فروش ارزان ترین خودروی جهان متوقف می شود
فارس - شرکت هندی تاتا که با اجرای روش هایی خلاقانه در زمینه طراحی و تولید خودروهای سواری موفق به تولید ارزان قیمت ترین خودروی جهان موسوم به نانو شده بود، فروش خودروی مذکور را متوقف می کند. این خودرو اولین بار در سال 2008 عرضه شد و با عرضه آن افراد فقیری که هرگز نمی توانستند خرید خودرو را به مخیله شان راه دهند نیز مالک اتومبیل های سواری شدند. این شرکت هندی می گوید از ابتدای سال 2019 تولید و فروش خودروی نانو را متوقف می کند. علت اصلی آن کاهش فروش خودروی مذکور است. در حالی که این شرکت در سال گذشته 275 خودروی نانو فروخته بود، در ماه ژوئن گذشته تنها یک سفارش تولید این خودرو را دریافت کرد. 
4 روز مانده تا طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن
ایسنا - طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن 21 ، 27 تا 28 ژوئیه (5 تا 6 مرداد) سال 2018 رخ خواهد داد. این ماه گرفتگی به دلیل طولانی بودنش قابل توجه نیست بلکه نکته قابل توجه این ماه گرفتگی گستردگی آن است زیرا افراد سراسر جهان قادر به مشاهده این پدیده خواهند بود. این ماه گرفتگی کامل از ساعت 15:30 به وقت منطقه زمانی شرقی(12 شب به وقت تهران) و تا ساعت 17:13 به وقت منطقه زمانی شرقی(1:43 بامداد به وقت تهران) رخ خواهد داد . اوج این ماه گرفتگی موسوم به "ماه سرخ"(blood moon)در ساعت 16:21 منطقه زمانی شرقی(51 دقیقه بامداد به وقت تهران) زمانی که قمر زمین به رنگ قرمز یا قهوه‌ای پر زرق و برق نمایش داده می‌شود، اتفاق خواهد افتاد. آمریکای شمالی تنها قاره‌ای است که قادر به مشاهده این خسوف نیست.
فیلم‌برداری از عمق 100 متری آب با پهپاد زیردریایی
یک شرکت چینی، یک پهپاد زیرآبی ابداع کرده است که می‌تواند از عمق 100 متری دریا فیلم برداری کند. این پهپاد موسوم به "گلادیوس"(Gladius) می‌تواند بیش از چهار ساعت در عمق 100 متری شناور باشد. گلادیوس به یک دوربین مافوق دقیق با حافظه داخلی 64 گیگابایت و نورافکن‌های 2400 لومن مجهز است که امکان اکتشافات جذاب زیردریایی را فراهم می‌کند. پهپادهای زیردریایی، مزایای قابل توجهی از جمله توانایی کنترل شناور بودن دارند که این ویژگی، آن ها را نسبت به پهپادهای هوایی کارآمدتر می‌سازد زیرا پهپادهای هوایی برای ماندن در آسمان باید به صورت پیوسته، انرژی مصرف کنند.