رعد و برق دارای بویی متفاوت است
فارس - هنگامی که رعد و برق رخ می‌دهد انشعابات زنجیره‌ای و درخشان آن در آسمان نمایان و صدای بلند آن شنیده می‌شود که علاوه بر این دو، رعد و برق دارای بوی متفاوتی است.براساس گزارش «ساینس آلرت»، رعد و برق علاوه بر صدا و نور دارای بوی متفاوتی است اما برخلاف نور درخشان و صدای غرشش، بوی بسیار کمی دارد که ممکن است شما آن را تجربه کرده باشید. هنگامی که رعد و برق رخ می‌دهد هوا را تا 30 هزار درجه سلسیوس (50 درجه فارنهایت) گرم می‌کند. انبساط سریع هوا صدای غرشی را تولید می‌کند که شما آن را به عنوان رعد و برق می‌شناسید. طبق این گزارش، هوا از 78 درصد نیتروژن  و تقریبا 20 درصد اکسیژن تشکیل شده است. هنگامی که رعد و برق هوا را گرم می‌کند، این گرما پیوستگی عناصر را از بین می‌برد. 
خداحافظی با سیستم عامل اندروید تا 3 سال دیگر قطعی است
فارس - گوگل بی سروصدا در تلاش برای بازنشسته کردن سیستم عامل اندروید است، سیستم عاملی که هم اکنون بر روی بیش از سه چهارم گوشی های هوشمند جهان نصب شده است. اگر چه گوگل درباره زمان عرضه سیستم عامل جدید خود اطلاع رسانی دقیقی نکرده، اما گفته می شود این نرم افزار تا سه سال دیگر در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. تلاش برای تولید سیستم عامل مذکور از دو سال قبل آغاز شده و گروهی متشکل از 100 مهندس گوگل با مخفی کاری فراوان تلاش می کنند تا جایگزین اندروید را تولید کنند. سیستم عامل جدید به گونه ای طراحی می شود که برروی تمامی تولیدات سخت افزاری گوگل قابل نصب و استفاده باشد بنابراین احتمالا سیستم عامل کروم را هم بازنشسته می کند.
اعتراض رئیس جمهور آمریکا به جریمه گوگل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جریمه 5 میلیارد دلاری گوگل توسط کمیسیون اروپایی را نشانه ای از دشمنی و عدم اتحاد اروپا و ایالات متحده دانسته است. ترامپ با ارسال پیامی در توئیتر تصریح کرد: از نظر وی اتحادیه اروپا  در تلاش است که از فرصت های موجود علیه آمریکا استفاده کند. علت جریمه گوگل توسط کمیسیون اروپایی انحصارطلبی این شرکت آمریکایی است. از نظر کمیسیون مذکور گوگل از بازار گسترده و انحصاری سیستم عامل اندروید برای افزایش تسلط جست وجوگر اینترنتی خود بر دنیای اینترنت بهره می گیرد و مانع از فعالیت های تجاری آزادانه رقبایش می شود.