۸ میلیون فالوئر حساب رسمی توئیتر کاهش یافت

مهر - پس از اجرای اقدام پاک سازی حساب های کاربری قفل شده در توئیتر، از تعداد فالوئرهای حساب رسمی توئیتر هشت میلیون حساب کاربری پاک شد. در پی اقدام توئیتر برای پاک سازی این شبکه اجتماعی از حساب های کاربری تقلبی،  تعدادی از کاربران پرطرفدار آن با کاهش تعداد فالوئر روبه رو شدند. دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا)، الون ماسک (مدیر عامل شرکت تسلا)، جک دورسی (مدیر ارشد اجرایی توئیتر) و عده ای از هنرپیشگان از جمله کاربرانی بودند که با کاهش چند هزار نفری فالوئرهایشان روبه رو شدند. توئیتر روز چهارشنبه اعلام کرد فالوئرهایی باحساب های کاربری قفل را پاک سازی می کند. این آخرین تلاش توئیتر برای پاک سازی حساب های کاربری تقلبی و روبات ها از این شبکه اجتماعی است. اوایل هفته گذشته دورسی در یک توئیت نوشت: این هفته ما حساب های کاربری قفل شده (که تغییرات مشکوکی در رفتار این حساب کاربری مشاهده شود) را از فهرست فالوئرهای پروفایل کاربران در سراسر جهان پاک می کنیم. به همین دلیل تعداد فالوئرهای بسیاری از پروفایل ها کاهش می یابد. او در توئیتی دیگر اعلام کرد در نتیجه این اقدام ۲۰۰ هزار فالوئر از دست داده است. طبق اطلاعات شرکت Socialbakers تاکنون حساب کاربری رسمی توئیتر بیشترین تعداد فالوئر را از دست داده است. به طوری که حدود هشت میلیون حساب کاربری در بخش فالوئرهای آن پاک شده است.
قابلیت حذف جست وجوی ویدئو در آپدیت جدید یوتیوب
مهر - یوتیوب قابلیت جدیدی اضافه کرده و به کاربران خود اجازه می دهد تاریخچه جست وجوی ویدئوهای خود را حذف کنند. اپلیکیشن یوتیوب ویژگی Incognito را برای کاربران اندروید فراهم کرده است. با کمک این قابلیت هرگونه ویدئویی از تاریخچه نمایش دستگاه کاربر حذف می شود. گوگل کروم نیز مشابه این قابلیت را برای پاک کردن تاریخچه جست وجو ها ارائه می کند.  گوگل به طور پیش فرض هرآن چه که کاربر جست وجو کند و در پلتفورم پخش ویدئو به نمایش درآید، ثبت می کند. این فرایند برای شخصی سازی پیشنهاد ویدئوها و بهبود تبلیغات هدفمند ارائه می شود.  به هرحال  مواقعی که فرد تمایلی ندارد جست وجو برای یک ویدئوی خاص در تاریخچه گوگل ثبت شود، می تواند از حالت Incognito  استفاده کند. در این حالت قابلیت ردیابی گوگل خاموش می شود. هرچند این ویژگی هنوز هم به ISP ها اجازه می دهد تمام فعالیت های کاربر را رصد کنند.
کیبورد جدید گوگل رونمایی شد 
مهر - گوگل کدهای مورس را برای کیبورد دستگاه های iOS ارائه کرده است. همچنین این شرکت اپلیکیشنی ارائه کرده که در کمتر از یک ساعت کدهای مورس را به کاربر می آموزد. گوگل اعلام کرده کد های مورس را برای Gboard در iOS به کار می گیرد. این شرکت برای نخستین بار کد مورس را پس از ارائه نسخه اندروید Gboard در مدت کوتاهی برای iOS نیز ارائه کرد. علاوه بر آن گوگل ادعا می کند نسخه اندروید شامل چند ارتقا نیز شده است. به هرحال پس از فعال سازی این قابلیت، کدهای مورس بخش کیبورد را با دو نقطه بزرگ و آیکن dash پر می کنند. هنگام ضربه روی آیکن ها کلمات پیشنهادی بالای کیبورد نمایش داده می شوند. گوگل همچنین یک بازی آموزش تایپ مورس نیز ابداع کرده که به کاربران کدهای مورس را در کمتر از یک ساعت آموزش می دهد. می توان از این قابلیت در موبایل و دسکتاپ هم استفاده کرد.
طراحی اولین هتل فضایی جهان آماده شد
ایسنا - فیلیپ استارک طراح فرانسوی، طراحی اولین هتل فضایی جهان را آماده کرد. "فیلیپ استارک" طراح فرانسوی  طرحی را برای بخش‌های مسکونی اولین هتل فضایی تجاری جهان که قرار است در سال 2020 ساخته شود، ارائه داده است. این کار به سفارش شرکت اکتشاف فضایی آکسون اسپیس (Axion Space) به طور خاص برای گردشگری فضایی تهیه شده است. "استارک" طراحی برای اقامتگاه فضایی تجاری را برنامه‌ای رویایی می‌داند که شور و شوق واقعی به وجود می‌آورد. وی معتقد است در این طرح باید ایجاد شرایط راحت، هماهنگی کامل با ارزش‌های انسانی و حرکات بدن انسان در بی وزنی رعایت شود به گونه‌ای که مسافر از لحاظ جسمی و روحی احساس آزادی و زندگی در جهانی در حال گسترش را حس کند.