مارک زاکربرگ ، بنیان گذار  فیس بوک با کنار زدن   وارن بافت (سرمایه گذار قدیمی آمریکایی) در جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان ایستاد. ثروت مدیر عامل فیس بوک به 81.6 میلیارد دلار می رسد و به این ترتیب او سومین فرد

 ثروتمند دنیا لقب گرفت.اکنون ثروت زاکربرگ ۳۷۳ میلیون دلار بیش از وارن بافت است.
در فهرست ثروتمندترین افراد جهان، موسس فیس بوک پس از جف بزوس (صاحب خرده فروشی آنلاین آمازون) و بیل گیتس(صاحب مایکروسافت) قرار دارد. حدود ۹۸ درصد ثروت زاکر برگ به سهام او در فیس بوک تعلق دارد. این نخستین بار است که سه مقام اول فهرست افراد ثروتمند دنیا در صنعت فناوری فعال هستند. این درحالی است که چندی پیش به دلیل رسوایی افشای اطلاعات کاربران، ارزش سهام فیس بوک به شدت سقوط کرد و در ۲۷ مارس به 152.22 دلار رسید.
 اما اکنون ارزش سهام فیس بوک به رقم بی سابقه 203.23 دلار رسیده است.مارک الیوت زاکربرگ  برنامه نویس رایانه و مؤسس  شبکه اجتماعی آنلاین   فیس‌بوک در آمریکاست. در فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی زاکربرگ همراه با چند دانشجوی هم اتاقی اش، ادواردو ساورین(Eduardo Saverin)، اندرو مک کالوم(Andrew McCollum)، و داستین موسکاویتز(Dustin Moskovitz) شبکه اجتماعی فیس بوک را راه اندازی کردند. آن‌ها فیس بوک را از اتاق خوابگاه‌شان در دانشگاه هاروارد راه اندازی و سپس شروع به معرفی آن به دانشجویان دانشکده‌های دیگر کردند. بعد فیس بوک به سرعت گسترش یافت به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران فیس بوک حدود یک میلیارد نفر بود. هم اکنون این رقم بیش از 1.5 میلیارد نفر است.