اینستاگرام حذف بی دردسر تعقیب کنندگان مزاحم را ممکن می کند
فارس - اگر حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را به حالت عمومی قرار داده اید راهی برای جلوگیری از دسترسی کاربران به فید شما وجود ندارد. 
 همین مسئله موجب مزاحمت های برخی کاربران برای مالکان این نوع حساب های کاربری شده است و با توجه به این که افراد مشهور و شخصیت های شناخته شده چاره ای جز استفاده از حساب های کاربری عمومی ندارند، این ضعف اینستاگرام می تواند مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند. همین مسئله باعث شده است اینستاگرام تغییراتی در تنظیمات خود ایجاد و تلاش کند به کاربران قابلیت بیشتری برای کنترل مستقیم فهرست تعقیب کنندگان شان بدهد.
فیس بوک در حذف مطالب نژادپرستانه و نفرت انگیز سهل انگاری می‌کند
فارس - بر اساس اسنادی که به تازگی منتشر شده است، اشخاص ثالثی که وظیفه حذف مطالب تند و نژادپرستانه و همین طور افراطی را از فیس بوک بر عهده دارند، این کار را به درستی انجام نمی دهند.  بررسی های یک روزنامه نگار انگلیسی درباره جدیت فیس بوک در زمینه حذف مطالب تند وافراطی از این شبکه اجتماعی نشان می دهد شرکت یادشده افرادی را برای این کار به خدمت گرفته که در  زمینه حذف پست ها و مطالب راست گرایانه افراطی جدیت ندارند.
افتضاح فناورانه انتخاباتی در آمریکا
فارس - یک شرکت مهم سازنده دستگاه های رای گیری الکترونیک در آمریکا به تازگی با ارسال نامه ای برای سناتوری در این کشور افشا کرده که دسترسی از راه دور به نرم افزار این دستگاه ها ممکن است.  بر اساس همین خبر، نرم افزاری که برای استفاده در دستگاه های یادشده طراحی شده، به مدت شش سال از راه دور قابل دسترس بوده است. همین مسئله باعث شده نگرانی هایی درباره امنیت این دستگاه ها و همین طور امکان سوءاستفاده از آن ها برای دستکاری در نتایج شمارش آرا به وجود آید. بر اساس نامه ارسال شده توسط شرکت Election Systems & Software به سناتور دموکرات ران ویدن در آوریل گذشته که به تازگی به دست رسانه ها رسیده است، برنامه کنترل از راه دوری موسوم به pcAnywhere از سال 2000 تا 2006 روی دستگاه های رای گیری این شرکت نصب شده بود.
گوگل برای کاربرانش شغل می‌یابد
ایسنا - گوگل در نوار جست وجوی خود ویژگی جدیدی را برای مردم انگلیس ارائه داده است که با استفاده از آن می‌توان مراکز شغلی نزدیک محل زندگی را پیدا کرد. "گوگل" ویژگی جدیدی در نوار جست‌وجوی خود اضافه کرده است که می‌توان با جست‌وجوی جملاتی مانند "شغل‌های نزدیک من"(jobs near me )  یا "مشاغل بانکی"(banking jobs) شغل مد نظر خود را پیدا کرد. البته این امکان جدید در گام اول تنها برای مردم انگلیس قابل استفاده است. در این ویژگی جدید کاربران می‌توانند ویژگی‌های آن شغل، میزان حقوق و راه های رفت و آمد به محل کار را با استفاده از "گوگل مپس" (Google Maps) دریابند. همچنین کاربران می‌توانند شغل‌های مورد علاقه خود را که به ‌آن‌ها پیشنهاد شد ذخیره کنند و قسمت "پیغام گوگل"( notifications)  سیستم را روشن کنند تا شغل‌های مورد علاقه‌ آن‌ها برایشان به نمایش گذاشته شود. مدیر محصولات گوگل اظهار کرد، امروزه تعداد افرادی که در گوگل جست‌وجو می کنند، رو به افزایش است.
تعهد غول‌های فناوری به مقابله با روبات‌های قاتل!
ایسنا - شرکت‌ها و افراد فعال در حوزه فناوری، تعهدنامه‌ای را برای مقابله با سلاح‌های روباتیک کشنده امضا کرده‌اند. تعدادی از روسای بزرگ ترین سازمان‌های مربوط به علم و صنعت، تعهدی درباره مقابله با گسترش سیستم‌ سلاح‌های خودکار با استفاده از هوش مصنوعی امضا کرده‌اند. مهندسان و دانشمندان تاکید کردند که نه در گسترش، تولید، تجارت یا استفاده از سلاح‌های مرگبار شرکت می‌کنند و نه از این کار حمایت خواهند کرد. "سلاح‌های مرگبار خودکار"(LAWS)، سلاح‌هایی هستند که بدون دخالت و تصمیم‌گیری انسان، می‌توانند هدف را شناسایی کنند و موجب مرگ یک انسان شوند.