

ایسنا - شرکت هوندا، سازنده "آسیمو" روبات انسان‌نمای سرشناس ژاپنی اعلام کرد که با توقف به‌روزرسانی، این روبات رسما بازنشسته خواهد شد. یک گزارش بین‌المللی جدید نشان می‌دهد که شرکت هوندا، دیگر روبات محبوب خود را تغذیه نخواهد کرد و عملا آن را بازنشسته می‌کند. طبق این گزارش، این شرکت به طور کامل تمام برنامه‌های توسعه "آسیمو" را متوقف کرده است و در عوض روی توسعه روبات‌های کاربردی‌تر تمرکز خواهد کرد. "هاجیمه کانیکو"، سخنگوی هوندا به خبرگزاری فرانسه گفت: ما همچنان تحقیقات درباره توسعه روبات‌های انسان‌نما را ادامه خواهیم داد اما روبات‌های آینده ما ممکن است با نام ""آسیمو" نباشند. "آسیمو"(ASIMO) مخفف گام پیشرفته در تحرک نوآورانه است و اولین محصول آن در سال 2000 رونمایی شد. آسیمو نتیجه 10 سال تحقیق و توسعه روباتیک هوندا بود.


شمارش معکوس تا طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن
ایسنا - ماه گرفتگی کامل سال 2018 در 27 تا 28 ژوئیه رخ خواهد داد. این ماه گرفتگی‌ طولانی‌ترین ماه گرفتگی است که در قرن بیست و یکم رخ خواهد داد. این ماه گرفتگی موسوم به "ماه سرخ"(blood moon) فاز کامل خود را در یک ساعت و 43 دقیقه در 27 ژوئیه، زمانی که "قمر زمین" به رنگ قرمز یا قهوه‌ای پر زرق و برق نمایش داده می‌شود، به پایان خواهد رساند. این رویداد آسمانی پیش‌بینی شده تقریبا چهار ساعت به طول می‌انجامد. طی این ماه گرفتگی، ماه به رنگ قرمز تیره یا قرمز مایل به قهوه‌ای ظاهر می‌شود، اما به طور کامل تاریک نمی‌شود، زیرا بخشی از نور خورشید که از طریق جو زمین عبور می‌کند در اطراف لبه زمین خم می‌شود و به سطح ماه می‌افتد. تمام رنگ‌های روشن مانند رنگ قرمز تیره یا نارنجی در ماه گرفتگی ماه ژوئیه نمایش داده می‌شوند.