ارتباط میان نقص بینایی و کاهش عملکرد ذهن
ایسنا - پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند ارتباط میان نقص بینایی و کاهش عملکرد ذهن را در سنین بالا مشخص کنند. پژوهش جدیدی که در آمریکا انجام شد، نشان می‌دهد میان نقص بینایی و کاهش عملکرد شناختی، ارتباط وجود دارد. در این پژوهش جدید که در "دانشگاه میامی" (UM) آمریکا انجام گرفت، داده‌های مربوط به سلامتی 2500 شرکت‌کننده بزرگ سال که در سنین 65 تا 84 سال قرار داشتند، بررسی شد و پژوهشگران، ارتباطی را میان سطح کمبود بینایی و کاهش عملکرد ذهنی یافتند. با وجود این، عملکرد شناختی، تاثیر شدیدی بر بینایی ندارد. "دیان ژنگ"(Diane Zheng)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: این پژوهش، نخستین بررسی است که نشان می‌هد بینایی، عامل غالبی در ارتباط با عملکرد ذهنی است. در هر حال، یافته‌ها ثابت نمی‌کند که فقدان بینایی، موجب کاهش عملکرد ذهنی است.


جلوگیری از تعریق مفرط با پد دارویی جدید
ایسنا - سازمان غذا و داروی آمریکا به تازگی اولین دارویی را که به شکل یک پد است و با غیرفعال کردن غدد عرق، مانع از تعریق بیش از حد زیر بغل می‌شود، تایید کرده است. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اولین دارویی را که به طور خاص به مبارزه با تعریق بیش از حد زیر بغل می‌رود، تایید کرده است. "کیوبرکسزا"(Qbrexza) می‌تواند به کاهش تاثیرات منفی تعریق مفرط زیر بغل در زندگی افراد مبتلا کمک کند. سازمان غذا و داروی آمریکا در روز 29 ژوئن، تاییدیه اولین دارویی را که برای کاهش عرق کردن بیش از اندازه ساخته شده است، صادر کرد. این دارو داخل یک پارچه است و به شکلی ساخته شده است که اگر روزانه یک بار روی پوست زیر بغل کشیده شود، مانع فعالیت غدد عرق می شود.


طرح سوال در استوری اینستاگرام ممکن شد
فارس- پیش از این امکان ارسال نظرسنجی در استوری اینستاگرام ممکن شده بود و حالا کاربران می‌توانند برای دریافت بازخوردهای بیشتر، سؤالاتی را در این بخش مطرح کنند. ارائه این خدمات به طور آزمایشی برای برخی کاربران اینستاگرام آغاز شده و قرار است در آینده نزدیک تمامی کاربران این شبکه اجتماعی بتوانند سوالاتی را در استوری های اینستاگرام مطرح کنند. دوستان و تعقیب کنندگان شما در اینستاگرام می توانند با تایپ مطالبشان به سوالات یادشده پاسخ دهند. اینستاگرام ارائه چنین خدماتی را تایید کرده اما هنوز درباره جزئیات آن اطلاعاتی را منتشر نکرده است. فعلا این خدمات برای کاربران کشورهایی مانند ایتالیا و اندونزی فعال شده است. اینستاگرام در ماه های اخیر برای افزایش امکانات و قابلیت های بخش استوری خود تلاش می کند و ارسال ویدئوهای طولانی، چت ویدئوهای گروهی، افزودن فایل صوتی به استوری و غیره را ممکن کرده است.