با کمک گوگل، ایرادات گرامری خود را بیابید
ایسنا - گوگل اعلام کرد که از این پس کاربران برنامه "گوگل داکس" (Google Docs) می‌توانند ایرادات گرامری خود را با استفاده از این برنامه رفع کنند. کاربران گوگل دیگر نیاز به استفاده از پلتفرم غلط‌یاب "گرامرلی"(Grammarly) نخواهند داشت زیرا برنامه "گوگل داکس" از این پس قادر خواهد بود ایرادات گرامری کاربران را تشخیص دهد. "گوگل داکس" برنامه واژه پرداز و صفحات گسترده به صورت آنلاین است که توسط گوگل ساخته شده است.
 در این برنامه از یک ماشین ترجمه استفاده می‌شود تا تمام دستورات گرامری پایه و مشکلات بزرگ‌تر مانند ساختار جمله تشخیص داده شود. برای به روزرسانی و افزودن این قابلیت جدید در "گوگل داکس"، از "هوش مصنوعی"(AI) استفاده می‌شود تا مسائل پیچیده‌تر در دستور زبان شناسایی شود.
 گوگل همچنین اعلام کرد که برنامه "هنگ‌اوت"(Hangouts) که یک پیام رسان است، از هفته‌های آینده قابلیت "جواب"(Reply) هوشمند خواهد داشت. به طور کلی باید گفت، گوگل در تلاش است که سختی‌های نوشتن یک متن را تا حد ممکن کاهش دهد.
فیل‌ها از زنبورها می‌ترسند
فارس - محققان اعلام کردند که فیل‌ها به نیش زنبورها حساس هستند و از آن ها می‌ترسند. فیل‌ها هرگز نیش زنبور را فراموش نمی‌کنند. براساس گزارش خبرگزاری «فرانسه»، چشم‌ها و بافت نرم و حساس داخل خرطوم فیلم‌ها دربرابر نیش‌های دردناک زنبورها آسیب‌پذیر هستند. فیل‌های آفریقایی طی قرن‌ها، چگونگی تشخیص عطر گروه زنبورهای عسل را آموخته‌اند. هم اینک محققان معتقدند که وجود زنبورها برای کمک به دفع جانوران بزرگ در مکان‌هایی که خطر درگیری این جانوران با انسان وجود دارد، می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.گفتنی است؛ برخی کشاورزان آفریقایی با قرار دادن کندوهای زنبور عسل در کنار نرده‌های اطراف محصولاتشان از این محصولات در برابر فیل‌ها محافظت می‌کنند. نتایج نشان داده است که این راه می‌تواند ارزان‌ترین راه برای جلوگیری از ورود فیل‌ها به مکان‌های خاص بدون درگیری یا نگهبانی باشد.
ساخت دوربینی که تصاویر واقعیت مجازی را ضبط می‌کند
ایسنا - دوربین "Vuze XR" تصاویر را در دو حالت 360 درجه و 180 درجه ضبط می‌کند که برای اولین بار امکان ضبط فیلم‌های سه بعدی و واقعیت مجازی را توسط یک دوربین فراهم کرده است. احتمالا تاکنون به تصاویر 360 درجه که به بینندگان اجازه می‌دهد تا با حرکت دادن یک نماد مرکزی روی صفحه، تصویر را بچرخانند و نمای 360 درجه محیط عکس را ببینند، برخورد و شاید هم در یکی از مراکز تفریحی، هدست واقعیت مجازی را امتحان کرده‌اید. دوربین "Vuze XR" که توسط شرکت "HumanEyes Technologies" توسعه یافته است، نه تنها به کاربران اجازه می‌دهد خاطرات خود را به صورت 360 درجه و کروی ثبت کنند، بلکه با لمس یک دکمه به یک دوربین سه بعدی تبدیل می شود. این دوربین، مناسب افرادی است که می‌خواهند عمق بیشتری را در ویدئوهایی که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، برای مخاطبان شان به ارمغان بیاورند تا تصاویر را جذاب‌تر و پرطرفدارتر و حتی تصاویر را به صورت واقعیت مجازی ضبط کنند و نیازی به حمل دو دوربین مختلف نداشته باشند.
کبد در بروز بیماری آلزایمر نقش دارد
ایسنا - محققان در تحقیقات اخیرشان دریافته‌اند که عملکرد کبد نقش اساسی در شروع بیماری آلزایمر ایفا می‌کند. مطالعه اخیر محققان در "کنفرانس بین‌المللی انجمن آلزایمر" (AAIC) ارائه شد. به گفته محققان یک ترکیب تولید شده در کبد می‌تواند از عصب‌های شناختی حفاظت کند بنابراین زمانی که کبد نتواند به طور موثر این ترکیبات را تولید کند، اختلال در عملکرد عصب‌های شناختی می‌تواند بر مغز تاثیر بگذارد. محققان دانشگاه پنسیلوانیا در این مطالعه توجه خود را روی مولکول‌هایی به نام "پلاسموژن"(plasmalogens) متمرکز کردند. این مولکول ها گروهی از چربی‌های تولید شده در کبد هستند و در عملکرد صحیح سیناپس‌ها در مغز نیز نقش حیاتی را ایفا می‌کنند. 
این مطالعه به منظور تعیین این که آیا کاهش سطوح پلاسموژن‌ها با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر یا کاهش شناختی خفیف مطابقت دارد، انجام شده است.