طرح سوال توسط مخاطبان در استوری اینستاگرام ممکن شد
اینستاگرام در ماه اکتبر قابلیت نظرسنجی را به این شبکه اجتماعی افزود تا کاربران به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشند. حالا این قابلیت متنوع تر نیز شده است.به گزارش مهر ، قابلیت جدید در بخش برچسب ها یا استیکرها در دسترس است. کاربر پس از ضربه زدن با انگشت روی این بخش می تواند مطلبی را تایپ کند که نشانه آمادگی وی برای دریافت سوالات کاربران است. به عنوان مثال فرد می تواند بنویسد در ایستگاه اتوبوس منتظر هستم. از من یک سوال بپرس!سپس تعقیب کنندگان هر فرد می توانند به این سوالات پاسخ دهند و کاربر می تواند پاسخ های یادشده را مشاهده کند. کاربر همچنین می تواند بررسی کند که چه کسانی به سوالات وی پاسخ داده اند. 
انگلیس فیس بوک را ۵۰۰ هزار دلار جریمه کرد
فیس بوک به دلیل نشت اطلاعات کاربران خود در رسوایی «کمبریج آنالیتیکا» در انگلیس ۵۰۰ هزار دلار جریمه شده است.به گزارش مهر ، بنابر تشخیص سازمان نظارت بر حفاظت از اطلاعات انگلیس، این شبکه اجتماعی نتوانسته است از اطلاعات کاربران خود محافظت کند و اجازه داده است اطلاعات شخصی آنان توسط دیگران جمع آوری شود. به این ترتیب طبق قانون حفاظت از اطلاعات ۱۹۹۸ این کشور، این نشت اطلاعاتی به حساب می آید.اگر این افشای اطلاعات پس از ماه می ۲۰۱۸ اتفاق می افتاد، تحت قانون جدید فیس بوک احتمالا با جریمه بیشتری روبه رو می شد که شامل ۴ درصد درآمد سالانه یا ۲۰ میلیون یورو است.
ترمیم عکس‌های پیکسلی با هوش مصنوعی
شرکت "انویدیا"، روشی برای ترمیم عکس‌های پیکسلی با آموزش هوش مصنوعی ارائه داده است.به گزارش ایسنا ، این طرح، یک شبکه عصبی است که می‌تواند عکس‌های پیکسل شده را ترمیم کند.پیش از این، برای این که هوش مصنوعی، چگونگی درست کردن تفاوت‌ها را یاد بگیرد، یک عکس پیکسلی و یک عکس بدون پیکسل مورد نیاز بود. در این روش جدید، دیگر نیازی به عکس بدون پیکسل نیست و هوش مصنوعی می‌تواند اختلالات و پیکسل‌ها را رفع و به صورت خودکار، عکس را ترمیم کند.
تولید سبک ترین دوچرخه برقی تاشوی جهان
تولید دوچرخه های سبکی که تحمل وزن انسان ها   و در عین حال کارایی مناسبی داشته باشند، چالشی جدی محسوب می شود.به گزارش خبرآنلاین ، این دوچرخه تنها 10.4 کیلوگرم وزن دارد و شرکت سازنده آنProdrive سابقه تولید دوچرخه های تاشوی بسیار سبک را که تنها 6.7 کیلوگرم وزن داشته اند، نیز دارد. البته آن دوچرخه برقی نبوده است.دوچرخه برقی تازه این شرکت بدنه ای از جنس کربن دارد و مجهز به موتور ۲۵۰ واتی و باتری لیتیومی ۱۶۰ وات ساعتی است. یکی از قابلیت های جالب این دوچرخه سازگاری آن با فناوری بلوتوث است. 
کشف فسیل یک دایناسور غول پیکر 
به تازگی فسیلی متعلق به یک دایناسور عظیم و گیاهخوار در آرژانتین کشف شده که تخمین زده می شود در بزرگ سالی حدود۹ تن وزن داشته است. این حیوان به دوره تریاسیک تعلق داشته است.به گزارش مهر به نقل از یاهو نیوز، استخوان های یک دایناسور عظیم کشف شده است که تخمین زده می شود در بزرگ سالی بیش از ۹ تن وزن داشته است.بقایای این دایناسور به نام Ingentia Prima ( نخستین غول پیکر) در آرژانتین کشف شده است. این استخوان ها سه برابر نمونه های کشف شده پیشین از دوره تریاسیک هستند.
انسان می‌توانست چند دهه قبل به مریخ برود
به گفته "کریس هدفیلد"( Chris Hadfield) فضانورد کانادایی ناسا، اعزام انسان به سیاره سرخ می‌توانست در دهه‌های گذشته به واقعیت مبدل شود.به گزارش ایسنا، فضانورد کانادایی ناسا مدعی شده است که امکان اعزام فضانورد به مریخ دردهه‌های گذشته نیز وجود داشت ولی با خطر زیادی همراه بود.