4 میلیارد نفر در جهان کاربر اینترنت هستند
براساس بررسی منتشر شده توسط سایت «wearesocial»، هم اکنون بیش از چهار میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارند. بر این اساس، تعداد کاربران اینترنت در جهان تا ابتدای سال 2017 از رقم چهار میلیارد کاربر عبور کرد و اکنون بیش از 60 درصد جمعیت جهان، آنلاین هستند و به اینترنت دسترسی دارند. کاهش قیمت اینترنت و افزایش درآمد مردم جهان در سال 2016 باعث شده تا بیش از 700 میلیون نفر از مردم جهان به‌طور متوسط در ماه به اینترنت 500 مگابایتی دسترسی پیدا کنند. در همین حال، تعداد کاربران خارج از محیط 3G و 4G به 1.6 میلیارد نفر رسیده که در مقایسه با رقم دو میلیارد در سال 2014، رقم جدید 1.6 میلیارد نشان‌دهنده بهبود ارتباطاتی در حوزه پهنای باند موبایل محسوب می‌شود.
آلوده بودن سالادهای مک دونالد به انگل خطرناک
فارس - شرکت مک دونالد مجبور شد تمامی سالادهای موجود در سه هزار شعبه خود را به علت آلودگی به نوعی انگل خطرناک مدفوع،جمع آوری کند. مصرف برخی از سالادهای موجود که از طریق شعب مک دونالد در ۱۴ ایالت آمریکا توزیع می شدند، موجب بیماری افرادی در ایالت های آیوا و ایلینویز شده است. به دنبال انتشار اخباری در این زمینه، مک دونالد به سرعت سالادهای یادشده را از شعب خود درایالت های میشیگان، اوهایو، مینه سوتا، داکوتای جنوبی، نبراسکا، مونتانا، داکوتای شمالی، کنتاکی، ویرجینیای غربی و میسوری نیز جمع آوری کرد. مک دونالد همچنین در حال همکاری با اداره غذا و داروی آمریکاست تا نحوه آلوده شدن سالادهای مذکور به انگل clyclospora مشخص شود. انگل یادشده که باعث ابتلای افراد به اسهال می شود، از طریق استفاده از آب و غذاهای غیربهداشتی منتقل می شود و می تواند سلامت افراد را به طور جدی به خطر اندازد.
گرمای شدید روی تفکر تاثیر می‌گذارد!
ایسنا - یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد تجربه دوره‌های گرمای شدید، می‌تواند روی نحوه فکر کردن و تصمیم‌گیری ما تاثیرگذار باشد. اگر هوای گرم تابستان شما را کُند می‌کند، شما تنها نیستید. مطالعه جدید دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، نشان می‌دهد گرمای شدید می‌تواند بر توانایی‌های شناختی و ادراک تاثیر منفی بگذارد به گونه ای که حتی ممکن است تا بعد از کاهش دما نیز طول بکشد. این مطالعه روی تاثیر دوره‌های شدید گرما بر دانش‌آموزان تمرکز داشت. تاکنون کاملا ثابت شده است که شرایط شدید آب و هوایی و امواج گرما، می‌تواند سلامت جسم را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع به ویژه درخصوص سلامت سالمندان صادق است. با این حال، این مطالعه یکی از معدود پژوهش‌هایی است که می‌گوید صرف نظر از سن، درجه حرارت بالا می‌تواند بر توانایی شناختی افراد تأثیر بگذارد.
با لامپ عروس دریایی، خود را در دریا حس کنید
فارس - پیوند هنر و طبیعت، همیشه منجر به تولید محصولات جذاب و جالبی شده و این بار نیز یک طراح آلمانی لامپ بسیار زیبایی را با الهام گرفتن از عروس دریایی عرضه کرده است. این لامپ به گونه ای ساخته شده که از وضعیت شناور و معلق ماندن عروس دریایی در آب اقیانوس تقلید می کند. لامپ یادشده را می توان به راحتی در اماکن مختلف نصب کرد و از نور وهمین طور ظاهر جذاب آن لذت برد. در صورت روشن کردن این لامپ در یک محیط تاریک، حرکات و ظاهر این لامپ باعث می شود کاربر خود را درون دریا تصور کند. Max Jürgensen سازنده این لامپ می گوید همیشه از مشاهده حرکات عروس دریایی در اعماق اقیانوس لذت می برده و از همین رو تصمیم گرفته است این زیبایی را در طراحی تازه ترین لامپ خود منعکس کند.
تشخیص زودهنگام بیماری‌ها ممکن می‌شود
ایسنا - محققان موسسه فناوری کالیفرنیا برای اولین‌بار موفق شدند با ساخت شبکه عصبی مصنوعی از DNA، اعداد نوشته شده با مولکول را تشخیص دهند. اهمیت این دستاورد، شناسایی و تشخیص سیگنال‌های بیماری، قبل از مشاهده علایم در بدن است. مثلا با این روش می‌توان سرطان را بسیار زودتر از روش‌های رایج شناسایی کرد. از آن جا ‌که تشخیص زودهنگام هر نوع بیماری یعنی درمان سریع‌تر آن، پس این روش می‌تواند در دنیای پزشکی تحول عظیمی ایجاد کند. شبکه عصبی مصنوعی شامل روش‌های محاسباتی نوین برای یادگیری ماشینی، نمایش دانش و در انتها اعمال دانش به دست آمده برای بیش‌بینی پاسخ‌های خروجی از سامانه‌های پیچیده است. ایده اصلی این گونه شبکه‌ها تا حدودی  از شیوه کارکرد سیستم عصبی زیستی برای پردازش داده‌ها الهام‌گرفته و اطلاعات به منظور یادگیری و ایجاد دانش است.
استخراج آب از «ماه» عملیاتی می‌شود
فارس - گروهی از دانشمندان، مهندسان و متخصصان حوزه معدن قصد دارند با تهیه نقشه راهی به منظور انجام اکتشافات پیشرفته در کره ماه، یخ‌های موجود در قمر زمین را استخراج کنند. هدف از استخراج یخ های کره ماه، تبدیل آن ها به اکسیژن، آب مایع و همین طور سوخت سفینه های فضایی است. بر اساس بررسی های انجام شده، این نوع یخ ها بیشتر در نواحی قطبی کره ماه قرار گرفته اند و در صورت استخراج، می توان از آن ها برای تداوم حیات در کره ماه و حضور طولانی مدت فضانوردان در این قمر بهره گرفت. علاوه بر این، سرمایه گذاری در این زمینه می تواند در درازمدت بسیار سودآور باشد. از جمله شرکت های سرمایه گذار در این باره می توان به یونایتد لنچ الاینس اشاره کرد که به ازای هر کیلوگرم سوخت موشکی که به این شیوه تهیه شود، سه هزار دلار به عوامل این کار پرداخت خواهد کرد.